Mikael Hartman
occupation: researcher
Articles 129
- 2022-03-17Jamie Allen, Thilo Dörk, Gareth Evans, Paolo Peterlongo, Montserrat García-Closas, Soo Hwang Teo, Jan Lubiński, Nasim Mavaddat, Anna González-Neira, Renske Keeman, Joe Dennis, Irene L Andrulis, Matthias W. Beckmann, Sabine Behrens, Javier Benitez, Marina Bermisheva, Carl Blomqvist, Natalia V. Bogdanova, Stig Egil Bojesen, Thomas Brüning, Nicola J Camp, Stephen Chanock, Georgia Chenevix-Trench, Kamila Czene, Mikael Eriksson, Peter A. Fasching, Jonine Figueroa, Henrik Flyger, Marike Gabrielson, Manuela Gago-Dominguez, Graham Giles, Pascal Guénel, Andreas Hadjisavvas, Per Hall, Ute Hamann, Jaana M Hartikainen, Mikael Hartman, Anthony Howell, Anna Jakubowska, Audrey Y Jung, Vessela Kristensen, Jingmei Li, Annika Lindblom, Maria A Loizidou, Artitaya Lophatananon, Arto Mannermaa, Sara Margolin, Roger L. Milne, Kenneth Muir, Ana Osorio, Paolo Radice, Emmanouil Saloustros, Elinor J. Sawyer, Rita Katharina Schmutzler, Xueling Sim, Melissa C. Southey, Heather Thorne, Ian Tomlinson, Thérèse Truong, Cheng-Har Yip, Amanda Spurdle, Maaike Pg Vreeswijk, Alison Dunning, Paul D P Pharoah, Anders Kvist, Taru A. Muranen, Heli Nevanlinna, Peter Devilee, Marjanka K Schmidt, Douglas F. Easton, Nur Aishah Taib, Manjeet K Bolla, Ignacio Briceño, Hans Christiansen, Eric Hahnen, Mehdi Manoochehri, Dimitrios Mavroudis, Mitul Shah, Jenny Chang-Claude, Breast Cancer Association Consortium, Leila Dorling, Archie I Campbell, Jürgen Geisler
- 2022-09-15Isabelle Grootes, Renske Keeman, Graham Giles, Anthony Swerdlow, Peter A. Fasching, Mustapha Abubakar, Irene L Andrulis, Nicola J Camp, Ji-Yeob Choi, Christine Clarke, Angela Cox, Douglas F. Easton, Mikael Eriksson, Gareth Evans, Marike Gabrielson, Jose A Garcia-Saenz, Per Hall, Mikael Hartman, Alexander Hein, Anna Jakubowska, Jingmei Li, Nur Aishah Taib, Heli Nevanlinna, William G. Newman, Suekyung Park, Katri Pylkäs, Gad Rennert, Atocha Romero, Emmanouil Saloustros, Fabienne Schochter, Soo Hwang Teo, Lauren R Teras, Diana María Torres-López, J. Mark Elwood, Elaine F. Harkness, Roger L. Milne, Stig Egil Bojesen, Fergus J. Couch, Simon S. Cross, Alison Dunning, Miriam V Dwek, Diana Eccles, Jonine Figueroa, Christopher A. Haiman, Maartje J. Hooning, Esther M. John, Audrey Y Jung, Vessela Kristensen, Alpa V Patel, Elinor J. Sawyer, Minouk J Schoemaker, Celine M. Vachon, Marjanka K Schmidt, Montserrat García-Closas, Paul D P Pharoah, Paolo Radice, Camilla Wendt, Carl Blomqvist, Bernardo Bonanni, Ignacio Briceño, Giuseppe Floris, Sacha Howell, Mehdi Manoochehri, Sara Margolin, Jan Lubiński, Kenneth Offit, Fiona M Blows, Matthias W. Beckmann, Manjeet K Bolla, Barbara Burwinkel, Kamila Czene, Peter Devilee, Thilo Dörk, Stephen Fox, Manuela Gago-Dominguez, Anna González-Neira, Lothar Haeberle, Ute Hamann, Ming-Feng Hou, Hidemi Ito, Wolfgang Janni, Daehee Kang, Ava Kwong, Diether Lambrechts, Keitaro Matsuo, Anna Marie Mulligan, Ana Osorio, Tjoung-Won Park-Simon, Nadège Presneau, Brigitte Rack, Andreas Schneeweiss, Chen-Yang Shen, Peter Sinn, Carolien H M van Deurzen, Jose Esteban Castelao
- 2020-03-05Suekyung Park, Joe Dennis, Yaohua Yang, Jiajun Shi, Bingshan Li, Hidemi Ito, Mi Kyung Kim, Sun Young Kong, Eun Sook Lee, Jingmei Li, Siew-Kee Low, Koichi Matsuda, Keitaro Matsuo, Kenneth Muir, Min-Ho Park, John J Spinelli, Shoichiro Tsugane, Roger L. Milne, Alison Dunning, Paul D P Pharoah, Montserrat García-Closas, Soo Hwang Teo, Douglas F. Easton, Jacques Simard, Wei Zheng, Michiaki Kubo, Dong-Young Noh, Motoki Iwasaki, Anna H Wu, Xiao-Ou Shu, Esther M. John, Taiki Yamaji, Yong-Bing Xiang, Sun-Seog Kweon, Jirong Long, Yoshio Kasuga, Hiroji Iwata, Ui-Soon Khoo, Shivaani Mariapun, Xingyi Guo, Manjeet K Bolla, Kristan J Aronson, Ava Kwong, Qiuyin Cai, Mikael Hartman, Ji-Yeob Choi, Artitaya Lophatananon
- 2020-01-07Laura Fachal, Hugues Aschard, Daniel Barnes, Jamie Allen, Joe Dennis, Kyriaki Michailidou, Audrey Lemaçon, Irene L Andrulis, Adalgeir Arason, Volker Arndt, Bernd Auber, Jacopo Azzollini, Carl Blomqvist, Stig Egil Bojesen, Bernardo Bonanni, Hiltrud Brauch, Ian G. Campbell, Jason S. Carroll, Kathleen Claes, Margriet Collée, Angela Cox, Peter Devilee, Thilo Dörk, Miriam V Dwek, Gareth Evans, Olivia Fletcher, Giuseppe Floris, William David Foulkes, Jose A Garcia-Saenz, Mark H Greene, Pascal Guénel, Bernadette Anna Maria Heemskerk-Gerritsen, Jane Heyworth, Antoinette Hollestelle, Peter J Hulick, Milena Jakimovska, Anna Jakubowska, Paul James, Michael E Jones, Pooja Middha Kapoor, Renske Keeman, Michael J Kerin, Irene Konstantopoulou, Goska Leslie, Fabienne Lesueur, Keitaro Matsuo, Catriona A. McLean, Austin Miller, Marco Montagna, Kenneth Muir, Taru A. Muranen, Katherine L Nathanson, Heli Nevanlinna, Olufunmilayo Olopade, Håkan Olsson, Andreas Engert, Ana Osorio, Vernon Pankratz, Michael Parsons, James Paul, Beth N Peshkin, Paolo Peterlongo, Julian Peto, Dijana Plaseska-Karanfilska, Katri Pylkäs, Paolo Radice, Gad Rennert, Mark Robson, Atocha Romero, Emmanouil Saloustros, Estela Sánchez-Herrero, Elinor J. Sawyer, Christopher G. Scott, Rodney Scott, Amanda Spurdle, Jennifer Stone, Christian Sutter, Yen Y Tan, Manuel R. Teixeira, Amanda Ewart Toland, Ian Tomlinson, Alessandra Viel, Vijai Joseph, Clarice Weinberg, Alicja Wolk, Drakoulis Yannoukakos, Paul D P Pharoah, Marjanka K Schmidt, Roger L. Milne, Stacey L Edwards, Jacques Simard, Douglas F. Easton, Peter Kraft, Alison Dunning, kConFab Investigators, Claudine Isaacs, Graham Giles, Lin Fritschi, Antonis C Antoniou, Alfons Meindl, Fergus J. Couch, Kenneth Offit, Nadine Tung, Judy E. Garber, Jacek Gronwald, Marc Tischkowitz, GEMO Study Collaborators, Yael Laitman, Eitan Friedman, Penny Soucy, Edith Olah, Johanna Rantala, Isabel dos Santos Silva, Lenka Foretová, Henrik Flyger, Vessela Kristensen, Anthony Swerdlow, Minouk J Schoemaker, Per Hall, Elza Khusnutdinova, Georgia Chenevix-Trench, Jack A. Taylor, Jan Lubiński, Cezary Cybulski, Finn Cilius Nielsen, Gabriela Torres-Mejía, Patrick Neven, Stella Koutros, Mia M. Gaudet, Susan M Gapstur, Rulla M Tamimi, Saundra S. Buys, David Goldgar, Mary B. Daly, Nicola J Camp, Hermann Brenner, Patricia Ganz, Peter Schürmann, Peter Hillemanns, Motoki Iwasaki, Anna H Wu, Siddhartha P. Kar, Harvey A. Risch, Michael J Lush, William J. Blot, Jonathan P Tyrer, Judith Balmaña, Natalia V. Bogdanova, Maria Adelaide Caligo, Simon S. Cross, Gillian S Dite, Diana Eccles, Peter A. Fasching, Andrew K Godwin, Mark P Goldberg, Christopher A. Haiman, Jaana M Hartikainen, Maartje J. Hooning, John Hopper, Esther M. John, Audrey Y Jung, Robert J MacInnis, Steven A. Narod, Susan J. Ramus, Dale Sandler, Xiao-Ou Shu, Melissa C. Southey, John J Spinelli, Celine M. Vachon, Christi J van Asperen, Wei Zheng, David J. Hunter, Montserrat García-Closas, Rosa B Barkardottir, Åke Borg, Beth Karlan, Hans Wildiers, Hans-Ulrich Ulmer, Manjeet K Bolla, Soo Hwang Teo, Jonathan Beesley, Karen A Pooley, Constance Turman, Mahdi Moradi Marjaneh, Simona Agata, Natalia Antonenkova, Kristan J Aronson, Banu Arun, Paul L Auer, Daniel Barrowdale, Alicia Beeghly-Fadiel, Marina Bermisheva, Katarzyna Białkowska, Amie Blanco, Kristin Bosse, Ignacio Briceño, Ian C. Brock, Thomas Brüning, Barbara Burwinkel, Qiuyin Cai, Trinidad Caldes, Federico Canzian, Jocelyne Chiquette, Hans Christiansen, Christine Clarke, EMBRACE Collaborators, Sten Cornelissen, Miguel de la Hoya, Orland Diez, Yuan Chun Ding, Stéphane Dubois, Lorraine Durcan, Mikael Eriksson, Debra Frost, Marike Gabrielson, Manuela Gago-Dominguez, Gaetana Gambino, Vassilios Georgoulias, Gord Glendon, Anna González-Neira, Mervi Grip, Eric Hahnen, Niclas Håkansson, Patricia Harrington, Frans Hogervorst, Anthony Howell, Guanmengqian Huang, Evgeny N Imyanitov, HEBON Investigators, ABCTB Investigators, Agnes Jager, Ramunas Janavicius, Rachel C Jankowitz, Rudolf Kaaks, Johanna I Kiiski, Cari Kitahara, Yon-Dschun Ko, Veli-Matti Kosma, Katerina Kubelka-Sabit, Ava Kwong, Kyriacos Kyriacou, Jirong Long, Tom Maishman, Enes Makalic, Mehdi Manoochehri, Siranoush Manoukian, Sara Margolin, Tabea Maurer, Dimitrios Mavroudis, Lesley McGuffog, Noura Mebirouk, Anna Marie Mulligan, Victor M Muñoz-Garzon, Rami Nassir, Liene Nikitina-Zake, Aaron D Norman, Inge Søkilde Pedersen, Bernard Peissel, Karolina Prajzendanc, Nadège Presneau, Darya Prokofyeva, Miquel Angel Pujana, Rohini Rau-Murthy, Maria Rossing, Marta Santamariña, Christobel M. Saunders, Maren T Scheuner, Rita Katharina Schmutzler, Leigha Senter, Caroline Seynaeve, Mitul Shah, Thomas P Slavin, Snezhana Smichkoska, William D Tap, Maria Tengström, Mary Beth Terry, Alex Teulé, Mads Thomassen, Darcy L Thull, Rob Tollenaar, Melissa A Troester, Maria Tzardi, Lizet E van der Kolk, Elizabeth J van Rensburg, Jeffrey N Weitzel, Camilla Wendt, Jenny Chang-Claude, Mikael Hartman, Ben Schöttker, Dominique Stoppa-Lyonnet, Kamila Czene, Jenny Lester, Kristiina Aittomäki, Angela Brooks-Wilson, Susan L Neuhausen, Nicola Miller, Jose Esteban Castelao, Artitaya Lophatananon, Thérèse Truong, Juliet D French, Eunjung Lee, Chen-Yang Shen, Arnaud Droit, Robert Winqvist, Kang Dae Hee, Christoph Engel
- 2019-01-15Georgia Chenevix-Trench, Hoda Anton-Culver, Paul D P Pharoah, Susan M Domchek, Cezary Cybulski, Anna Jakubowska, Jan Lubiński, Steven A. Narod, Julian Peto, Lesley McGuffog, Barbara Wappenschmidt, Anthony Swerdlow, Diana Eccles, Lin Fritschi, Kamila Czene, Minouk J Schoemaker, Per Hall, Diether Lambrechts, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Olufunmilayo Olopade, Katherine L Nathanson, Jonathan Beesley, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Jenny Chang-Claude, Ute Hamann, Artitaya Lophatananon, Simon S. Cross, Lenka Foretová, Vijai Joseph, Kenneth Offit, Barbara Burwinkel, Hiltrud Brauch, Arto Mannermaa, Kyriaki Michailidou, Debra Frost, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Graham Giles, Douglas F. Easton, Mikael Eriksson, Dale Sandler, Hermann Brenner, Rudolf Kaaks, Federico Canzian, Vessela Kristensen, Andreas Schneeweiss, Tjoung-Won Park-Simon, Peter Devilee, Marina Bermisheva, Drakoulis Yannoukakos, Jaana M Hartikainen, Emmanouil Saloustros, Manuela Gago-Dominguez, Angela Brooks-Wilson, Alicja Wolk, Elza Khusnutdinova, Siranoush Manoukian, Tom Maishman, Laura Fachal, Paolo Peterlongo, Mikael Hartman, Jeffrey N Weitzel, Arja Jukkola-Vuorinen, Maya Ghoussaini, Veli-Matti Kosma, Robert Winqvist, Qiuyin Cai, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Joe Dennis, Volker Arndt, Javier Benitez, Amanda Ewart Toland, Caroline Seynaeve, Paolo Radice, Antoinette Hollestelle, Alison Dunning, Christi J van Asperen, Anna González-Neira, Montserrat García-Closas, Christopher A. Haiman, Carl Blomqvist, Gord Glendon, Anna Marie Mulligan, Keitaro Matsuo, Amanda Spurdle, Olivia Fletcher, Angela Cox, Melissa C. Southey, Gillian S Dite, Dominique Stoppa-Lyonnet, Christoph Engel, William David Foulkes, Manuel R. Teixeira, Kathleen Claes, Alessandra Viel, Mark Robson, Maria Adelaide Caligo, Ian G. Campbell, Bernard Peissel, Xiao-Ou Shu, Esther M. John, Gad Rennert, Taru A. Muranen, Jennifer Stone, Susan J. Ramus, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Nichola Johnson, Maartje J. Hooning, Thilo Dörk, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Celine M. Vachon, Mary Beth Terry, Nick Orr, Thomas Brüning, Claudine Isaacs, Antonis C Antoniou, Nadine Tung, Judy E. Garber, Jacek Gronwald, Marc Tischkowitz, Yael Laitman, Eitan Friedman, Penny Soucy, Edith Olah, Johanna Rantala, Clarice Weinberg, Finn Cilius Nielsen, Jack A. Taylor, Gabriela Torres-Mejía, Patrick Neven, Stella Koutros, Mia M. Gaudet, Susan M Gapstur, Rulla M Tamimi, Saundra S. Buys, David Goldgar, Mary B. Daly, Nicola J Camp, Patricia Ganz, Peter Schürmann, Peter Hillemanns, Natalia Antonenkova, Motoki Iwasaki, Anna H Wu, Siddhartha P. Kar, Harvey A. Risch, Michael E Jones, Michael J Lush, William J. Blot, Jonathan P Tyrer, Andrew K Godwin, Mark P Goldberg, Audrey Y Jung, Robert J MacInnis, John J Spinelli, Wei Zheng, Catriona A. McLean, Michael J Kerin, Isabel dos Santos Silva, Stacey L Edwards, Jason S. Carroll, Miriam V Dwek, Marjanka K Schmidt, Peter J Hulick, Christopher G. Scott, Daniel Barnes, Gareth Evans, Beth N Peshkin, Jose A Garcia-Saenz, Pascal Guénel, Alex Teulé, Rosa B Barkardottir, Åke Borg, Adalgeir Arason, Beth Karlan, Hans Wildiers, Hans-Ulrich Ulmer, Manjeet K Bolla, Karen A Pooley, Constance Turman, Mahdi Moradi Marjaneh, Simona Agata, Kristan J Aronson, Banu Arun, Paul L Auer, Daniel Barrowdale, Alicia Beeghly-Fadiel, Amie Blanco, Kristin Bosse, Ignacio Briceño, Ian C. Brock, Jocelyne Chiquette, Hans Christiansen, Christine Clarke, Sten Cornelissen, Miguel de la Hoya, Orland Diez, Yuan Chun Ding, Lorraine Durcan, Marike Gabrielson, Gaetana Gambino, Vassilios Georgoulias, Mervi Grip, Eric Hahnen, Patricia Harrington, Frans Hogervorst, Anthony Howell, Guanmengqian Huang, Evgeny N Imyanitov, Agnes Jager, Ramunas Janavicius, Rachel C Jankowitz, Johanna I Kiiski, Cari Kitahara, Yon-Dschun Ko, Katerina Kubelka-Sabit, Ava Kwong, Kyriacos Kyriacou, Jirong Long, Enes Makalic, Mehdi Manoochehri, Tabea Maurer, Dimitrios Mavroudis, Noura Mebirouk, Rami Nassir, Liene Nikitina-Zake, Aaron D Norman, Inge Søkilde Pedersen, Nadège Presneau, Darya Prokofyeva, Miquel Angel Pujana, Rohini Rau-Murthy, Christobel M. Saunders, Maren T Scheuner, Leigha Senter, Mitul Shah, Thomas P Slavin, Snezhana Smichkoska, William D Tap, Mads Thomassen, Darcy L Thull, Rob Tollenaar, Melissa A Troester, Maria Tzardi, Lizet E van der Kolk, Elizabeth J van Rensburg, Camilla Wendt, Bernardo Bonanni, Mark H Greene, Margriet Collée, Renske Keeman, Vernon Pankratz, Trinidad Caldes, Soo Hwang Teo, Marco Montagna, Austin Miller, Bernd Auber, Irene Konstantopoulou, Dijana Plaseska-Karanfilska, Atocha Romero, Goska Leslie, Pooja Middha Kapoor, Milena Jakimovska, Jacopo Azzollini, Jane Heyworth, Niclas Håkansson, Bernadette Anna Maria Heemskerk-Gerritsen, Katarzyna Białkowska, Giuseppe Floris, Jenny Lester, Fabienne Lesueur, Kristiina Aittomäki, Nicola Miller, Jose Esteban Castelao, Peter Kraft
- 2019-06Roger L. Milne, Jenny Chang-Claude, Artitaya Lophatananon, Håkan Olsson, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Graham Giles, Hermann Brenner, Rudolf Kaaks, Mikael Hartman, Sara Margolin, Kenneth Muir, Paolo Radice, Paul D P Pharoah, Thilo Dörk, Rulla M Tamimi, Wei Zheng, Siddhartha P. Kar, Stephen Burgess, Dezheng Huo, Kevin Punie, Els Van Nieuwenhuysen, Camilla Wendt
- 2019-05-07Hidemi Ito, Keitaro Matsuo, Mikael Hartman, Valerie Gaborieau, Douglas F. Easton, Kenneth Muir, Joe Dennis, Alison Dunning, Anna González-Neira, Paul D P Pharoah, Xiao-Ou Shu, Esther M. John, Roger L. Milne, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Suleeporn Sangrajrang, Shoichiro Tsugane, Motoki Iwasaki, Anna H Wu, Wei Zheng, John J Spinelli, Kyriaki Michailidou, Tomotaka Ugai, Sue Yeon Park, Manjeet K Bolla, Kristan J Aronson, Ava Kwong, Nur Aishah Mohd Taib, Soo Hwang Teo, Daniel R Tessier, Chiu-Chen Tseng, Ji-Yeob Choi, Artitaya Lophatananon
- 2019-08-29Thilo Dörk, Paolo Peterlongo, Irene L Andrulis, Volker Arndt, Carl Blomqvist, Hiltrud Brauch, Miriam V Dwek, Arif B. Ekici, Gareth Evans, Peter A. Fasching, Jonine Figueroa, Pascal Guénel, Alexander Hein, Hidemi Ito, Anna Jakubowska, Jingmei Li, Keitaro Matsuo, Usha Menon, Roger L. Milne, Kenneth Muir, Heli Nevanlinna, William G. Newman, Håkan Olsson, Julian Peto, Paolo Radice, Gad Rennert, Atocha Romero, Marjanka K Schmidt, Christopher G. Scott, Jennifer Stone, Thérèse Truong, Shoichiro Tsugane, Argyrios Ziogas, Alison Dunning, Paul D P Pharoah, Peter Devilee, Douglas F. Easton, Loic Le Marchand, Graham Giles, Lin Fritschi, Alfons Meindl, Fergus J. Couch, Kenneth Offit, Isabel dos Santos Silva, Henrik Flyger, Vessela Kristensen, Anthony Swerdlow, Minouk J Schoemaker, Per Hall, Elza Khusnutdinova, Andrew F. Olshan, Jan Lubiński, Gabriela Torres-Mejía, Patrick Neven, Stella Koutros, Mia M. Gaudet, Susan M Gapstur, Laura Beane Freeman, Rulla M Tamimi, Olufunmilayo Olopade, Detlev Schindler, Susan L Slager, David Goldgar, Mary B. Daly, Hermann Brenner, Peter Hillemanns, Motoki Iwasaki, Xiao-Ou Shu, Wei Zheng, John J Spinelli, Stephen Chanock, Christopher A. Haiman, John Hopper, Melissa C. Southey, Esther M. John, Natalia V. Bogdanova, Stig Egil Bojesen, Diana Eccles, Montserrat García-Closas, Maartje J. Hooning, Janet E. Olson, Celine M. Vachon, Sue Yeon Park, Jirong Long, Hedy S Rennert, Alicia Beeghly-Fadiel, Manjeet K Bolla, Kristan J Aronson, Sabine Behrens, Hans Christiansen, NBCS Collaborators, Jose A Garcia-Saenz, Mark P Goldberg, Lothar Haeberle, Wolfgang Janni, Ava Kwong, Nur Aishah Mohd Taib, Nadège Presneau, Brigitte Rack, Matthias Ruebner, Soo Hwang Teo, Rob Tollenaar, Ans M W van den Ouweland, Camilla Wendt, Elad Ziv, ABCTB Investigators, Jenny Chang-Claude, Manuela Gago-Dominguez, Vijai Joseph, Mikael Hartman, Audrey Y Jung, Marina Bermisheva, Barbara Burwinkel, Federico Canzian, Christine Clarke, Mikael Eriksson, Marike Gabrielson, Niclas Håkansson, Frans Hogervorst, Rudolf Kaaks, Cari Kitahara, Mehdi Manoochehri, Siranoush Manoukian, Sara Margolin, Anna Marie Mulligan, Rita Katharina Schmutzler, Snezhana Smichkoska, William D Tap, Mary Beth Terry, Melissa A Troester, Dijana Plaseska-Karanfilska, Elke M van Veen, Joe Dennis, Michael Untch, Emmanouil Saloustros, Amanda Ewart Toland, Dezheng Huo, Pooja Middha Kapoor, Harald Surowy, Martha S. Linet, Kamila Czene, Ji-Yeob Choi, Susan L Neuhausen, Artitaya Lophatananon, Esther Pohl-Rescigno, Peter Kraft, Sara Lindstroem
- 2018-04-10Dieter Flesch-Janys, Georgia Chenevix-Trench, Hoda Anton-Culver, Paul D P Pharoah, Florence Menegaux, David Van Den Berg, Pascal Guénel, Anthony Swerdlow, Jolanta Lissowska, Anna Jakubowska, Jan Lubiński, Julian Peto, Kamila Czene, Minouk J Schoemaker, Kenneth Muir, Per Hall, Anne-Lise Børresen-Dale, Diether Lambrechts, Arif B. Ekici, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Douglas F. Easton, Jonathan Beesley, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, Roger L. Milne, Jenny Chang-Claude, Ute Hamann, Keith Humphreys, Artitaya Lophatananon, Simon S. Cross, Fredrick Schumacher, Barbara Burwinkel, Hiltrud Brauch, Arto Mannermaa, Montserrat García-Closas, Kyriaki Michailidou, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Graham Giles, Mikael Eriksson, Hermann Brenner, Loic Le Marchand, John Hopper, Vessela Kristensen, Daniel Klevebring, Andreas Schneeweiss, Børge G. Nordestgaard, Peter Devilee, Drakoulis Yannoukakos, Jaana M Hartikainen, Vesa Kataja, Paolo Peterlongo, Mikael Hartman, Aida Karina Dieffenbach, Katarzyna Jaworska-Bieniek, Arja Jukkola-Vuorinen, Maya Ghoussaini, Veli-Matti Kosma, Robert Winqvist, Thérèse Truong, Valerie Gaborieau, Qiuyin Cai, Jonine Figueroa, Matthias W. Beckmann, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Isabel dos Santos Silva, Alan Ashworth, Katarzyna Durda, Joe Dennis, Volker Arndt, Anja Rudolph, Javier Benitez, Carlos Caldas, Amanda Ewart Toland, Caroline Seynaeve, Paolo Radice, Christine Ambrosone, Alison Dunning, Anna González-Neira, Grethe Grenaker Alnæs, Stephen Chanock, Christopher A. Haiman, Carl Blomqvist, Annegien Broeks, Gord Glendon, Brian E. Henderson, Keitaro Matsuo, Angela Cox, Melissa C. Southey, Robert N. Luben, Yasushi Yatabe, Xiao-Ou Shu, Sarah Stewart-Brown, Yu-Tang Gao, Shou-Tung Chen, Taru A. Muranen, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Malcolm W. R. Reed, Suleeporn Sangrajrang, Maartje J. Hooning, Thilo Dörk, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Celine M. Vachon, Julia A. Knight, Dong-Young Noh, Nick Orr, Janet E. Olson, Christa Stegmaier, Thomas Brüning, Frederik Marmé, Patrick Neven, Susan L Slager, Silje H. Nordgard, Anna H Wu, Hidemi Ito, France Labrèche, Siddhartha P. Kar, Daniel R Tessier, Mark P Goldberg, Wei Zheng, Sune G. Nielsen, Catriona A. McLean, Lorna M Gibson, Michael J Kerin, Margriet Collée, Stacey L Edwards, Jason S. Carroll, Marjanka K Schmidt, Dylan Glubb, Melissa A Brown, Daniel Stram, Hans Wildiers, Hatef Darabi, Manjeet K Bolla, Soo Hwang Teo, Jirong Long, Mitul Shah, Laura J Van't Veer, Pornthep Siriwanarangsan, Primitiva Menéndez, Hiroji Iwata, Chiu-Chen Tseng, Cheng-Har Yip, Carolien H M van Deurzen, Helen Tsimiklis, Lothar Haeberle, Jose Ignacio Arias Perez, Petra Seibold, Robert A E M Tollenaar, Craig Luccarini, Daniel Limones-Herrero, Bernardo Bonanni, Shahana Ahmed, Emily Hallberg, Sandrine Tchatchou, Mel J Maranian, Kristine M Hillman, Richard Cowper-Sal Lari, Kinjal Desai, Daphne Sk Lee, Tien Y Wong, Miroslaw K. Kapuscinski, Shaik Ahmad Bin Syed Buhari, Yik-Ying Teo, Yon-Dschun Koto, Sara Volorio, Katri Pylkäs, Bernard Thienpont, Kristiina Aittomäki, Ji-Yeob Choi, Nicola Miller, Guillermo Pita, John W Martens
- 2018-11-09Stephen Burgess, Paul D P Pharoah, Kenneth Muir, Roger L. Milne, Jenny Chang-Claude, Artitaya Lophatananon, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Graham Giles, Hermann Brenner, Rudolf Kaaks, Manuela Gago-Dominguez, Mikael Hartman, Sara Margolin, Paolo Radice, Thilo Dörk, Rulla M Tamimi, Siddhartha P. Kar, Gareth Evans, Dezheng Huo, Kevin Punie, Els Van Nieuwenhuysen, Camilla Wendt
- 2018-04-06Angela Cox, Pascal Guénel, Melissa C. Southey, Hermann Brenner, Marike Gabrielson, Mikael Eriksson, Kyriaki Michailidou, Katri Pylkäs, Anna Jakubowska, Georgia Chenevix-Trench, Hoda Anton-Culver, Mara Colombo, Laura Caleca, Audrey Y Jung, Olivia Fletcher, Miguel de la Hoya, Anthony Swerdlow, Jan Lubiński, Julian Peto, Lesley McGuffog, Barbara Wappenschmidt, Graham Giles, Kamila Czene, Minouk J Schoemaker, Per Hall, Diether Lambrechts, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Douglas F. Easton, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, Roger L. Milne, Jenny Chang-Claude, Ute Hamann, Simon S. Cross, Barbara Burwinkel, Hiltrud Brauch, Arto Mannermaa, Montserrat García-Closas, Annika Lindblom, Irene L Andrulis, Paolo Peterlongo, John Hopper, Andreas Schneeweiss, Peter Devilee, Drakoulis Yannoukakos, Siranoush Manoukian, Mikael Hartman, Veli-Matti Kosma, Robert Winqvist, Thérèse Truong, Jonine Figueroa, Matthias W. Beckmann, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Joe Dennis, Volker Arndt, Javier Benitez, Amanda Ewart Toland, Paolo Radice, Antoinette Hollestelle, Alison Dunning, Christi J van Asperen, Anna González-Neira, Christopher A. Haiman, Amanda Spurdle, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Thilo Dörk, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Elizabeth J van Rensburg, Janet E. Olson, Antonis C Antoniou, David Goldgar, Ans M W van den Ouweland, Wei Zheng, Marjanka K Schmidt, Lizet E van der Kolk, Dieter Niederacher, Lucy E Side, Frans Hogervorst, Manjeet K Bolla, kConFab/AOCS Investigators, Soo Hwang Teo, Huong D Meeks, Liliana Varesco, Marco Montagna, Louise Izatt, Kenneth Offitt, Kristiina Aittomäki, Bernardo Bonanni, Alex Henderson, Encarna B Gómez García, Patrizia Mondini, Giovanna De Vecchi, Claudia Foglia, Ane Y Schmidt
- 2017-10-23Kyriaki Michailidou, Hermann Brenner, Lin Fritschi, Alexander Hein, Michael P. Lux, Keitaro Matsuo, Usha Menon, Jennifer Stone, Giske Ursin, Gary D. Bader, Sunil R Lakhani, Pascal Guénel, Melissa C. Southey, Carolina Ellberg, Marike Gabrielson, Amy E McCart Reed, Priyanka Sharma, Atocha Romero, Jonathan Beesley, Dijana Plaseska-Karanfilska, Mikael Eriksson, Christine Clarke, Katri Pylkäs, Christoph Engel, Jane Heyworth, Harald Surowy, Rob B van der Luijt, Anna Jakubowska, Anne-Lise Børresen-Dale, Dieter Flesch-Janys, Leslie Bernstein, Dale Sandler, Rudolf Kaaks, Stephen Chanock, Georgia Chenevix-Trench, Hoda Anton-Culver, Paul D P Pharoah, Olivia Fletcher, Dylan Glubb, David Van Den Berg, Chuen Neng Lee, Sofia Khan, Jack A. Taylor, Anna Marie Mulligan, Diana Eccles, Thilo Dörk, Anthony Swerdlow, Håkan Olsson, Jolanta Lissowska, Jan Lubiński, Julian Peto, Graham Giles, Kamila Czene, Jamie Allen, Paolo Peterlongo, Jingmei Li, Minouk J Schoemaker, Kenneth Muir, Per Hall, Diether Lambrechts, Arif B. Ekici, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Olufunmilayo Olopade, Douglas F. Easton, Argyrios Ziogas, Fergus J. Couch, Louise A. Brinton, Peter A. Fasching, Roger L. Milne, Jenny Chang-Claude, Ute Hamann, Keith Humphreys, Artitaya Lophatananon, Simon S. Cross, Shan Wang-Gohrke, Fredrick Schumacher, Barbara Burwinkel, Hiltrud Brauch, Arto Mannermaa, Montserrat García-Closas, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Loic Le Marchand, John Hopper, Federico Canzian, Vessela Kristensen, A Heather Eliassen, Niclas Håkansson, Andreas Schneeweiss, Tjoung-Won Park-Simon, Marina Bermisheva, Jaana M Hartikainen, Emmanouil Saloustros, Manuela Gago-Dominguez, Angela Brooks-Wilson, Alicja Wolk, Elza Khusnutdinova, Walter C. Willett, Siranoush Manoukian, Tom Maishman, Laura Fachal, Mikael Hartman, Arja Jukkola-Vuorinen, Maya Ghoussaini, Veli-Matti Kosma, Robert Winqvist, Thérèse Truong, Valerie Gaborieau, Martha J. Shrubsole, Qiuyin Cai, Myrto Barrdahl, Jonine Figueroa, Matthias W. Beckmann, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Isabel dos Santos Silva, David G. Cox, Habibul Ahsan, Joe Dennis, Volker Arndt, Anja Rudolph, Javier Benitez, Paul Brennan, Caroline Seynaeve, Paolo Radice, Antoinette Hollestelle, Alison Dunning, Christi J van Asperen, Anna González-Neira, Sibylle Loibl, Michael Untch, Ángel Carracedo, Christopher A. Haiman, Carl Blomqvist, Annegien Broeks, Gord Glendon, Nazneen Rahman, Angela Cox, Hanne Meijers-Heijboer, Xiao-Ou Shu, Esther M. John, Sarah Stewart-Brown, Yu-Tang Gao, Quinten Waisfisz, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Suleeporn Sangrajrang, Sara Lindstroem, Nichola Johnson, Maartje J. Hooning, Natalia V. Bogdanova, David J. Hunter, Elinor J. Sawyer, Celine M. Vachon, Mary Beth Terry, Susan E. Hankinson, Julia A. Knight, Dong-Young Noh, Nick Orr, Janet E. Olson, Christa Stegmaier, Thomas Brüning, Julie M. Cunningham, Christopher Amos, Zhaoming Wang, Antonis C Antoniou, JoAnn E. Manson, Clarice Weinberg, Alice S. Whittemore, Jacek Gronwald, Patrick Neven, Mia M. Gaudet, Susan M Gapstur, Rulla M Tamimi, Kathleen E. Malone, David Goldgar, Mary B. Daly, Kelly-Anne Phillips, Peter Schürmann, Peter Hillemanns, Shoichiro Tsugane, Motoki Iwasaki, Anna H Wu, Hidemi Ito, Banu Arun, Wei Zheng, Miriam V Dwek, Christopher G. Scott, John J Spinelli, Marjanka K Schmidt, Taiki Yamaji, Keun-Young Yoo, Sue Yeon Park, Jirong Long, Ming-Feng Hou, Yoshio Kasuga, Hiroji Iwata, Shivaani Mariapun, Daniel Stram, Flavio Lejbkowicz, Hedy S Rennert, Katja Butterbach, Kee Seng Chia, Belynda Hicks, Manjeet K Bolla, Kristan J Aronson, Sabine Behrens, Hans Christiansen, NBCS Collaborators, Jose A Garcia-Saenz, Mark P Goldberg, Lothar Haeberle, Wolfgang Janni, Ava Kwong, Nur Aishah Mohd Taib, Nadège Presneau, Brigitte Rack, Matthias Ruebner, Soo Hwang Teo, Daniel R Tessier, Rob Tollenaar, Chiu-Chen Tseng, Ans M W van den Ouweland, Camilla Wendt, Elad Ziv, ABCTB Investigators, Siddhartha P. Kar, Michael E Jones, Jonathan P Tyrer, Sune G. Nielsen, Catriona A. McLean, Michael J Kerin, Margriet Collée, Stacey L Edwards, Jason S. Carroll, Muriel A Adank, Hilary K Finucane, Steven N. Hart, Hans Wildiers, Hans-Ulrich Ulmer, Natalia Antonenkova, Paul L Auer, Ian C. Brock, Trinidad Caldes, Sten Cornelissen, Lorraine Durcan, Vassilios Georgoulias, Mervi Grip, Eric Hahnen, Patricia Harrington, Guanmengqian Huang, Johanna I Kiiski, Enes Makalic, Dimitrios Mavroudis, Aaron D Norman, Darya Prokofyeva, Mitul Shah, Maria Tengström, Lizet E van der Kolk, Primitiva Menéndez, Cheng-Har Yip, Curtis Olswold, Mark Sherman, Craig Luccarini, Ursula Eilber, Bernardo Bonanni, Maria Kabisch, Emilie Cordina-Duverger, Sheila Seal, Renske Keeman, Ann Smeets, Grethe Grenaker Alnæs, Vernon Pankratz, Claire Mulot, Junko Ishiguro, Valerie Rhenius, Karen McCue, Ahn Surl-Hee, Audrey Lemaçon, Asha Rostamianfar, Marcia Adams, Ting-Yuan David Cheng, Kimberly Doheny, Mingajeva Elvira, Ute Krüger, Jenna Lilyquist, Ivana Maleva Kostovska, Jeffery Meyer, Mila Pinchev, Gadi Rennert, Jane Romm, Kathryn J Ruddy, Somchai Thanasitthichai, Kathrin Thöne, Jason Vollenweider, Kristiina Aittomäki, Sara Brucker, Jose Esteban Castelao, Ji-Yeob Choi, Robert N. Hoover, Eunjung Lee, Nicola Miller, Rodney Scott, Lucy Xia, Arnaud Droit, Peter Kraft, Emiel Rutgers
- 2017-06-30Graham Giles, Anya Burton, Ana Pereira, María Luisa Garmendia, Kimberly Bertrand, Ava Kwong, Giske Ursin, Sarah Vinnicombe, Beata Pepłońska, Agnieszka Bukowska, Jennifer Stone, John Hopper, Erkin Aribal, Carla H van Gils, John Hipwell, Jisun Kim, Christopher G. Scott, Marina Pollan, Valerie McCormack, Joachim Schüz, Isabel dos Santos Silva, Rulla M Tamimi, Chisato Nagata, Celine M. Vachon, Anna M Chiarelli, Gertraud Maskarinec, Martin Lajous, Samera A Qureshi, Sue Moss, Rose Ndumia, Vinayak Sudhir Jamdade, Soo Hwang Teo, Shivaani Mariapun, Vahit Özmen, Johanna O P Wanders, Reza Sirous, Caroline Dickens, Kee Seng Chia, Linda Linton, Anath Arzee Flugelman, Dorria Salem, Rasha Kamal, Mikael Hartman
- 2016-01-01Jaakko Kaprio, Kamila Czene, Hans-Olov Adami, Sören Möller, Mikael Hartman, Jacob Hjelmborg, Thomas H. Scheike, Kaare Christensen, Eero Pukkala, Robert H Unger, Jennifer R Harris, Kauko Heikkilä, Axel Skytthe, Lorelei A Mucci, Markku Koskenvuo, Klaus Kähler Holst, Ingunn Brandt, Rebecca E Graff, Kathryn L Penney
- 2016-02-29Alison Dunning, Hermann Brenner, Keitaro Matsuo, Robert N. Luben, Veli-Matti Kosma, Pascal Guénel, Arto Mannermaa, Kyriaki Michailidou, Georgia Chenevix-Trench, Hoda Anton-Culver, Katri Pylkäs, Thérèse Truong, Anne-Lise Børresen-Dale, Montserrat García-Closas, Kristiina Aittomäki, Antoinette Hollestelle, Robert Winqvist, Caroline Seynaeve, Kamila Czene, Thilo Dörk, Jenny Chang-Claude, Vessela Kristensen, Peter Devilee, Paolo Peterlongo, Barbara Burwinkel, Irene Konstantopoulou, Dominique Stoppa-Lyonnet, Ramunas Janavicius, Hiltrud Brauch, Artitaya Lophatananon, Kenneth Muir, Mitch Dowsett, Sofia Khan, Daniel Barrowdale, Hans Ehrencrona, Sylvie Mazoyer, Joan Brunet, Jennifer Stone, Åslaug Helland, Orland Diez, Angela Cox, Marjanka K Schmidt, Jason S Lee, Haran Sivakumaran, Arjen R Mensenkamp, Laura Papi, Bernard Peissel, Maria Adelaide Caligo, Siranoush Manoukian, Kelly-Anne Phillips, Mikael Hartman, Ana Osorio, Paolo Radice, Manuel R. Teixeira, Melissa C. Southey, Anna Jakubowska, Anna Marie Mulligan, Miguel de la Hoya, Anthony Swerdlow, Paul D P Pharoah, Susan M Domchek, Jan Lubiński, Julian Peto, Lesley McGuffog, Graham Giles, Per Hall, Diether Lambrechts, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Olufunmilayo Olopade, Katherine L Nathanson, Douglas F. Easton, Jonathan Beesley, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Ute Hamann, Keith Humphreys, Simon S. Cross, Lenka Foretová, Vijai Joseph, Kenneth Offit, Debra Frost, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Kay-Tee Khaw, Norbert Arnold, Jeffrey N Weitzel, Maya Ghoussaini, Bent Ejlertsen, Wei Zheng, Qiuyin Cai, Jonine Figueroa, Sara Margolin, Matthias W. Beckmann, Stig Egil Bojesen, Isabel dos Santos Silva, Vilde D Haakensen, Joe Dennis, Volker Arndt, Anja Rudolph, Javier Benitez, Paul Brennan, Amanda Ewart Toland, kConFab Investigators, Christine Ambrosone, Anna González-Neira, Christopher A. Haiman, Carl Blomqvist, Annegien Broeks, Gord Glendon, Brian E. Henderson, Xiao-Ou Shu, Esther M. John, Yu-Tang Gao, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Suleeporn Sangrajrang, Maartje J. Hooning, Elinor J. Sawyer, Celine M. Vachon, Mary Beth Terry, Elizabeth J van Rensburg, Julia A. Knight, Nick Orr, Janet E. Olson, Carmel Apicella, Claudine Isaacs, Antonis C Antoniou, Frederik Marmé, Nadine Tung, Judy E. Garber, Yael Laitman, Eitan Friedman, Anders Bryø Bojesen, Tomasz Huzarski, Jacek Gronwald, Catherine M Phelan, Rulla M Tamimi, Simon A Gayther, Saundra S. Buys, Karoline Kuchenbaecker, Noralane Lindor, David Goldgar, Mary B. Daly, Patricia Ganz, Silje H. Nordgard, Anna H Wu, Hidemi Ito, Sue Healey, Anna von Wachenfeldt, Rosa B Barkardottir, Banu Arun, Siddhartha P. Kar, William J. Blot, Andrew K Godwin, Mark P Goldberg, Ans M W van den Ouweland, Dieter Niederacher, Stacey L Edwards, Thomas V O Hansen, Peter J Hulick, Christopher G. Scott, Åke Borg, Deborah Thompson, Beth Karlan, Hans Wildiers, Hatef Darabi, Manjeet K Bolla, Karen A Pooley, Mahdi Moradi Marjaneh, Simona Agata, Evgeny N Imyanitov, Ava Kwong, Jirong Long, Miquel Angel Pujana, Mitul Shah, Mads Thomassen, Chiu-Chen Tseng, Cheng-Har Yip, Mark Sherman, Bernardo Bonanni, Paraskevi Apostolou, Cecilia M Dorfling, Mark H Greene, Maria Kabisch, Laura Ottini, Olga M Sinilnikova, Laima Tihomirova, Matti Rookus, Trinidad Caldes, Kristine M Hillman, Sander Canisius, GEMO Study Collaborators, Miroslaw K. Kapuscinski, Louise Izatt, Muhammad Usman Rashid, Soo Hwang Teo, Kerstin Rhiem, Nadja Bogdanova-Markov, Kim De Leeneer, Rachel Laframboise, Marco Montagna, Sue Kyung Park, Sook-Yee Yoon, Gertraud Maskarinec, Christy G Woolcott, Nicholas A Sinnott-Armstrong, Robert L. Nussbaum, Marc Tischkowitz, Jenny Lester, Edith Olah, Johanna Rantala, Ji-Yeob Choi
- 2016-07-11Marjanka K Schmidt, Paolo Radice, Angela Cox, Mikael Hartman, Artitaya Lophatananon, Pascal Guénel, Kenneth Muir, Australian Ovarian Cancer Study Group, Børge G. Nordestgaard, Christine Ambrosone, Melissa C. Southey, Anna Jakubowska, Paul D P Pharoah, Sofia Khan, Anthony Swerdlow, Jan Lubiński, Julian Peto, Graham Giles, Per Hall, Diether Lambrechts, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Douglas F. Easton, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Ute Hamann, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Hermann Brenner, Daniel Klevebring, Wei Zheng, Jonine Figueroa, Matthias W. Beckmann, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Isabel dos Santos Silva, Joe Dennis, Anja Rudolph, Javier Benitez, Amanda Ewart Toland, kConFab Investigators, Anna González-Neira, Christopher A. Haiman, Annegien Broeks, Brian E. Henderson, Elisa V. Bandera, David Van Den Berg, Xiao-Ou Shu, Yu-Tang Gao, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Ian Tomlinson, Suleeporn Sangrajrang, Maartje J. Hooning, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Julia A. Knight, Nick Orr, Janet E. Olson, Frederik Marmé, Anna H Wu, Hidemi Ito, William J. Blot, Ans M W van den Ouweland, Manjeet K Bolla, Mitul Shah, Lisa B Signorello, Hatef Darabi, Hans Wildiers, GENICA Network, Soo Hwang Teo, Jirong Long, Tien Y Wong, Ji-Yeob Choi
- 2016-06-21Hermann Brenner, Alison Dunning, Nazneen Rahman, Kyriaki Michailidou, Georgia Chenevix-Trench, Arto Mannermaa, Hoda Anton-Culver, Drakoulis Yannoukakos, Anne-Lise Børresen-Dale, Montserrat García-Closas, Kristiina Aittomäki, Antoinette Hollestelle, Robert Winqvist, Katarzyna Jaworska-Bieniek, Maya Ghoussaini, Caroline Seynaeve, Kamila Czene, Thilo Dörk, Jenny Chang-Claude, Florence Menegaux, Marina Bermisheva, Elza Khusnutdinova, Peter Devilee, Paolo Peterlongo, Barbara Burwinkel, Irene Konstantopoulou, Dominique Stoppa-Lyonnet, Ramunas Janavicius, Hiltrud Brauch, Loic Le Marchand, Tjoung-Won Park-Simon, Artitaya Lophatananon, Pascal Guénel, Kenneth Muir, Alex Teulé, Daniel Barrowdale, Judith S Brand, Sofia Khan, Steven N. Hart, Jaana M Hartikainen, Christine Clarke, Sylvie Mazoyer, Laura Papi, Chuen Neng Lee, Fabienne Lesueur, Bernard Peissel, Uffe Birk Jensen, Siranoush Manoukian, Orland Diez, Mikael Hartman, Ana Osorio, Ian G. Campbell, Marjanka K Schmidt, Jingmei Li, Susan J. Ramus, Paolo Radice, Manuel R. Teixeira, Melissa C. Southey, Keitaro Matsuo, Anna Jakubowska, Anna Marie Mulligan, Chenjie Zeng, Miguel de la Hoya, Anthony Swerdlow, Paul D P Pharoah, Susan M Domchek, Jan Lubiński, Julian Peto, Lesley McGuffog, Graham Giles, Minouk J Schoemaker, Per Hall, Diether Lambrechts, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Olufunmilayo Olopade, Katherine L Nathanson, Douglas F. Easton, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Ute Hamann, Simon S. Cross, Shan Wang-Gohrke, Vijai Joseph, Kenneth Offit, Debra Frost, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Jeffrey N Weitzel, Bent Ejlertsen, Wei Zheng, Martha J. Shrubsole, Qiuyin Cai, Jonine Figueroa, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Isabel dos Santos Silva, Joe Dennis, Volker Arndt, Anja Rudolph, Javier Benitez, Paul Brennan, Amanda Ewart Toland, Clare Turnbull, Anna González-Neira, Conxi Lázaro, Christopher A. Haiman, Carl Blomqvist, Annegien Broeks, Angela Cox, Xiao-Ou Shu, Esther M. John, Yu-Tang Gao, Gad Rennert, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Suleeporn Sangrajrang, David J. Hunter, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Mary Beth Terry, Elizabeth J van Rensburg, Julia A. Knight, Thomas Brüning, Polly A Newcomb, Claudine Isaacs, Antonis C Antoniou, Frederik Marmé, Nadine Tung, Judy E. Garber, Yael Laitman, Eitan Friedman, Alice S. Whittemore, Catherine M Phelan, Saundra S. Buys, Susan L Slager, Karoline Kuchenbaecker, David Goldgar, Mary B. Daly, Peter Schürmann, Peter Hillemanns, Silje H. Nordgard, Anna H Wu, Hidemi Ito, Beth Karlan, Thomas V O Hansen, Andrew K Godwin, Marco Montagna, Mads Thomassen, Zakaria Einbeigi, Cecilia M Dorfling, Laima Tihomirova, Georg Pfeiler, Brita Arver, Siddhartha P. Kar, Daniel R Tessier, Michael E Jones, William J. Blot, Ans M W van den Ouweland, Michael J Kerin, Alice J Sigurdson, Michele M Doody, Miriam V Dwek, Peter J Hulick, Adalgeir Arason, Manjeet K Bolla, Simona Agata, Natalia Antonenkova, Banu Arun, Alicia Beeghly-Fadiel, Gaetana Gambino, Frans Hogervorst, Evgeny N Imyanitov, Ava Kwong, Jirong Long, Nadège Presneau, Saila Kauppila, Curtis Olswold, Senno Verhoef, Lothar Haeberle, Ursula Eilber, Bernardo Bonanni, Mark H Greene, Maria Kabisch, Ritu Salani, Shahana Ahmed, Emily Hallberg, Sandrine Tchatchou, Annelie Liljegren, Trinidad Caldes, Sue Healey, Tien Y Wong, Norhashimah Hassan, Doris Steinemann, Muhammad Usman Rashid, Soo Hwang Teo, Kerstin Rhiem, Kim De Leeneer, Xingyi Guo, Bernd Dworniczak, Fiona Lalloo, Charles Joly Beauparlant, Ylva Paulsson-Karlsson, Adam Freeman, David Ven den Berg, Robert L. Nussbaum, Marc Tischkowitz, Jenny Lester, Edith Olah, Ji-Yeob Choi, Carolyn B Hendricks, Peter Kraft
- 2016-08-24Hermann Brenner, Keitaro Matsuo, Alison Dunning, Veli-Matti Kosma, Arja Jukkola-Vuorinen, Arto Mannermaa, Kyriaki Michailidou, Georgia Chenevix-Trench, Hoda Anton-Culver, Thérèse Truong, Anne-Lise Børresen-Dale, Drakoulis Yannoukakos, Montserrat García-Closas, Antoinette Hollestelle, Robert Winqvist, Caroline Seynaeve, Kamila Czene, Thilo Dörk, Jenny Chang-Claude, Vessela Kristensen, Peter Devilee, Barbara Burwinkel, Hiltrud Brauch, Loic Le Marchand, Artitaya Lophatananon, Pascal Guénel, Kenneth Muir, Han Zhang, Sofia Khan, Ludmila Prokunina-Olsson, Mikael Hartman, Marjanka K Schmidt, Jingmei Li, Paolo Radice, Melissa C. Southey, Anna Jakubowska, Olivia Fletcher, Anthony Swerdlow, Stephen Chanock, Paul D P Pharoah, Jan Lubiński, Graham Giles, Per Hall, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Douglas F. Easton, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Ute Hamann, Simon S. Cross, Martha J. Shrubsole, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Wei Zheng, Qiuyin Cai, Matthias W. Beckmann, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Joe Dennis, Volker Arndt, Anja Rudolph, Javier Benitez, Paul Brennan, Anna González-Neira, Jonine Figueroa, Christopher A. Haiman, Annegien Broeks, Angela Cox, Xiao-Ou Shu, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Suleeporn Sangrajrang, Nichola Johnson, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Celine M. Vachon, Julia A. Knight, Nick Orr, Frederik Marmé, Susan L Slager, Anna H Wu, Mark P Goldberg, William J. Blot, Ming-Feng Hou, Kee Seng Chia, Mitul Shah, Ann Smeets, Manjeet K Bolla, Hatef Darabi, kConFab/AOCS Investigators, Soo Hwang Teo, Maria Kabisch, David Ven den Berg, Craig Luccarini, Hisani N Horne, Hiroji Iwata, Ji-Yeob Choi, John W Martens
- 2016-09-07Hermann Brenner, Gareth Evans, Alison Dunning, Veli-Matti Kosma, Arto Mannermaa, Kyriaki Michailidou, Georgia Chenevix-Trench, Dieter Flesch-Janys, Hoda Anton-Culver, Thérèse Truong, Katri Pylkäs, Drakoulis Yannoukakos, Montserrat García-Closas, Kristiina Aittomäki, Antoinette Hollestelle, Robert Winqvist, Maya Ghoussaini, Caroline Seynaeve, Thilo Dörk, Kamila Czene, Jenny Chang-Claude, Vessela Kristensen, Peter Devilee, Paolo Peterlongo, Barbara Burwinkel, Kunle Odunsi, Agnieszka Dansonka-Mieszkowska, Aleksandra Gentry-Maharaj, Irene Konstantopoulou, Amanda Ewart Toland, Dominique Stoppa-Lyonnet, Jolanta Kupryjanczyk, Adriaan Vanderstichele, Marie Stenmark-Askmalm, Ramunas Janavicius, Hiltrud Brauch, Loic Le Marchand, Anne-Lise Børresen-Dale, Artitaya Lophatananon, Pascal Guénel, Kenneth Muir, Cezary Cybulski, Australian Ovarian Cancer Study Group, Lídia Feliubadaló, Arjen R Mensenkamp, Hans Ehrencrona, Mikael Hartman, Ana Osorio, Joan Brunet, Ian G. Campbell, Marjanka K Schmidt, Jingmei Li, Estrid Høgdall, Keitaro Matsuo, Daniel Barrowdale, Jonathan Beesley, Allan Jensen, Iain A McNeish, Sylvie Mazoyer, Siranoush Manoukian, Orland Diez, Christoph Engel, Susan J. Ramus, Paolo Radice, Manuel R. Teixeira, Usha Menon, Melissa C. Southey, Lambertus Kiemeney, Anna Jakubowska, Anna Marie Mulligan, Olivia Fletcher, Miguel de la Hoya, Anthony Swerdlow, Joellen M Schildkraut, Sofia Khan, Susan M Domchek, Jan Lubiński, Alvaro Monteiro, Lesley McGuffog, Graham Giles, Per Hall, Diether Lambrechts, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Olufunmilayo Olopade, Katherine L Nathanson, Douglas F. Easton, Fergus J. Couch, Nicolas Wentzensen, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Ute Hamann, Simon S. Cross, Shan Wang-Gohrke, Lenka Foretová, Vijai Joseph, Kenneth Offit, Debra Frost, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Jeffrey N Weitzel, Bent Ejlertsen, Qiuyin Cai, Jonine Figueroa, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Joe Dennis, Volker Arndt, Anja Rudolph, Matthias W. Beckmann, Javier Benitez, Paul Brennan, Florentia Fostira, Anna González-Neira, Paul D P Pharoah, Christopher A. Haiman, Carl Blomqvist, Elisa V. Bandera, Angela Cox, William David Foulkes, Irene Orlow, Shelley S. Tworoger, Xiao-Ou Shu, Esther M. John, Gad Rennert, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Suleeporn Sangrajrang, Nichola Johnson, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Celine M. Vachon, Mary Beth Terry, Mary Anne Rossing, Elizabeth J van Rensburg, Julia A. Knight, Nick Orr, Janet E. Olson, kConFab Investigators, Claudine Isaacs, Ignace Vergote, Antonis C Antoniou, Frederik Marmé, Roberta B Ness, Nadine Tung, Judy E. Garber, Yael Laitman, Eitan Friedman, Alice S. Whittemore, Anders Bryø Bojesen, Tomasz Huzarski, Jacek Gronwald, Celeste Leigh Pearce, Kirsten Moysich, Catherine M Phelan, Kathryn L Terry, Elizabeth M Poole, Simon A Gayther, Brooke L Fridley, Ellen L Goode, Saundra S. Buys, Jennifer A Doherty, Susan L Slager, David Goldgar, Mary B. Daly, Patricia Ganz, Helga Salvesen, Weiva Sieh, Silje H. Nordgard, Anna H Wu, Hidemi Ito, Beth Karlan, Thomas V O Hansen, Andrew K Godwin, Marco Montagna, Mads Thomassen, Tanja Pejovic, Siddhartha P. Kar, Daniel W. Cramer, Harvey A. Risch, William J. Blot, Matthew L Freedman, Thomas A Sellers, Jonathan P Tyrer, Mark P Goldberg, Wei Zheng, Catriona A. McLean, Ans M W van den Ouweland, Douglas A Levine, Claus K. Høgdall, Stacey L Edwards, Peter J Hulick, Hereditary Breast and Ovarian Cancer Research Group Netherlands (HEBON), Rosa B Barkardottir, Kate Lawrenson, Fiona Bruinsma, Hans Wildiers, Hatef Darabi, Honglin Song, Leon F A G Massuger, Manjeet K Bolla, Marc T Goodman, Ralf Bützow, Banu Arun, Jocelyne Chiquette, Gaetana Gambino, Patricia Harrington, Frans Hogervorst, Evgeny N Imyanitov, Ava Kwong, Jirong Long, Mitul Shah, Laura J Van't Veer, Chiu-Chen Tseng, Curtis Olswold, Florian Heitz, Bernardo Bonanni, Maria Bisogna, Line Bjørge, Rosalind Glasspool, Brita Arver, Cecilia M Dorfling, Mark H Greene, Maria Kabisch, Olga M Sinilnikova, Laima Tihomirova, Helena C van Doorn, Emily Hallberg, Sandrine Tchatchou, Trinidad Caldes, Sue Healey, GEMO Study Collaborators, Miroslaw K. Kapuscinski, Norhashimah Hassan, Muhammad Usman Rashid, Soo Hwang Teo, Valerie Rhenius, Kerstin Rhiem, Kim De Leeneer, Sue Kyung Park, Sook-Yee Yoon, Karen McCue, Karoline B Kuchenbaeker, Andrew Berchuck, Georg Pfeiler, Silvia Tognazzo, Kum Kum Khanna, Susanne Krüger Kjaer, Robert L. Nussbaum, Jenny Lester, Edith Olah, Johanna Rantala, Ji-Yeob Choi, Karen H. Lu
- 2016-02-26Robert N. Luben, Hermann Brenner, Graham Giles, Keitaro Matsuo, Alison Dunning, Montserrat García-Closas, Kyriaki Michailidou, Thilo Dörk, Georgia Chenevix-Trench, Katri Pylkäs, Kamila Czene, Vessela Kristensen, Jenny Chang-Claude, Peter Devilee, Paolo Peterlongo, Barbara Burwinkel, Hiltrud Brauch, Kristiina Aittomäki, Veli-Matti Kosma, Artitaya Lophatananon, Pascal Guénel, Kenneth Muir, Australian Ovarian Cancer Study Group, Simone M Rowley, Brennan Decker, Jun Li, Mikael Eriksson, Steven N. Hart, Fabienne Lesueur, Siranoush Manoukian, Mikael Hartman, Ian G. Campbell, Marjanka K Schmidt, Melissa C. Southey, Harald Surowy, Anna Jakubowska, Michelle Wong-Brown, Olivia Fletcher, Anthony Swerdlow, Hoda Anton-Culver, Paul D P Pharoah, Jan Lubiński, Per Hall, Diether Lambrechts, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Douglas F. Easton, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Ute Hamann, Simon S. Cross, Arto Mannermaa, Annika Lindblom, Irene L Andrulis, Jamie Allen, Robert Winqvist, Thérèse Truong, Jonine Figueroa, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Joe Dennis, Volker Arndt, Anja Rudolph, Javier Benitez, kConFab Investigators, Florentia Fostira, Anna González-Neira, Christopher A. Haiman, Gord Glendon, Angela Cox, David Van Den Berg, Xiao-Ou Shu, Esther M. John, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Suleeporn Sangrajrang, Nichola Johnson, Maartje J. Hooning, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Celine M. Vachon, David Goldgar, Anna H Wu, Hidemi Ito, Michael E Jones, William J. Blot, Wei Zheng, Ans M W van den Ouweland, Hatef Darabi, Manjeet K Bolla, Karen A Pooley, Jirong Long, Noura Mebirouk, Mitul Shah, Rob Tollenaar, Kee Seng Chia, Senno Verhoef, Craig Luccarini, Sean V Tavtigian, Sze Yee Phuah, Maria Kabisch, Shahana Ahmed, Soo Hwang Teo, Ines Nevelsteen, Matthias W Beckman, Maroulio Pertesi, Nivonirina Robinot, Catherine Voegele, Ella Thompson, Lifepool Investigators, Ji-Yeob Choi
- 2016-09-07Hermann Brenner, Keitaro Matsuo, Alison Dunning, Kyriaki Michailidou, Maya Ghoussaini, Thilo Dörk, Georgia Chenevix-Trench, Caroline Seynaeve, Katri Pylkäs, Kamila Czene, Vessela Kristensen, Jenny Chang-Claude, Peter Devilee, Paolo Peterlongo, Barbara Burwinkel, Hiltrud Brauch, Loic Le Marchand, Montserrat García-Closas, Veli-Matti Kosma, Artitaya Lophatananon, Pascal Guénel, Kenneth Muir, Hoda Anton-Culver, Jonathan Beesley, Siranoush Manoukian, Mikael Hartman, Marjanka K Schmidt, Melissa C. Southey, Harald Surowy, Anna Jakubowska, Olivia Fletcher, Anthony Swerdlow, Paul D P Pharoah, Sofia Khan, Jan Lubiński, Graham Giles, Per Hall, Diether Lambrechts, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Douglas F. Easton, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Ute Hamann, Simon S. Cross, Arto Mannermaa, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Robert Winqvist, Thérèse Truong, Jonine Figueroa, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Joe Dennis, Volker Arndt, Anja Rudolph, Matthias W. Beckmann, Javier Benitez, Antoinette Hollestelle, Anna González-Neira, Christopher A. Haiman, Annegien Broeks, Angela Cox, Xiao-Ou Shu, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Suleeporn Sangrajrang, Nichola Johnson, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Celine M. Vachon, Nick Orr, Thomas Brüning, Silje H. Nordgard, Anna H Wu, Hidemi Ito, Siddhartha P. Kar, Mark P Goldberg, Stacey L Edwards, Wei Zheng, Daniel R Tessier, Daniel Stram, Mitul Shah, Manjeet K Bolla, Emily Hallberg, Hatef Darabi, Soo Hwang Teo, Cheng-Har Yip, Mahdi Moradi Marjaneh, Eva Galle, Curtis Olswold, Ji-Yeob Choi, Guillermo Pita
- 2016-04-06Hermann Brenner, Graham Giles, Robert N. Luben, Alison Dunning, Kyriaki Michailidou, Thilo Dörk, Georgia Chenevix-Trench, Katri Pylkäs, Kamila Czene, Vessela Kristensen, Jenny Chang-Claude, Hanne Meijers-Heijboer, Paolo Peterlongo, Barbara Burwinkel, Hiltrud Brauch, Loic Le Marchand, Anne-Lise Børresen-Dale, Montserrat García-Closas, Kristiina Aittomäki, Veli-Matti Kosma, Artitaya Lophatananon, Pascal Guénel, Kenneth Muir, Hoda Anton-Culver, Sofia Khan, Minouk J Schoemaker, Siranoush Manoukian, Kelly-Anne Phillips, Mikael Hartman, Giske Ursin, Marjanka K Schmidt, Jingmei Li, Melissa C. Southey, Rob B van der Luijt, Anna Jakubowska, Dieter Flesch-Janys, Olivia Fletcher, Anthony Swerdlow, Paul D P Pharoah, Jan Lubiński, Per Hall, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Douglas F. Easton, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Ute Hamann, Simon S. Cross, Shan Wang-Gohrke, Arto Mannermaa, Martha J. Shrubsole, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Robert Winqvist, Thérèse Truong, Qiuyin Cai, Javier Benitez, Jonine Figueroa, Sara Margolin, Matthias W. Beckmann, Stig Egil Bojesen, Habibul Ahsan, Volker Arndt, Anja Rudolph, Amanda Ewart Toland, Florentia Fostira, Christopher A. Haiman, Carl Blomqvist, Angela Cox, Xiao-Ou Shu, Esther M. John, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Nichola Johnson, Maartje J. Hooning, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, David J. Hunter, Julia A. Knight, Janet E. Olson, Frederik Marmé, Alice S. Whittemore, Patrick Neven, Kathleen E. Malone, Marilie Gammon, Regina M. Santella, Wei Zheng, Catriona A. McLean, Muhammad G Kibriya, Judith S Brand, Manjeet K Bolla, Alicia Beeghly-Fadiel, Patricia Harrington, Jirong Long, Mitul Shah, Mieke Kriege, Senno Verhoef, Farzana Jasmine, Maria Kabisch, Wanqing Wen, Peter Kraft, Sara Lindstroem
- 2016-09-03Hermann Brenner, Keitaro Matsuo, Alison Dunning, Kyriaki Michailidou, Maya Ghoussaini, Thilo Dörk, Georgia Chenevix-Trench, Katri Pylkäs, Kamila Czene, Vessela Kristensen, Jenny Chang-Claude, Peter Devilee, Barbara Burwinkel, Hiltrud Brauch, Loic Le Marchand, Montserrat García-Closas, Veli-Matti Kosma, Artitaya Lophatananon, Pascal Guénel, Kenneth Muir, Hoda Anton-Culver, Jason S Lee, Haran Sivakumaran, Jonathan Beesley, Judith S Brand, Sofia Khan, Giuseppe Floris, Mikael Eriksson, Mikael Hartman, Jingmei Li, Paolo Radice, Melissa C. Southey, Anna Jakubowska, Olivia Fletcher, Anthony Swerdlow, Paul D P Pharoah, Jan Lubiński, Graham Giles, Minouk J Schoemaker, Per Hall, Anne-Lise Børresen-Dale, Diether Lambrechts, Alfons Meindl, Rita Schmutzler, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Douglas F. Easton, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Ute Hamann, Simon S. Cross, Arto Mannermaa, Annika Lindblom, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Robert Winqvist, Thérèse Truong, Qiuyin Cai, Jonine Figueroa, Sara Margolin, Stig Egil Bojesen, Joe Dennis, Volker Arndt, Anja Rudolph, Matthias W. Beckmann, Javier Benitez, Paul Brennan, Anna González-Neira, Christopher A. Haiman, Annegien Broeks, Angela Cox, David Van Den Berg, Xiao-Ou Shu, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Suleeporn Sangrajrang, Nichola Johnson, Maartje J. Hooning, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Frederik Marmé, Susan L Slager, Silje H. Nordgard, Anna H Wu, Hidemi Ito, Mark P Goldberg, Stacey L Edwards, Ming-Feng Hou, Wei Zheng, Daniel R Tessier, Marjanka K Schmidt, Linetta B Koppert, Valerie Rhenius, Kee Seng Chia, Mitul Shah, Manjeet K Bolla, Emily Hallberg, Hatef Darabi, kConFab/AOCS Investigators, Soo Hwang Teo, Maria Kabisch, Craig Luccarini, Cheng-Har Yip, Mahdi Moradi Marjaneh, Curtis Olswold, Rob Tollenaar, Ji-Yeob Choi, Guillermo Pita, NBCS Collaborators
- 2016-11-15Hermann Brenner, Angela Cox, Mikael Hartman, Jingmei Li, Paolo Radice, Marjanka K Schmidt, Barbara Burwinkel, Georgia Chenevix-Trench, Hiltrud Brauch, Loic Le Marchand, Montserrat García-Closas, Jenny Chang-Claude, Veli-Matti Kosma, Artitaya Lophatananon, Pascal Guénel, Kamila Czene, Steven N. Hart, Kyriaki Michailidou, Katri Pylkäs, Drakoulis Yannoukakos, Melissa C. Southey, Keitaro Matsuo, Anna Jakubowska, Thilo Dörk, Anthony Swerdlow, Jan Lubiński, Julian Peto, Graham Giles, Per Hall, Heli Nevanlinna, Susan L Neuhausen, Douglas F. Easton, Fergus J. Couch, Peter A. Fasching, John Hopper, Roger L. Milne, Ute Hamann, Simon S. Cross, Arto Mannermaa, Jacques Simard, Irene L Andrulis, Vessela Kristensen, Andreas Schneeweiss, Robert Winqvist, Thérèse Truong, Martha J. Shrubsole, Jonine Figueroa, Matthias W. Beckmann, Stig Egil Bojesen, Isabel dos Santos Silva, Joe Dennis, Javier Benitez, Paul Brennan, Antoinette Hollestelle, Alison Dunning, Anna González-Neira, Christopher A. Haiman, Carl Blomqvist, Annegien Broeks, Gord Glendon, Xiao-Ou Shu, Shou-Tung Chen, Chen-Yang Shen, Daehee Kang, Henrik Flyger, Ian Tomlinson, Suleeporn Sangrajrang, Maartje J. Hooning, Natalia V. Bogdanova, Elinor J. Sawyer, Celine M. Vachon, Nick Orr, Anna H Wu, Hidemi Ito, Daniel R Tessier, Mark P Goldberg, Wei Zheng, Ans M W van den Ouweland, Margriet Collée, Manjeet K Bolla, Chiu-Chen Tseng, Maria Kabisch, Sabine Behrens, Sigrid Hatse, Soo Hwang Teo, Somchai Thanasitthichai, Bram Boeckx, Katarina Cuk, NBCS Collaborators, Ji-Yeob Choi
Date
Title
Authors
Human - wd:Q37371956