Theo G M van Erp
occupation: researcher
Articles 96
- 2022-08-15T Banaschewski, Cibele Edom Bandeira, Renata B Cupertino, Sara Calderoni, Dara Cannon, Vaughan Carr, Qian Hui Chew, David Coghill, Kathryn R Cullen, Jeffery N. Epstein, William Foran, Paola Fuentes-Claramonte, Janice M Fullerton, Louise Gallagher, Ian H. Gotlib, Jan Haavik, Frans A. Henskens, Eva Hilland, Pieter J Hoekstra, Fleur M Howells, Stephen M Lawrie, Irina Lebedeva, Beatriz Luna, Frank P MacMaster, Luigi A Maglanoc, Daniel H. Mathalon, Colm Mcdonald, Bryan Mowry, Christos Pantelis, Jose C Pariente, Paul Pauli, Giulio Pergola, Felipe Almeida Picon, Joaquim Radua, Josep Antoni Ramos-Quiroga, Alessandra Retico, Diego L Rovaris, José Salavert, Ulrich Schall, Kang Sim, Antonín Škoch, Gianfranco Spalletta, Dan J. Stein, Aleks Stolicyn, Leanne Tamm, David Tomecek, Anne Uhlmann, Meike Vernooij, Eduard Vieta, Lars T. Westlye, David Willinger, Katharina Wittfeld, Barbara Franke, Lianne Schmaal, Paul M. Thompson, Tomáš Paus, Ben J Harrison, Bronwyn J. Overs, Sophia I Thomopoulos, Heather C Whalley, Ole A. Andreassen, Alessandro Bertolino, Leila Nabulsi, Gloria Roberts, Raymond Salvador, Salvador Sarró, Jan Buitelaar, Hans J Grabe, Nynke A. Groenewold, Astri J. Lundervold, Diana Tordesillas-Gutierrez, Jessica A. Turner, Andrew McIntosh, Alexander S Tomyshev, Dick J Veltman, Tilo T. Kircher, Jason M. Bruggemann, Juan R Bustillo, Stanley V Catts, Colm G Connolly, Lisa T Eyler, Judith M Ford, Melissa J. Green, Jonathan C. Ipser, Patricia T Michie, Igor Nenadic, Ruth L O'Gorman, Paul E Rasser, Matthew D Sacchet, Cynthia Shannon Weickert, Thomas W Weickert, Francisco Xavier Castellanos, Dag Alnæs, Annette Conzelmann, Dirk Heslenfeld, Rune Jonassen, Nils Inge Landrø, Pierluigi Selvaggi, Robin Bülow, Christopher R K Ching, Zdenka Pausova, Daan van Rooij, Udo Dannlowski, Dominik Grotegerd, Edith Pomarol-Clotet, Sarah Baumeister, Erick Jorge Canales-Rodríguez, Sarah Hohmann, Andreas Reif, Yuliya Yoncheva, Theo G M van Erp, Yash Patel, Christoph Abé, Andreas Jansen, Mikael Landén, Philip B. Mitchell, Martine Hoogman, Celso Arango, Christopher G Davey, Covadonga M. Díaz-Caneja, Ingrid Agartz, Y Tony Yang, Elena Pozzi, Silvia Brem, Nathalie E Holz
- 2021-11-30
- 2020-01-21
- 2020-10-07Sonja M C de Zwarte, Rachel M Brouwer, Ingrid Agartz, Martin Alda, Silvia Alonso-Lana, Carrie E Bearden, Elvira Bramon, Erick Jorge Canales-Rodríguez, Tyrone Cannon, Yoonho Chung, Annabella Di Giorgio, Gaelle Doucet, Cagdas Eker, Sofia Frangou, David C. Glahn, Tomas Hajek, Hilleke E Hulshoff Pol, Viktoria Johansson, Erik G Jönsson, Maria M G Koenis, Miloslav Kopecek, Bernd Krämer, Stijn Michielse, Giulio Pergola, Edith Pomarol-Clotet, Joaquim Radua, Raymond Salvador, Aybala Sarıçiçek Aydoğan, Salvador Sarró, Peter R Schofield, Fatma Simsek, Scott R Sponheim, Gisela Sugranyes, Eduard Vieta, Christopher R K Ching, Sophia I Thomopoulos, Theo G M van Erp, Jim van Os, Ole A. Andreassen, Oliver Gruber, Paul M. Thompson, Sonya Foley, Janice M Fullerton, Stephen M Lawrie, Rhoshel Lenroot, Robin Murray, Bronwyn J. Overs, Jair C Soares, Heather C Whalley, René S. Kahn, Mar Fatjó-Vilas, Alessandro Bertolino, Leila Nabulsi, Gloria Roberts, Christina M. Hultman, Venkata S Mattay, Philip B. Mitchell, Daniel R. Weinberger, Susanne Erk
- 2020-10-19Unn K Haukvik, Tiril P Gurholt, Bernd Krämer, Thomas M. Lancaster, Genevieve McPhilemy, Igor Nenadic, Joaquim Radua, Ronny Redlich, Jonathan Repple, Raymond Salvador, Sophia I Thomopoulos, Lars T. Westlye, Philipp G Sämann, Torbjørn Elvsåshagen, Ole A. Andreassen, Ingrid Agartz, Dag Alnæs, Oliver Gruber, Paul M. Thompson, Paolo Brambilla, Ingrid Melle, Christian K Tamnes, Dan J. Stein, Theophilus N Akudjedu, Fleur M Howells, Andrew McIntosh, Dick J Veltman, Heather C Whalley, Sonya Foley, Janice M Fullerton, Mathew A Harris, Tilo T. Kircher, Rhoshel Lenroot, Ulrik Fredrik Malt, Bronwyn J. Overs, Julian A. Pineda-Zapata, Lauren E Salminen, Beathe Haatveit, Dennis van der Meer, Christopher R K Ching, Udo Dannlowski, Mar Fatjó-Vilas, Dominik Grotegerd, Carlos López-Jaramillo, Colm Mcdonald, Leila Nabulsi, Nils Opel, Edith Pomarol-Clotet, Gloria Roberts, Tomas Hajek, Trine Vik Lagerberg, Erick Jorge Canales-Rodríguez, Dara Cannon, Xavier Caseras, Salvador Sarró, Henk Temmingh, Silvia Alonso-Lana, Bernhard Baune, Erlend Bøen, Orwa Dandash, Giuseppe Delvecchio, Ana María Díaz-Zuluaga, Theo G M van Erp, Kjetil Nordbø Jørgensen, Elisa M T Melloni, Viola Oertel-Knöchel, Henricus Ruhé, Aart H Schene, Marcio Gerhardt Soeiro-de-Souza, Michael Stäblein, ENIGMA Bipolar Disorder Working Group, Philip B. Mitchell
- 2020-12-07Xin Wang, Emily Clarke, Chadi Abdallah, Richard Bryant, Richard Davidson, Seth G Disner, Negar Fani, Elbert Geuze, Daniel W Grupe, Ilan Harpaz-Rotem, Julia I Herzog, Neda Jahanshad, Anthony P King, Saskia Koch, Inga K Koerte, Mayuresh S. Korgaonkar, John H Krystal, Lauren A M Lebois, Ifat Levy, Sven C Mueller, Kerry J. Ressler, Scott R Sponheim, Murray B. Stein, Dan J. Stein, Jennifer Stafford Stevens, Benjamin Suarez-Jimenez, Marijo Tamburrino, Theo G M van Erp, Sanne J H van Rooij, Henrik Walter, Li Wang, Israel Liberzon, Tanja Jovanovic, Paul M. Thompson, Lauren E Salminen, Mark W Logue, Emily L Dennis, Nicholas D Davenport, Terri A deRoon-Cassini, Jacklynn M Fitzgerald, Courtney C Haswell, Anna R Hudson, Jonathan C. Ipser, Katie A. McLaughlin, Elizabeth A Olson, Jeffrey P Simons, Dick J Veltman, Elpiniki Andrew, Jessica Bomyea, Kyle Choi, Judith Daniels, Kelene A Fercho, Jessie L Frijling, Hassaan Gomaa, Bobak Hosseini, Milissa L Kaufman, Christine Larson, Antje Manthey, Laura Nawijn, Isabelle M Rosso, Kelly A Sambrook, Anika Sierk, Raluca M Simons, Sophia I Thomopoulos, Steven J A van der Werff, Mirjam van Zuiden, Rajendra A Morey, Steven E Bruce, Matthew Peverill
- 2020-03-01Katrina L Grasby, Neda Jahanshad, Jodie N Painter, Lucía Colodro-Conde, Janita Bralten, Penelope A. Lind, Mary Agnes B McMahon, Leo C P Zsembik, Alyssa Zhu, Lachlan T Strike, Ingrid Agartz, Marcio A. A. Almeida, Inge K. Amlien, Micael Andersson, Tyler Ard, Nicola J. Armstrong, Joshua R Atkins, Manon Bernard, Rachel M Brouwer, Elizabeth E L Buimer, Qiang Chen, Joshua W Cheung, Baptiste Couvy-Duchesne, Anders M. Dale, Tânia Kawasaki Araújo, Greig I de Zubicaray, A. den Braber, Katharina Dohm, Stefan Ehrlich, Hannah-Ruth Engelbrecht, Iryna O Fedko, Judith M Ford, Masaki Fukunaga, Melanie E Garrett, Melissa J. Green, Dominik Grotegerd, Tiril P Gurholt, Boris A Gutman, Narelle Hansell, Mathew A Harris, Marc B Harrison, Courtney C Haswell, Michael A. Hauser, Stefan Herms, David Hoehn, Per Hoffmann, Laurena Holleran, Martine Hoogman, Jouke-Jan Hottenga, Masashi Ikeda, Deborah Janowitz, Iris E Jansen, Tianye Jia, Christiane Jockwitz, Ryōta Kanai, Sherif Karama, Tobias Kaufmann, Masataka Kikuchi, Marieke Klein, Annchen R Knodt, Bernd Krämer, Phil H Lee, Lindsay B Lewis, Iscia Lopes-Cendes, Michelle Luciano, Fabio Macciardi, Andre Marquand, Tracy R Melzer, Nazanin Mirza-Schreiber, Jose C V Moreira, Thomas W Mühleisen, Pablo Najt, Loes M Olde Loohuis, Dimitri Papadopoulos Orfanos, John Pearson, Toni Pitcher, Yann Quidé, Anjanibhargavi Ragothaman, William R Reay, Céline S Reinbold, Jonathan Repple, Geneviève Richard, Brandalyn C. Riedel, Cristiane Rocha, Nina Roth Mota, Lauren E Salminen, Arvin Saremi, Andrew J. Saykin, Fenja Schlag, Peter R Schofield, Rodrigo Secolin, Chin Yang Shapland, Li Shen, Jean Shin, Elena Shumskaya, Emma Sprooten, Anbupalam Thalamuthu, Jessica A. Turner, Costanza Ludovica Vallerga, Liza van Eijk, Theo G M van Erp, Neeltje E M van Haren, Daan van Rooij, Marie-Jose van Tol, Jan H Veldink, Ellen Verhoef, Esther Walton, Mingyuan Wang, Yunpeng Wang, Joanna Wardlaw, Wei Wen, Lars T. Westlye, Stephanie H Witt, Katharina Wittfeld, Christiane Wolf, Thomas Wolfers, Jingqin Wu, Clarissa Lin Yasuda, Zuo Zhang, Eric Artiges, Rosa Ayesa-Arriola, Aysenil Belger, Sven Cichon, Joanne E. Curran, Michelle F Dennis, Srdjan Djurovic, Colin P Doherty, Daniel Garijo, Penny Gowland, Robert C. Green, Alexander Niklas Häusler, Beng-Choon Ho, Wolfgang U Hoffmann, Florian Holsboer, Georg Homuth, Norbert Hosten, Clifford Jack, MiHyun Jang, Andreas Jansen, Axel Krug, Kelvin O Lim, Jurjen J Luykx, Daniel H. Mathalon, Venkata S Mattay, Sarah C McEwen, Ingrid Melle, Derek W. Morris, Bryon A Mueller, Jan Egil Nordvik, Markus M Nöthen, Daniel O'Leary, Adrian Preda, Paul E Rasser, Varun Ratnakar, Vidar M Steen, Fábio R Torres, Dick J Veltman, James T Voyvodic, Robert Whelan, Hidenaga Yamamori, Hieab H.H. Adams, Oscar L Lopez, Bernard Mazoyer, Thomas H Mosley, Claudia L Satizabal, Sudha Seshadri, Marina K M Alvim, Tim Anderson, Ole A. Andreassen, Mark E. Bastin, Jean C. Beckham, Dorret Boomsma, Henry Brodaty, Jan Buitelaar, Juan R Bustillo, Wiepke Cahn, Murray J Cairns, Vince D. Calhoun, Vaughan Carr, Gianpiero L. Cavalleri, Aiden Corvin, Benedicto Crespo-Facorro, John Dalrymple-Alford, Udo Dannlowski, Eco de Geus, Chantal Depondt, Sylvane Desrivières, Gary J. Donohoe, Thomas Espeseth, Simon Fisher, Herta Flor, Clyde Francks, Barbara Franke, Randy L. Gollub, Asta K Håberg, Catharina A Hartman, Frans A. Henskens, Manon Hillegers, Pieter J Hoekstra, Avram J Holmes, Hilleke E Hulshoff Pol, Erik G Jönsson, Martin Kennedy, Tilo T. Kircher, John B Kwok, Stephanie Le Hellard, Nick Martin, Katie L McMahon, Andreas Meyer-Lindenberg, Patricia T Michie, Rajendra A Morey, Bryan Mowry, Jaap Oosterlaan, Roel Ophoff, Christos Pantelis, Zdenka Pausova, Brenda Penninx, Tinca Polderman, Danielle Posthuma, Marcella Rietschel, Joshua L Roffman, Perminder Sachdev, Ulrich Schall, Rodney Scott, Kang Sim, Iris Sommer, Beate St Pourcain, Dan J. Stein, Arthur W. Toga, Julian N. Trollor, Nic J A Van der Wee, Dennis van 't Ent, Henrik Walter, Bernd Weber, Daniel R. Weinberger, Margaret J. Wright, Juan Zhou, Jason L. Stein, Paul M. Thompson, Sarah E. Medland, Shannon L. Risacher, Alzheimer's Disease Neuroimaging Initiative, Vilmundur Gudnason, Kwangsik Nho, Yolanda Gil, Jordan W Smoller, Tomáš Paus, Oliver Gruber, Alexander Teumer, David C. Glahn, Han G. Brunner, Yuri Milaneschi, Terry L. Jernigan, Ian Deary, Hans J Grabe, Sonya Foley, Tristram A. Lett, Katherine E. Tansey, Diana Tordesillas-Gutierrez, Christopher D. Whelan, Bruce Pike, Joshua C Bis, M. Arfan Ikram, Gennady V Roshchupkin, Randy L. Buckner, René S. Kahn, Alejandro Arias-Vásquez, Gunter Schumann, Saud Alhusaini, Mallar Chakravarty, Christopher R K Ching, Susanne Erk, Sudheer Giddaluru, L Elliot Hong, Aine Sinead, Karen A. Mather, Colm Mcdonald, Sanjay M Sisodiya, Philipp G Sämann, Nhat Trung Doan, Edith Hofer, Amelia A. Assareh, Norman Delanty, Dirk Heslenfeld, Marjolein Mj Van Donkelaar, CHARGE Consortium, EPIGEN Consortium, IMAGEN Consortium, Peter Kochunov, Derrek P Hibar, Fabrizio Pizzagalli, Natalia Shatokhina, Sophia I Thomopoulos, Dag Alnæs, Allison Ashley-Koch, Robin Bülow, Dara Cannon, Shareefa Dalvie, Sonja M C de Zwarte, Chun Chieh Fan, Nynke A. Groenewold, New Fei Ho, Dalia Kasperaviciute, Max Lam, Soichiro Nakahara, Benno Pütz, Ronny Redlich, Lianne Schmaal, Ida E Sønderby, Anne Uhlmann, Dennis van der Meer, Dario Zaremba, Marcel Zwiers, Bruno Dietsche, Walter Heindel, Nathan A. Kimbrel, Knut K Kolskår, Sanne Koops, Sarah D Matthews, Jaqueline Mayoral Van Son, Matthias Nauck, Nils Opel, Erin Burke Quinlan, Paul A Tooney, Tonya White, Stephanie Debette, Charles DeCarli, SYS Consortium, Parkinson’s Progression Markers Initiative, Bernhard Baune, John Blangero, Xavier Caseras, Svenja Caspers, Fernando Cendes, Andreas J Forstner, Carmel M Loughland, Laura Rowland, Henry Völzke, Enhancing NeuroImaging Genetics through Meta-Analysis Consortium (ENIGMA)—Genetics working group, Thomas M. Lancaster, Christine Lycke Brandt, Jean-Luc Martinot, Marie-Laure Paillère Martinot
- 2020-03-23
- 2019-04-01
- 2019-01-01Beng-Choon Ho, Julia M Stephen, Lars T. Westlye, Ole A. Andreassen, Ingrid Agartz, Carol Tamminga, Godfrey D. Pearlson, Vince D. Calhoun, Juan R Bustillo, Jessica A. Turner, Steven G. Potkin, Scott R Sponheim, Elliot S Gershon, Matcheri S Keshavan, Brett A. Clementz, Nora Perrone-Bizzozero, Theo G M van Erp, Andrew R Mayer
- 2019-03-19
- 2019-04-24Thomas Wolfers, Yolanda Vives-Gilabert, Georg C Ziegler, Anastasia Christakou, Matt C Gabel, Philip Asherson, Leyla Namazova-Baranova, Jonna Kuntsi, Yannis Paloyelis, Neil A. Harrison, Tim Silk, Katya Rubia, Susanne Walitza, Francisco Xavier Castellanos, Oscar Vilarroya, Jan Haavik, Henning Tiemeier, Stephen Faraone, Joseph Biederman, Klaus-Peter Lesch, Paul M. Thompson, Anders M. Dale, Geraldo Busatto Filho, Terry L. Jernigan, Catharina A Hartman, Charles B Malpas, Alysa E Doyle, Jeffery N. Epstein, Astri J. Lundervold, Ruth L O'Gorman, Kerstin J Plessen, Pieter J Hoekstra, Josep Antoni Ramos-Quiroga, Damien Fair, Joel T Nigg, Jan Buitelaar, Andreas Reif, Andreas J Fallgatter, Annette Conzelmann, Marcus V. Zanetti, Mitul A Mehta, Mark A. Bellgrove, Luisa Lázaro, Gustavo Sudre, Sara Ambrosino de Bruttopilo, Theo G M van Erp, Kathrin Zierhut, Hazel McCarthy, Yuliya Yoncheva, Kaylita Chantiluke, Sarah Hohmann, Sarah Baumeister, Ivanei Bramati, Thomas Frodl, Mariam Zentis, Georg G von Polier, Bob Oranje, Norbert Skokauskas, Tobias Banaschewski, Kerstin Konrad, Sarah Joy Durston-Johnson, Janita Bralten, Barbara Franke, Marcel Zwiers
- 2019-10-16Ting-Yat Wong, Joaquim Radua, Stefan J Borgwardt, Christina Andreou, Esther Walton, Masaki Fukunaga, Anja Richter, Jelle Lamsma, Anita Riecher-Rössler, Igor Nenadic, Oliver Gruber, Vince D. Calhoun, Christian G. Huber, Robin Murray, Alexander S Tomyshev, Jessica A. Turner, Erin W Dickie, Wenhao Jiang, Wiepke Cahn, Neeltje E M van Haren, Alessandro Bertolino, Aurora Bonvino, Cyril Höschl, Antonín Škoch, Nerisa Banaj, Fabrizio Piras, Edith Pomarol-Clotet, Simone Ciufolini, Tiago Reis Marques, Theo G M van Erp, Ruben Gur, Aristotle Voineskos, Udo Dannlowski, Raymond Salvador, Dominik Grotegerd, Tilo T. Kircher, Amalia Guerrero-Pedraza
- 2019-10-21Claudia L Satizabal, Hieab H.H. Adams, Maria J. Knol, Markus Scholz, Gennady V Roshchupkin, Albert V. Smith, Michelle Luciano, Alexander Teumer, Sven J van der Lee, Lisa R Yanek, Shuo Li, Jia Yu Koh, Sylvane Desrivières, Ganesh Chauhan, Miguel E Rentería, A. den Braber, Roberto Roiz-Santiañez, Hannah Jones, Bruce Pike, Dan J. Stein, Katharina Wittfeld, James T Becker, Saskia P. Hagenaars, Nazanin Mirza-Schreiber, Dorret Boomsma, Manuel Mattheisen, Stephen M Lawrie, Esther Walton, Jean Shin, Tianye Jia, Ralph Burkhardt, Marieke Klein, Fabrice Crivello, Deborah Janowitz, Lachlan T Strike, Benno Pütz, Randy L. Buckner, Marco Boks, Vince D. Calhoun, Philippe Amouyel, Jerome I Rotter, Dave Liewald, Greig I de Zubicaray, Li Shen, Henry Brodaty, Eco de Geus, Andrew McIntosh, Jayandra J. Himali, Lars T. Westlye, Narelle Hansell, Theo G M van Erp, Loes M Olde Loohuis, Beng-Choon Ho, Dennis van der Meer, Andreas Meyer-Lindenberg, Wiepke Cahn, Marjolein Mj Van Donkelaar, Qiong Yang, Honghuang Lin, Peter R Schofield, Thomas W Mühleisen, George Davey Smith, Erik G Jönsson, André Uitterlinden, Daniel R. Weinberger, Iryna O Fedko, Jordan W Smoller, Bernard Mazoyer, Ole A. Andreassen, Jessica A. Turner, Gunter Schumann, Srdjan Djurovic, Katie L McMahon, Joshua W Cheung, Nick Martin, Eric Westman, Margaret J. Wright, Jan Buitelaar, Perminder Sachdev, Marcella Rietschel, Simon Fisher, Andrew J. Saykin, Nina Romanczuk-Seiferth, Henrik Walter, Barbara Franke, Hans J Grabe, Joanna Wardlaw, Philip L De Jager, Vilmundur Gudnason, Sarah E. Medland, Sudha Seshadri, M. Arfan Ikram, Shannon L. Risacher, Ingrid Melle, Ingrid Agartz, Douglas N. Greve, Saima Hilal, Kwangsik Nho, Brenda Penninx, Albert Hofman, Tomáš Paus, Clifford Jack, Oliver Gruber, Arno Villringer, Benedicto Crespo-Facorro, Cornelia M. van Duijn, Paul M. Thompson, Arthur W. Toga, Anders M. Dale, Iwona Kłoszewska, Andrew J Schork, Han G. Brunner, Thomas Espeseth, Vidar M Steen, Yuri Milaneschi, Ian Deary, Nicola J. Armstrong, Rachel M Brouwer, Catharina A Hartman, Pieter J Hoekstra, Phil H Lee, Dick J Veltman, Oscar L Lopez, Asta K Håberg, Grant W. Montgomery, Michael W. Weiner, Christopher D. Whelan, Joshua C Bis, René S. Kahn, Jason L. Stein, Avram J Holmes, Tamara B. Harris, Thomas H Mosley, Owen T Carmichael, Unn K Haukvik, Venkata S Mattay, Andre Marquand, Joshua L Roffman, Magda N. Tsolaki, Gianpiero L. Cavalleri, Randy L. Gollub, John B Kwok, Bruce M. Psaty, Mark E. Bastin, Tatiana Foroud, Jouke-Jan Hottenga, Robert C. Green, Hilleke E Hulshoff Pol, Steven G. Potkin, Wiro J. Niessen, Thomas H Wassink, Ryōta Kanai, Markus M Nöthen, Anita L DeStefano, Alejandro Arias-Vásquez, Saud Alhusaini, Mallar Chakravarty, Christopher R K Ching, Chantal Depondt, Susanne Erk, Sudheer Giddaluru, David Hoehn, Karen A. Mather, Sebastian Mohnke, Massimo Pandolfo, Martina Papmeyer, Zdenka Pausova, Sanjay M Sisodiya, Jessika E. Sussmann, Philipp G Sämann, Nic J A Van der Wee, Neeltje E M van Haren, Dennis van 't Ent, Paul A Nyquist, Micael Andersson, Lavinia Athanasiu, Tomas Axelsson, Manon Bernard, Marc M. Bohlken, Nhat Trung Doan, Irina Filippi, Edith Hofer, Bernd Kraemer, Christine Macare, Amelia A. Assareh, Norman Delanty, Debra Fleischman, Dirk Heslenfeld, Herve Lemaitre, Meike Vernooij, Stephanie Debette, Louis N. Vinke, Mohammad Kamran Ikram, Matthew J Huentelman, Derrek P Hibar, Nynke A. Groenewold, Dalia Kasperaviciute, Lianne Schmaal, Marcel Zwiers, Matthias Nauck, Tonya White, Henry Völzke, Muralidharan Sargurupremraj, Xueqiu Jian, Janita Bralten, A Veronica Witte, Yasaman Saba, Najaf Amin, Konstantinos Arfanakis, Simon Lovestone, Stephanie Le Hellard, Diana Tordesillas-Gutierrez, Jonathan C. Ipser, Martine Hoogman, Patrizia Mecocci, Sven Cichon, Shahrzad Kharabian Masouleh, Kazima Bulayeva, Maria C Valdés Hernández, Bruno Vellas, Georg Homuth, Norbert Hosten, Anbupalam Thalamuthu, Evan Fletcher, Nastassja Koen, Roberto Toro, Christophe Tzourio, Florian Holsboer, Daan van Rooij, Arvin Saremi, Roel Ophoff, Alexa Beiser, Clyde Francks, Charles DeCarli, Joshua M Shulman, Charles L White, Christopher S. Chen, Jennifer S. Richards, Jean-Luc Martinot
- 2019-11-29Masaki Fukunaga, Hisashi Narita, Ichiro Kusumi, Maeri Yamamoto, Norio Ozaki, Osamu Abe, Ryu-ichiro Hashimoto, Theo G M van Erp, Ryota Hashimoto, Paul M. Thompson, Koji Matsuo, Yuka Yasuda, Hidenaga Yamamori, Kiyotaka Nemoto, Kiyoto Kasai, Michiko Fujimoto, Hidenori Yamasue, Naohiro Okada, Yoshiyuki Watanabe, Yasumasa Okamoto, Go Okada, Jessica A. Turner, Gary J. Donohoe
- 2019-03-18
- 2019-06-03
- 2018-03-20
- 2018-05-14Esther Walton, Lianne Schmaal, Hilleke E Hulshoff Pol, Tiril P Gurholt, Unn K Haukvik, Lars T. Westlye, Janice M Fullerton, Christos Pantelis, Yann Quidé, Murray J Cairns, Marc L Seal, Thomas W Weickert, Daniel O'Leary, Adrian Preda, Christopher D. Whelan, Simone Ciufolini, Joaquim Radua, Paola Dazzan, Robin Murray, Tiago Reis Marques, Stefan J Borgwardt, Laura Egloff, Erik G Jönsson, Annabella Di Giorgio, Julia M Stephen, Mauricio H Serpa, Filip Španiel, David Tomecek, Saskia P. Hagenaars, Andrew McIntosh, Heather C Whalley, Stephen M Lawrie, Fleur M Howells, Dan J. Stein, Anne Uhlmann, Danai Dima, Ruben C Gur, Ingrid Melle, Ole A. Andreassen, Ingrid Agartz, Anita Riecher-Rössler, Theodore D Satterthwaite, Oliver Gruber, Benedicto Crespo-Facorro, Godfrey D. Pearlson, David C. Glahn, Paul M. Thompson, Anders M. Dale, Therese van Amelsvoort, Vince D. Calhoun, Daniel Wolf, Geraldo Busatto Filho, Juan R Bustillo, Vincent P. Clark, Bryon A Mueller, René S. Kahn, Diana Tordesillas-Gutierrez, Derek W. Morris, Steven G. Potkin, Scott R Sponheim, Dick J Veltman, Gary J. Donohoe, Jessica A. Turner, Raquel E Gur, Theo G M van Erp, Nhat Trung Doan, Roberto Roiz-Santiañez, L Elliot Hong, Peter Kochunov, Lauren Beard, Nerisa Banaj, Fabrizio Piras, Edith Pomarol-Clotet, Raymond Salvador, Aine Sinead, Erin W Dickie, Aristotle Voineskos, Kathryn Alpert, Alexander S Tomyshev, Boris A Gutman, Paul A Tooney, Renata Smieskova, Lieuwe de Haan, Wenhao Jiang, Nailin Yao, Naohiro Okada, Hidenaga Yamamori, Wiepke Cahn, Sonja M C de Zwarte, Roel Ophoff, Neeltje E M van Haren, Bernd Kraemer, Carmel M Loughland, Stanley V Catts, Melissa J. Green, Frans A. Henskens, Assen V Jablensky, Bryan Mowry, Ulrich Schall, Paul E Rasser, Gavin Cooper, Cynthia Shannon Weickert, Fabio Macciardi, Daniel H. Mathalon, Fengmei Fan, Francesca Assogna, Mariangela Iorio, Alessandro Bertolino, Aurora Bonvino, Emma Neilson, Dara Cannon, Tolibjohn Akhadov, Helena Fatouros-Bergman, Lena Flyckt, Karolinska Schizophrenia Project, Cyril Höschl, Antonín Škoch, Christian Knöchel, Viola Oertel-Knöchel, Henk Temmingh, Carlos López-Jaramillo, Joshua Faskowitz, Kelvin O Lim, Rhoshel Lenroot, Aysenil Belger, James T Voyvodic, Jun Soo Kwon, Iris Sommer, Rick P F Wolthusen, Aiden Corvin, Colm Mcdonald, Judith M Ford, Patricia T Michie, Sarah C McEwen, Andrew R Mayer, Marcus V. Zanetti, Peter Mckenna, Trine Vik Lagerberg, Laura Koenders, Marise W J Machielsen, Kjetil Nordbø Jørgensen, Michael Stäblein, Cecilie B Hartberg, Sanne Koops, Jody M Shoemaker, Fabienne Harrisberger
- 2018-10-06Jingyu Liu, Kelvin O Lim, Adrian Preda, Godfrey D. Pearlson, Vince D. Calhoun, Juan R Bustillo, Bryon A Mueller, Jessica A. Turner, Daniel H. Mathalon, Steven G. Potkin, Robyn L Miller, Oktay Agcaoglu, Theo G M van Erp, Barnaly Rashid, Aysenil Belger, James T Voyvodic, Eswar Damaraju, Judith M Ford, Sarah C McEwen
- 2018-08-02Jing Sui, Shile Qi, Theo G M van Erp, Dongdong Lin, Yuhui Du, Jiayu Chen, Adrian Preda, Bryon A Mueller, Mary Agnes B McMahon, Tianzi Jiang, Vince D. Calhoun, Jessica A. Turner, James T Voyvodic, Sarah C McEwen, Judith M Ford, Daniel H. Mathalon, Steven G. Potkin, Juan R Bustillo, Andrew R Mayer, Aysenil Belger, Eswar Damaraju
- 2018-11Esther Walton, Lianne Schmaal, Masaki Fukunaga, Tiril P Gurholt, Janice M Fullerton, Christos Pantelis, Yann Quidé, Murray J Cairns, Marc L Seal, Adrian Preda, Joaquim Radua, Stefan J Borgwardt, Annabella Di Giorgio, Mauricio H Serpa, Filip Španiel, David Tomecek, Andrew McIntosh, Fleur M Howells, Dan J. Stein, Anne Uhlmann, Paul A Tooney, Ole A. Andreassen, Anita Riecher-Rössler, Oliver Gruber, Benedicto Crespo-Facorro, Godfrey D. Pearlson, David C. Glahn, Paul M. Thompson, Vince D. Calhoun, Diana Tordesillas-Gutierrez, Robin Murray, Vincent P. Clark, Bryon A Mueller, Thomas W Weickert, Raquel E Gur, Steven G. Potkin, Dick J Veltman, Alexander S Tomyshev, Heather C Whalley, Boris A Gutman, Jessica A. Turner, Renata Smieskova, Lieuwe de Haan, Wenhao Jiang, Nailin Yao, Naohiro Okada, Hidenaga Yamamori, Sonja M C de Zwarte, Roel Ophoff, Neeltje E M van Haren, Bernd Kraemer, Carmel M Loughland, Stanley V Catts, Melissa J. Green, Frans A. Henskens, Assen V Jablensky, Bryan Mowry, Ulrich Schall, Paul E Rasser, Gavin Cooper, Cynthia Shannon Weickert, Fabio Macciardi, Daniel H. Mathalon, Fengmei Fan, Francesca Assogna, Mariangela Iorio, Alessandro Bertolino, Aurora Bonvino, Emma Neilson, Dara Cannon, Tolibjohn Akhadov, Helena Fatouros-Bergman, Lena Flyckt, Karolinska Schizophrenia Project, Cyril Höschl, Antonín Škoch, Christian Knöchel, Viola Oertel-Knöchel, Henk Temmingh, Carlos López-Jaramillo, Joshua Faskowitz, L Elliot Hong, Peter Kochunov, Nerisa Banaj, Fabrizio Piras, Edith Pomarol-Clotet, Aine Sinead, Simone Ciufolini, Tiago Reis Marques, Theo G M van Erp, Ruben Gur, Kathryn Alpert, Judith M Ford, Andrew R Mayer, Marcus V. Zanetti
- 2018-08-28Esther Walton, Lars T. Westlye, Dan J. Stein, Fleur M Howells, Lianne Schmaal, Ingrid Agartz, Ole A. Andreassen, Vince D. Calhoun, Stefan Ehrlich, Ruben C Gur, Ian H. Gotlib, Theodore D Satterthwaite, Matthew D Sacchet, David C. Glahn, Paul M. Thompson, Stefan J Borgwardt, Geraldo Busatto Filho, Steven G. Potkin, Dick J Veltman, Gary J. Donohoe, Jessica A. Turner, Mauricio H Serpa, Theo G M van Erp, Nhat Trung Doan, L Elliot Hong, Peter Kochunov, Nerisa Banaj, Fabrizio Piras, Edith Pomarol-Clotet, Raymond Salvador, Aine Sinead, Erin W Dickie, Aristotle Voineskos, Kathryn Alpert, Alexander S Tomyshev, Boris A Gutman, Dmitry A. Isaev, Christopher R K Ching, Nynke A. Groenewold, Joaquim Radua, Udo Dannlowski, Bernhard Baune, Anne Uhlmann, Simon Cervenka, Dominik Grotegerd, Ilya M. Veer, Benson Mwangi, Paola Fuentes-Claramonte, Marcus V. Zanetti, Fabienne Harrisberger
- 2018-09-03Daniel R. Weinberger, Esther Walton, Jurjen J Luykx, Katherine E. Tansey, Tobias Kaufmann, Lars T. Westlye, Yolanda Gil, Arthur W. Toga, Neda Jahanshad, Terry L. Jernigan, Franziska Degenhardt, Ingrid Melle, Thomas Wolfers, Tiril P Gurholt, Lianne Schmaal, Srdjan Djurovic, Danielle Posthuma, Ingrid Agartz, Vilmundur Gudnason, Joanna Wardlaw, Ole A. Andreassen, Sudha Seshadri, Jan Egil Nordvik, Inge K. Amlien, Anders M. Dale, Dag Alnæs, Dorret Boomsma, John Blangero, Clifford Jack, Henry Brodaty, Adrian Preda, Vince D. Calhoun, Stefan Ehrlich, Erik G Jönsson, Jan H Veldink, Guillén Fernández, Andreas Meyer-Lindenberg, Florian Holsboer, Jouke-Jan Hottenga, René S. Kahn, Wiepke Cahn, Joanne E. Curran, Bertram Müller-Myhsok, Anbupalam Thalamuthu, Shannon L. Risacher, Thomas H Mosley, Myriam Fornage, Joshua C Bis, Herta Flor, Kwangsik Nho, Jordan W Smoller, Oliver Gruber, Daniel Garijo, Brandalyn C. Riedel, Benedicto Crespo-Facorro, Alexander Teumer, John Pearson, Martin Kennedy, David C. Glahn, Paul M. Thompson, Han G. Brunner, Thomas Espeseth, Vidar M Steen, Yuri Milaneschi, Iris Sommer, Ian Deary, Nicola J. Armstrong, Rachel M Brouwer, Juan R Bustillo, Iryna O Fedko, Hans J Grabe, Catharina A Hartman, Pieter J Hoekstra, Phil H Lee, Bryon A Mueller, Dick J Veltman, Katie L McMahon, Oscar L Lopez, Marcio A. A. Almeida, Asta K Håberg, Nick Martin, Sonya Foley, Tristram A. Lett, Diana Tordesillas-Gutierrez, Christopher D. Whelan, Gennady V Roshchupkin, Randy L. Buckner, Jason L. Stein, Avram J Holmes, Venkata S Mattay, Andre Marquand, Joshua L Roffman, Gianpiero L. Cavalleri, Randy L. Gollub, John B Kwok, Mark E. Bastin, Robert C. Green, Hilleke E Hulshoff Pol, Ryōta Kanai, Markus M Nöthen, M. Arfan Ikram, Boris A Gutman, Margaret J. Wright, Hieab H.H. Adams, Greig I de Zubicaray, Kelvin O Lim, Gary J. Donohoe, Derek W. Morris, Jessica A. Turner, Sarah E. Medland, Claudia L Satizabal, Lachlan T Strike, Eco de Geus, Peter R Schofield, Joshua W Cheung, Jan Buitelaar, Perminder Sachdev, Simon Fisher, Andrew J. Saykin, Katrina L Grasby, Jodie N Painter, Penelope A. Lind, Judith M Ford, Melanie E Garrett, Mathew A Harris, Marc B Harrison, Courtney C Haswell, Michael A. Hauser, Per Hoffmann, Iris E Jansen, Annchen R Knodt, Lindsay B Lewis, Tracy R Melzer, Toni Pitcher, Céline S Reinbold, Lauren E Salminen, Stephanie H Witt, Colin P Doherty, Daniel H. Mathalon, Sarah C McEwen, James T Voyvodic, John Dalrymple-Alford, Tilo T. Kircher, Tinca Polderman, Dan J. Stein, Julian N. Trollor, Alejandro Arias-Vásquez, Gunter Schumann, Saud Alhusaini, Mallar Chakravarty, Christopher R K Ching, Anouk den Braber, Chantal Depondt, Susanne Erk, Sudheer Giddaluru, David Hoehn, Aine Sinead, Karen A. Mather, Colm Mcdonald, Thomas W Mühleisen, Zdenka Pausova, Sanjay M Sisodiya, Philipp G Sämann, Theo G M van Erp, Neeltje E M van Haren, Micael Andersson, Manon Bernard, Nhat Trung Doan, Edith Hofer, Deborah Janowitz, Tianye Jia, Marieke Klein, Nazanin Mirza-Schreiber, Daan van Rooij, Amelia A. Assareh, Norman Delanty, Dirk Heslenfeld, Masashi Ikeda, Nic J A Van der Wee, Stephanie Debette, Marjolein Mj Van Donkelaar, Peter Kochunov, Derrek P Hibar, Fabrizio Pizzagalli, Natalia Shatokhina, Sophia I Thomopoulos, Allison Ashley-Koch, Robin Bülow, Dara Cannon, Shareefa Dalvie, Sonja M C de Zwarte, Chun Chieh Fan, Nynke A. Groenewold, New Fei Ho, Dalia Kasperaviciute, Max Lam, Soichiro Nakahara, Benno Pütz, Ronny Redlich, Ida E Sønderby, Anne Uhlmann, Dennis van der Meer, Dario Zaremba, Marcel Zwiers, Bruno Dietsche, Walter Heindel, Knut K Kolskår, Sanne Koops, Sarah D Matthews, Jaqueline Mayoral Van Son, Matthias Nauck, Nils Opel, Erin Burke Quinlan, Tonya White, Charles DeCarli, Bernhard Baune, Xavier Caseras, Svenja Caspers, Fernando Cendes, Andreas J Forstner, Laura Rowland, Henry Völzke, Janita Bralten, Stephanie Le Hellard, Martine Hoogman, Sven Cichon, Georg Homuth, Norbert Hosten, Arvin Saremi, Roel Ophoff, Clyde Francks, Anjanibhargavi Ragothaman, Rosa Ayesa-Arriola, Aiden Corvin, Penny Gowland, Dominik Grotegerd, Dimitri Papadopoulos Orfanos, Robert Whelan, Narelle Hansell, Loes M Olde Loohuis, Beng-Choon Ho, Bernard Mazoyer, Barbara Franke, Lucía Colodro-Conde, Leo C P Zsembik, Tyler Ard, Elizabeth E L Buimer, Baptiste Couvy-Duchesne, Hannah-Ruth Engelbrecht, Stefan Herms, Laurena Holleran, Christiane Jockwitz, Sherif Karama, Masataka Kikuchi, Iscia Lopes-Cendes, Fabio Macciardi, Pablo Najt, Jonathan Repple, Geneviève Richard, Nina Roth Mota, Fenja Schlag, Rodrigo Secolin, Chin Yang Shapland, Emma Sprooten, Costanza Ludovica Vallerga, Liza van Eijk, Ellen Verhoef, Clarissa Lin Yasuda, Alyssa Zhu, Eric Artiges, Aysenil Belger, Alexander Niklas Häusler, MiHyun Jang, Andreas Jansen, Axel Krug, Varun Ratnakar, Hidenaga Yamamori, Marina K M Alvim, Udo Dannlowski, Sylvane Desrivières, Manon Hillegers, Rajendra A Morey, Tomáš Paus, Brenda WJH Penninx, Marcella Rietschel, Beate St Pourcain, Dennis van 't Ent, Thomas M. Lancaster, Tim Anderson, Christine Lycke Brandt, Jean-Luc Martinot, Marie-Laure Paillère Martinot
- 2018-06-13Kathryn L. McCabe, Michael C. Craig, James Schmitt, Nancy J. Butcher, Adam C Cunningham, Marianne Bernadette van den Bree, Michael Owen, Theo G M van Erp, Jessica A. Turner, Carrie E Bearden, Paul M. Thompson, Therese van Amelsvoort, Beverly S Emanuel, Julio E. Villalon-Reina, Kieran Murphy, Raquel E Gur, Donna M McDonald-McGinn, Christopher R K Ching, Jacob A S Vorstman, Sanne Koops, Wendy R Kates
- 2018-06-12
- 2018-12-26Armin Iraji, Zening Fu, Thomas P DeRamus, Noah Lewis, Adrian Preda, Jatin G Vaidya, Godfrey D. Pearlson, Vince D. Calhoun, Juan R Bustillo, Bryon A Mueller, Jessica A. Turner, Daniel H. Mathalon, Steven G. Potkin, Theo G M van Erp, Rhoshel Lenroot, Eswar Damaraju, Aysneil Belger, Judith M Ford, Sarah C McEwen
- 2017-01-18Manuel Mattheisen, Alexander Teumer, Ole A. Andreassen, Simon Fisher, Francis J. McMahon, Thomas E. Nichols, Andrew J. Saykin, Barbara Franke, Jouke-Jan Hottenga, Marcella Rietschel, Nina Romanczuk-Seiferth, Stephanie Le Hellard, Girma Woldehawariat, Diana Tordesillas-Gutierrez, Jeroen Van der Grond, Jaap Oosterlaan, Janita Bralten, Sebastian Guelfi, Nanda Rommelse, Iwona Kłoszewska, Katrin Hegenscheid, Marie-Jose van Tol, Allissa Dillman, Hilkka Soininen, Simone Reppermund, Randy L. Buckner, Gabriel Cuellar-Partida, Bertram Müller-Myhsok, Sudha Seshadri, Charles DeCarli, Vince D. Calhoun, Arthur W. Toga, Paul M. Thompson, Christopher D. Whelan, Esther Walton, Vincent Chouraki, Joshua L Roffman, Jason L. Stein, Lorna M. Lopez, Gianpiero L. Cavalleri, John B Kwok, Clyde Francks, Anderson M. Winkler, Lars T. Westlye, Dhananjay Vaidya, Eric Westman, Michael E. Weale, Andre Marquand, Albert V. Smith, Sarah E. Medland, Najaf Amin, Erik G Jönsson, Joanna Wardlaw, Margaret J. Wright, Andrew McIntosh, Wiro J. Niessen, Benedicto Crespo-Facorro, Andreas Meyer-Lindenberg, Sylvane Desrivières, Laura Almasy, Arvin Saremi, Thomas Wolfers, Lachlan T Strike, Unn K Haukvik, Sven J van der Lee, Claudia L Satizabal, Emma Sprooten, Narelle Hansell, Simon Lovestone, Grant W. Montgomery, Alexa Beiser, Christophe Tzourio, Peter R Schofield, Sven Cichon, Philippe Amouyel, Ian Deary, Patrizia Mecocci, Beng-Choon Ho, Kazutaka Ohi, Greig I de Zubicaray, Jerome I Rotter, Hilleke E Hulshoff Pol, Jan Buitelaar, Robert C. Green, Tatiana Foroud, Mark E. Bastin, Daniel R. Weinberger, Stephen M Lawrie, Perminder Sachdev, Michael W. Weiner, Neda Jahanshad, Lianne Schmaal, Thomas H Wassink, Srdjan Djurovic, Roberto Toro, Ingrid Melle, Ingrid Agartz, Vilmundur Gudnason, Stella Trompet, Anders M. Dale, Dorret Boomsma, John Anthony Hardy, Mina Ryten, Sungeun Kim, David A Bennett, Konstantinos Arfanakis, Alan B. Zonderman, Lenore J Launer, John Blangero, Bruno Vellas, Clifford Jack, Mark R Cookson, Henry Brodaty, Andrew Singleton, Ralph L Sacco, Tatjana Rundek, Hieab H.H. Adams, Miguel E Rentería, Marco Boks, Owen T Carmichael, Fabrice Crivello, Stefan Ehrlich, Boris A Gutman, Avram J Holmes, Martine Hoogman, Kjetil Nordbø Jørgensen, Dalia Kasperaviciute, Michelle Luciano, Susana Muñoz Maniega, Allison C. Nugent, Loes M Olde Loohuis, Benno Pütz, Adaikalavan Ramasamy, Roberto Roiz-Santiañez, Emma Rose, Andrew J Schork, Li Shen, Daniah Trabzuni, Marcel Zwiers, Sampath Arepalli, James T Becker, Hans van Bokhoven, Kazima Bulayeva, Dara Cannon, Ching-Yu Cheng, Aiden Corvin, Eco de Geus, Anita L DeStefano, Gary J. Donohoe, Wayne C. Drevets, Luigi Ferrucci, Myriam Fornage, Peter T. Fox, David C. Glahn, Randy L. Gollub, Ryota Hashimoto, Albert Hofman, Florian Holsboer, Georg Homuth, Norbert Hosten, Mark Jenkinson, Ryōta Kanai, David S Knopman, Peter Kochunov, Jean-Luc Martinot, Venkata S Mattay, Derek W. Morris, Matthias Nauck, Markus M Nöthen, Lars Nyberg, Roel Ophoff, Tomáš Paus, Bruce Pike, Steven G. Potkin, Bruce M. Psaty, Helena Schmidt, Andrew Simmons, Jordan W Smoller, Magda N. Tsolaki, André Uitterlinden, Maria C Valdés Hernández, Henry Völzke, Tonya White, Clinton B Wright, Nick Martin, M. Arfan Ikram, Guillén Fernández, Tulio Guadalupe, René S. Kahn, Lucija Abramovic, Wiepke Cahn, Joanne E. Curran, Anbupalam Thalamuthu, Shannon L. Risacher, Thomas H Mosley, Rebecca Gottesman, Joshua C Bis, Kwangsik Nho, Bryan Traynor, Brenda Penninx, Philip L De Jager, Lisa R Yanek, Oliver Gruber, J Wouter Jukema, David J Stott, Dave Liewald, Dena G. Hernandez, Han G. Brunner, Dan Longo, Thomas Espeseth, Vidar M Steen, Yuri Milaneschi, Derrek P Hibar, Katie L McMahon, Nicola J. Armstrong, Rachel M Brouwer, Iryna O Fedko, Hans J Grabe, Catharina A Hartman, Pieter J Hoekstra, Phil H Lee, Dick J Veltman, Oscar L Lopez, Asta K Håberg, Alejandro Arias-Vásquez, Gunter Schumann, Saud Alhusaini, Mallar Chakravarty, Christopher R K Ching, Michael Czisch, Chantal Depondt, Susanne Erk, Sudheer Giddaluru, Harald H. H. Göring, Johanna Hass, David Hoehn, Xinmin Liu, Karen A. Mather, Colm Mcdonald, Sebastian Mohnke, Thomas W Mühleisen, Rene L Olvera, Massimo Pandolfo, Martina Papmeyer, Zdenka Pausova, Natalie A Royle, Sanjay M Sisodiya, Jessika E. Sussmann, Philipp G Sämann, Nic J A Van der Wee, Dennis van 't Ent, Paul A Nyquist, Micael Andersson, Lavinia Athanasiu, Tomas Axelsson, Manon Bernard, International Amd Genomics Consortium Project Manager Susan Blanton Iamdgc, Marc M. Bohlken, Adam M Brickman, Anouk den Braber, Nhat Trung Doan, Edith Hofer, Deborah Janowitz, Tianye Jia, Marieke Klein, Bernd Kraemer, Christine Macare, Lukas Pirpamer, Dennis van der Meer, Marjolein Mj Van Donkelaar, Theo G M van Erp, Daan van Rooij, Beverly G Windham, Alex Zijdenbos, Amelia A. Assareh, Sandra Barral, Norman Delanty, Ravi Duggirala, Debra Fleischman, J Raphael Gibbs, Dirk Heslenfeld, Masashi Ikeda, Herve Lemaitre, Juan C Troncoso, Neeltje E M van Haren, Badri N Vardarajan, Meike Vernooij, Tien Y Wong, Anton J M de Craen, Stephanie Debette, H Ronald Zielke, Ganesh Chauhan, Mohammad Kamran Ikram, Nazanin Karbalai, Stefan Ropele, Christian Enzinger, Matthew J Huentelman, Sigurdur Sigursson, Aad van der Lugt, Michael E Griswold, Michael Marmot, Oliver Grimm, Masaki Fukunaga, Wei Wen, Henrik Walter, Jennifer S. Richards
Date
Title
Authors
Human - wd:Q87225295