記事 37
- 2023-08-15Michelangelo Agnello, Sang Un Ahn, Alexander Akindinov, Andrea Alici, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Laurent Aphecetche, Renu Bala, Roberto Barbera, Luca Barioglio, Lee Stuart Barnby, Guillaume Batigne, Jose Luis Bazo Alba, Ian G. Bearden, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Livio Bianchi, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Jacek Biernat, Justin Blair, Dmitry Blau, Stefano Boi, Marek Bombara, Elena Botta, Peter Braun-Munzinger, Paul Buehler, Alexander Bylinkin, Helen Caines, Francesca Carnesecchi, Javier Castillo Castellanos, Irakli Chakaberia, Marielle Chartier, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Luisa Cifarelli, Jesús Guillermo Contreras Nuño, Mauro Rogerio Cosentino, Susanna Costanza, Andrea Dainese, Supriya Das, Sadhana Dash, Annalisa De Caro, Daniele De Gruttola, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, Thomas Dietel, David Evans, Alessandro Feliciello, Grigory Feofilov, Arturo Fernandez Tellez, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Nicola Funicello, Jens-Jorgen Gaardhoje, Carlos Duarte-Galvan, Edmundo Javier Garcia-solis, Marie Germain, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Piero Giubilato, Victor Gonzalez, Marek Gorgoń, Lidia Görlich, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Smbat Grigoryan, Fabrizio Grosa, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Anik Gupta, Md Rihan Haque, John William Harris, Laura Brittany Havener, Håvard Helstrup, G. Herrera Corral, Christopher Hills, Boris Hippolyte, Adrian Horzyk, Peter Hristov, Thomas J. Humanic, Peter Martin Jacobs, Małgorzata Anna Janik, John M. Jowett, Ayben Karasu Uysal, Przemysław Karczmarczyk, Ralf Keidel, Yuri Kharlov, Arvind Khuntia, Chong Kim, Taejun Kim, Ivan Kisel, Sergey Kiselev, Adam Kisiel, Jennifer Lynn Klay, Spencer R. Klein, Christian Klein-Boesing, Chinorat Kobdaj, Georgy Kornakov, Vladimir Kovalenko, Marek Kowalski, Adela Kravčáková, Filip Krizek, Paul Kuijer, Lokesh Kumar, Alexey Kurepin, Sarah Louise LaPointe, Paola La Rocca, Ramona Lea, Roy Lemmon, Sanghoon Lim, Jian Liu, Constantin Loizides, Jorge Andres López-López, Yu-Gang Ma, Antonin Maire, Giuseppe Mandaglio, Vito Manzari, Giacomo Vito Margagliotti, Christina Markert, Mario Iván Martínez Hernández, Gines Martinez Garcia, Massimo Masera, Alberto Masoni, Laure Massacrier, Andreas Mathis, Adam Tomasz Matyja, Christoph Mayer, Joyful Elma Mdhluli, Yury Melikyan, Aditya Nath Mishra, Zuzana Moravcova, Marcelo Gameiro Munhoz, Sean Murray, Rahul Ramachandran Nair, Christine Nattrass, Lukas Nellen, Borge Svane Nielsen, Vitaly A. Okorokov, Janusz Oleniacz, Chiara Oppedisano, Antonio Ortiz, Otwinowski Jacek, Hua Pei, Thomas Peitzmann, ヴォイチェフ・ペトラーチェク, Rafael Peretti Pezzi, Stefano Piano, Chiara Pinto, Mateusz Andrzej Ploskon, Nikola Poljak, Amalia Pop, Sarah Porteboeuf-Houssais, R. Jefferson Porter, Roberto Preghenella, Claude Pruneau, Igor Pshenichnov, Maximiliano Puccio, Luciano Ramello, Rashmi Raniwala, Ivan Ravasenga, Kenneth Read, Andreas R. Redelbach, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Przemysław Rokita, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Pradip Kumar Sahu, Pranjal Sarma, Valentina Mantovani Sarti, Mike Sas, Enrico Scomparin, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Adrian Sevcenco, Alexandre Shabetai, 寿斉燁, Tiago Fiorini da Silva, David Silvermyr, Raimond Snellings, Francesca Soramel, Joey M A Staa, Johanna Stachel, Alexandre Alarcon P. Suaide, Christophe Pierre Suire, Miljenko Šuljić, Suharyo Sumowidagdo, Jun Takahashi, Zebo Tang, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Antonio Trifiro, Sushanta Tripathy, Wladyslaw Trzaska, Tomasz Trzcinski, Rosario Turrisi, Kjetil Ullaland, Antonio Uras, Gianluca Usai, Sara Vallero, Marco van Leeuwen, Oton Vazquez Doce, Vladimir Vechernin, Róbert Vértesi, Marta Verweij, Tiziano Virgili, Sergei A. Voloshin, Giacomo Volpe, Barthelemy Von Haller, Michael Weber, Jeremy Wilkinson, In-Kwon Yoo, Alperen Yüncü, Valentina Zaccolo, Andrey Zarochentsev, Petr Závada, Mikhail Zhalov, You Zhou
- 2019-03-14Krzysztof Redlich, Trine Spedstad Tveter, Taesoo Kim, Alberto Rotondi, Alessandro Feliciello, Jan Figiel, Małgorzata Anna Janik, Lidia Görlich, Łukasz Graczykowski, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Barbara Jacak, Marek Kowalski, Michele Floris, Davide Pagano, Ewa Gładysz-Dziaduś, Arild Velure, Tahir Hussain, Jean Cleymans, Dhananjaya Thakur, Pranjal Sarma, Matteo Lupi, Erwann Masson, Antonio Bianchi, Tasnuva Chowdhury, Vladyslav Litichevskyi, Arvind Khuntia, Victor Gonzalez, Fabrizio Grosa, Elisa Meninno, Thomas Dietel, Petr Závada, Ranjit Nayak, Christopher Daniel Anson, Christoph Mayer, Prabhakar Palni, Michael Weber, Gines Martinez Garcia, Christian Bourjau, Mario Rodríguez Cahuantzi, Barbara Guerzoni, Arturo Fernandez Tellez, Andrea Alici, Valery Kondratiev, Luca Barioglio, Paul Buehler, Chiara Oppedisano, Francesca Carnesecchi, Piotr Gasik, Amalia Pop, Ramona Lea, Janusz Oleniacz, Chinorat Kobdaj, Jussi Viinikainen, Salvatore Aiola, Elena Botta, Hans Peter Beck, Torsten Dahms, Souvik Das, Edmundo Javier Garcia-solis, ALICE実験, Michal Šumbera, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Christian Klein-Boesing, Varlen Grabski, Markus Keil, Andrew John Lowe, Yury F. Ryabov, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Ya Zhu, Martin Schmidt, Suharyo Sumowidagdo, Constantin Loizides, Paolo Bartalini, Amal Sarkar, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2017-04-17Sang Un Ahn, Salvatore Aiola, Anton Alkin, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Lee Stuart Barnby, Paolo Bartalini, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Hector Bello Martinez, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Christian Bourjau, Jens Erik Brucken, Francesca Carnesecchi, Javier Castillo Castellanos, Peter Christiansen, Jean Cleymans, Jana Crkovská, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Piotr Gasik, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Andres Gomez Ramirez, Oleg A. Grachov, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Roy Lemmon, Andrew John Lowe, Matteo Lupi, Vito Manzari, Jiří Mareš, Massimo Masera, Elisa Meninno, Mikael M. Mieskolainen, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Rahul Ramachandran Nair, Muhammad Umair Naru, Christine Nattrass, Lukas Nellen, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Laís Pimentel, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Maximiliano Puccio, Prabhat Ranjan Pujahari, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, David Silvermyr, Michal Šumbera, Uzma Tabassam, Jun Takahashi, Cristina Terrevoli, Boris Teyssier, Raphael Tieulent, Antonio Uras, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Marta Verweij, Jussi Viinikainen, Giacomo Volpe, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Petr Závada, Ion-Sorin Zgura, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Barbara Jacak, Dhananjaya Thakur, Pranjal Sarma, Sara Vallero, Cabanillas Noris Juan Carlos, Victor Gonzalez, Eleuterio Spiriti, Thomas Dietel, Christoph Mayer, Prabhakar Palni, Michael Weber, Satyajit Jena, Vladimir Kovalenko, Smbat Grigoryan, Elena Botta, Andrea Alici, Leonid Vinogradov, Ramona Lea, Davide Pagano, Ewa Gładysz-Dziaduś, Torsten Dahms, Souvik Das, ALICE実験, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Markus Keil, Yury F. Ryabov, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Martin Schmidt, Suharyo Sumowidagdo, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2017-06-13Sang Un Ahn, Salvatore Aiola, Anton Alkin, Caio Alves Garcia Prado, Christopher Daniel Anson, Laurent Aphecetche, Stefano Bagnasco, Luca Barioglio, Lee Stuart Barnby, Paolo Bartalini, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Hector Bello Martinez, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Christian Bourjau, Jens Erik Brucken, Francesca Carnesecchi, Javier Castillo Castellanos, Peter Christiansen, Susanna Costanza, Jana Crkovská, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Michele Floris, Gabriele Gaetano Fronzé, Jens-Jorgen Gaardhoje, Piotr Gasik, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Andres Gomez Ramirez, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Fabrizio Grosa, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Yuri Kharlov, Mirosław Kiełbowicz, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Roy Lemmon, Vladyslav Litichevskyi, Andrew John Lowe, Matteo Lupi, Antonin Maire, Vito Manzari, Jiří Mareš, Massimo Masera, Andreas Mathis, Mikael M. Mieskolainen, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Rahul Ramachandran Nair, Christine Nattrass, Lukas Nellen, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Laís Pimentel, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Maximiliano Puccio, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Przemysław Rokita, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Mike Sas, David Silvermyr, Ken Suzuki, Uzma Tabassam, Jun Takahashi, Cristina Terrevoli, Boris Teyssier, Raphael Tieulent, Sushanta Tripathy, Barbara Trzeciak, Antonio Uras, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Jussi Viinikainen, Giacomo Volpe, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Petr Závada, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Barbara Jacak, Davide Pagano, Jovan Milosevic, Ewa Gładysz-Dziaduś, Torsten Dahms, ALICE実験, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Michal Šumbera, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Markus Keil, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Sebastian Zimmermann, Martin Schmidt, Suharyo Sumowidagdo, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2017-04-21Lee Stuart Barnby, Jovan Milosevic, Sang Un Ahn, Salvatore Aiola, Anton Alkin, Caio Alves Garcia Prado, Christopher Daniel Anson, Laurent Aphecetche, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Roberto Barbera, Luca Barioglio, Paolo Bartalini, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Hector Bello Martinez, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Christian Bourjau, Jens Erik Brucken, Francesca Carnesecchi, Javier Castillo Castellanos, Peter Christiansen, Jana Crkovská, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Michele Floris, Gabriele Gaetano Fronzé, Jens-Jorgen Gaardhoje, Piotr Gasik, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Andres Gomez Ramirez, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Fabrizio Grosa, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Yuri Kharlov, Mirosław Kiełbowicz, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Roy Lemmon, Vladyslav Litichevskyi, Andrew John Lowe, Matteo Lupi, Vito Manzari, Jiří Mareš, Massimo Masera, Andreas Mathis, Elisa Meninno, Mikael M. Mieskolainen, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Rahul Ramachandran Nair, Muhammad Umair Naru, Christine Nattrass, Lukas Nellen, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Laís Pimentel, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Maximiliano Puccio, Prabhat Ranjan Pujahari, Ivan Ravasenga, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Mike Sas, David Silvermyr, Michal Šumbera, Ken Suzuki, Uzma Tabassam, Jun Takahashi, Cristina Terrevoli, Boris Teyssier, Raphael Tieulent, Sushanta Tripathy, Barbara Trzeciak, Antonio Uras, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Jussi Viinikainen, Giacomo Volpe, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Petr Závada, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Barbara Jacak, Davide Pagano, Ewa Gładysz-Dziaduś, Torsten Dahms, ALICE実験, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Markus Keil, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Sebastian Zimmermann, Martin Schmidt, Suharyo Sumowidagdo, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Peter Braun-Munzinger, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma
- 2017-04-24Ivan Ravasenga, Jussi Viinikainen, Jana Crkovská, Ranjit Nayak, Victor Gonzalez, Matteo Lupi, Uzma Tabassam, Elisa Meninno, Piotr Gasik, Arild Velure, Salvatore Aiola, Francesca Carnesecchi, Christian Bourjau, Caio Alves Garcia Prado, Jeremy Wilkinson, Boris Teyssier, Andrea Festanti, You Zhou, Michele Floris, Guillaume Batigne, Smbat Grigoryan, Barbara Guerzoni, Antonio Uras, Anton Alkin, Renu Bala, Cristina Terrevoli, Valery Kondratiev, Giacomo Volpe, Roberto Preghenella, Alessandro Grelli, Vladimir Kovalenko, Stefano Bagnasco, Francesca Bellini, Janusz Oleniacz, Lukas Nellen, Laurent Aphecetche, Ian G. Bearden, Rinaldo Rui, Valentina Zaccolo, Stefano Piano, Massimo Masera, Raphael Tieulent, Peter Hristov, Yuri Kharlov, Peter Christiansen, David Silvermyr, Vladimir Vechernin, Paola Gianotti, Jun Takahashi, Jan Figiel, Thomas Peitzmann, Vito Manzari, Paolo Giubellino, Francesco Riggi, Adam Kisiel, Ivan Kisel, Paolo Bartalini, Jovan Milosevic, Krzysztof Redlich, Andrzej Rybicki, Jihyun Bhom, Pranjal Sarma, Dhananjaya Thakur, Mario Rodríguez Cahuantzi, Leonid Vinogradov, Alexey Kurepin, Christoph Mayer, Helen Caines, Trine Spedstad Tveter, Taesoo Kim, Leopoldo Milano, Alessandro Feliciello, Małgorzata Anna Janik, Lidia Görlich, Łukasz Graczykowski, Aleksandr Vasilyev, Jan Rak, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Barbara Jacak, Marek Kowalski, Maximiliano Puccio, Eleuterio Spiriti, Petr Závada, Thomas Dietel, Prabhakar Palni, Michael Weber, Elena Botta, Arturo Fernandez Tellez, Andrea Alici, Amalia Pop, Ramona Lea, Chinorat Kobdaj, Oleg A. Grachov, Davide Pagano, Ewa Gładysz-Dziaduś, Hans Peter Beck, Torsten Dahms, Souvik Das, Edmundo Javier Garcia-solis, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Michal Šumbera, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Christian Klein-Boesing, Varlen Grabski, Markus Keil, Andrew John Lowe, Saehanseul Oh, Yury F. Ryabov, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Martin Schmidt, Suharyo Sumowidagdo, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Peter Braun-Munzinger, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma
- 2017-07Ivan Ravasenga, Jussi Viinikainen, Jana Crkovská, Prakhar Garg, Matteo Lupi, Ranjit Nayak, Victor Gonzalez, Uzma Tabassam, Elisa Meninno, Arild Velure, Salvatore Aiola, Francesca Carnesecchi, Christian Bourjau, Caio Alves Garcia Prado, Christopher Daniel Anson, Boris Teyssier, Andrea Festanti, Jeremy Wilkinson, Piotr Gasik, Paul Buehler, Michele Floris, Guillaume Batigne, Antonio Uras, Anton Alkin, Barbara Guerzoni, Smbat Grigoryan, Dmitry Blau, Ken Suzuki, Renu Bala, Cristina Terrevoli, Valery Kondratiev, Giacomo Volpe, Mario Rodríguez Cahuantzi, Roberto Preghenella, Alessandro Grelli, Vladimir Kovalenko, Stefano Bagnasco, Francesca Bellini, Janusz Oleniacz, Laurent Aphecetche, Valentina Zaccolo, Lukas Nellen, Rinaldo Rui, You Zhou, Stefano Piano, Massimo Masera, Raphael Tieulent, Peter Hristov, Yuri Kharlov, David Silvermyr, Peter Christiansen, Vladimir Vechernin, Paola Gianotti, Jun Takahashi, Jan Figiel, Thomas Peitzmann, Vito Manzari, Paolo Giubellino, Francesco Riggi, Adam Kisiel, Ivan Kisel, Paolo Bartalini, Jovan Milosevic, Krzysztof Redlich, Jihyun Bhom, Andrzej Rybicki, Pranjal Sarma, Dhananjaya Thakur, Leonid Vinogradov, Alexey Kurepin, Christoph Mayer, Helen Caines, Trine Spedstad Tveter, Taesoo Kim, Alessandro Feliciello, Piero Giubilato, Lidia Görlich, Aleksandr Vasilyev, Jan Rak, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Barbara Jacak, Marek Kowalski, Maximiliano Puccio, Eleuterio Spiriti, Petr Závada, Thomas Dietel, Prabhakar Palni, Michael Weber, Gines Martinez Garcia, Elena Botta, Arturo Fernandez Tellez, Andrea Alici, Amalia Pop, Ramona Lea, Oleg A. Grachov, Davide Pagano, Ewa Gładysz-Dziaduś, Hans Peter Beck, Torsten Dahms, Souvik Das, Edmundo Javier Garcia-solis, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Michal Šumbera, Udo Wolfgang Kebschull, Janka Vrláková, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Christian Klein-Boesing, Varlen Grabski, Markus Keil, Andrew John Lowe, Saehanseul Oh, Yury F. Ryabov, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Martin Schmidt, Suharyo Sumowidagdo, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Peter Braun-Munzinger, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma
- 2016-02-19Sang Un Ahn, Salvatore Aiola, Anton Alkin, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Roberto Barbera, Lee Stuart Barnby, Paolo Bartalini, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Hector Bello Martinez, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Christian Bourjau, Jens Erik Brucken, Francesca Carnesecchi, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Salvatore De Pasquale, David Evans, Alessandro Feliciello, Arturo Fernandez Tellez, Arturo Fernández Téllez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Piotr Gasik, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Andres Gomez Ramirez, Victor Gonzalez, Oleg A. Grachov, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Roy Lemmon, Andrew John Lowe, Vito Manzari, Jiří Mareš, Massimo Masera, Elisa Meninno, Mikael M. Mieskolainen, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Muhammad Umair Naru, Christine Nattrass, Lukas Nellen, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Maximiliano Puccio, Prabhat Ranjan Pujahari, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Martin Schulc, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Michal Šumbera, Uzma Tabassam, Jun Takahashi, Cristina Terrevoli, Boris Teyssier, Raphael Tieulent, Antonio Uras, Gianluca Usai, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Marta Verweij, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Petr Závada, Ion-Sorin Zgura, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Ewa Gładysz-Dziaduś, Torsten Dahms, ALICE実験, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Markus Keil, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2016-04-30Sang Un Ahn, Salvatore Aiola, Anton Alkin, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Roberto Barbera, Lee Stuart Barnby, Paolo Bartalini, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Hector Bello Martinez, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Christian Bourjau, Jens Erik Brucken, Francesca Carnesecchi, Javier Castillo Castellanos, Christian Christensen, Peter Christiansen, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Jens-Jorgen Gaardhoje, Piotr Gasik, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Piero Giubilato, Andres Gomez Ramirez, Victor Gonzalez, Oleg A. Grachov, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Panos Kostarakis, Marek Kowalski, Roy Lemmon, Andrew John Lowe, Vito Manzari, Jiří Mareš, Massimo Masera, Yury Melikyan, Elisa Meninno, Mikael M. Mieskolainen, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Rahul Ramachandran Nair, Muhammad Umair Naru, Christine Nattrass, Lukas Nellen, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Maximiliano Puccio, Prabhat Ranjan Pujahari, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Martin Schulc, David Silvermyr, Raimond Snellings, Michal Šumbera, Uzma Tabassam, Jun Takahashi, Cristina Terrevoli, Boris Teyssier, Raphael Tieulent, Antonio Uras, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Marta Verweij, Giacomo Volpe, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Petr Závada, Ion-Sorin Zgura, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Michele Floris, Ewa Gładysz-Dziaduś, Torsten Dahms, ALICE実験, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Markus Keil, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2016-04-05Sang Un Ahn, Salvatore Aiola, Anton Alkin, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Roberto Barbera, Lee Stuart Barnby, Paolo Bartalini, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Hector Bello Martinez, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Christian Bourjau, Jens Erik Brucken, Francesca Carnesecchi, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Salvatore De Pasquale, David Evans, Alessandro Feliciello, Arturo Fernandez Tellez, Arturo Fernández Téllez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Jens-Jorgen Gaardhoje, Piotr Gasik, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Piero Giubilato, Andres Gomez Ramirez, Victor Gonzalez, Oleg A. Grachov, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Roy Lemmon, Andrew John Lowe, Vito Manzari, Jiří Mareš, Massimo Masera, Yury Melikyan, Elisa Meninno, Mikael M. Mieskolainen, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Muhammad Umair Naru, Christine Nattrass, Lukas Nellen, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Maximiliano Puccio, Prabhat Ranjan Pujahari, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Martin Schulc, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Michal Šumbera, Uzma Tabassam, Jun Takahashi, Cristina Terrevoli, Boris Teyssier, Raphael Tieulent, Antonio Uras, Gianluca Usai, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Marta Verweij, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Petr Závada, Ion-Sorin Zgura, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Michele Floris, Ewa Gładysz-Dziaduś, Torsten Dahms, ALICE実験, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Markus Keil, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2016-10-28Lee Stuart Barnby, Sang Un Ahn, Salvatore Aiola, Anton Alkin, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Roberto Barbera, Paolo Bartalini, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Hector Bello Martinez, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Christian Bourjau, Jens Erik Brucken, Francesca Carnesecchi, Javier Castillo Castellanos, Peter Christiansen, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Piotr Gasik, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Piero Giubilato, Andres Gomez Ramirez, Oleg A. Grachov, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Roy Lemmon, Andrew John Lowe, Antonin Maire, Vito Manzari, Jiří Mareš, Massimo Masera, Elisa Meninno, Mikael M. Mieskolainen, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Rahul Ramachandran Nair, Muhammad Umair Naru, Christine Nattrass, Lukas Nellen, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Maximiliano Puccio, Prabhat Ranjan Pujahari, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Martin Schulc, David Silvermyr, Michal Šumbera, Uzma Tabassam, Jun Takahashi, Cristina Terrevoli, Boris Teyssier, Raphael Tieulent, Antonio Uras, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Marta Verweij, Giacomo Volpe, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Petr Závada, Ion-Sorin Zgura, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Barbara Jacak, Davide Pagano, Ewa Gładysz-Dziaduś, Torsten Dahms, ALICE実験, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Markus Keil, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Martin Schmidt, Suharyo Sumowidagdo, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2016-06-03Lee Stuart Barnby, Sang Un Ahn, Salvatore Aiola, Anton Alkin, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Roberto Barbera, Paolo Bartalini, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Hector Bello Martinez, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Christian Bourjau, Jens Erik Brucken, Francesca Carnesecchi, Javier Castillo Castellanos, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Gabriele Gaetano Fronzé, Jens-Jorgen Gaardhoje, Piotr Gasik, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Piero Giubilato, Andres Gomez Ramirez, Victor Gonzalez, Oleg A. Grachov, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Panos Kostarakis, Marek Kowalski, Roy Lemmon, Andrew John Lowe, Vito Manzari, Jiří Mareš, Massimo Masera, Yury Melikyan, Elisa Meninno, Mikael M. Mieskolainen, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Rahul Ramachandran Nair, Muhammad Umair Naru, Christine Nattrass, Lukas Nellen, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Maximiliano Puccio, Prabhat Ranjan Pujahari, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Martin Schulc, David Silvermyr, Raimond Snellings, Michal Šumbera, Uzma Tabassam, Jun Takahashi, Cristina Terrevoli, Boris Teyssier, Raphael Tieulent, Antonio Uras, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Marta Verweij, Giacomo Volpe, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Petr Závada, Ion-Sorin Zgura, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Michele Floris, Ewa Gładysz-Dziaduś, Torsten Dahms, ALICE実験, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Markus Keil, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2016-04-01Lee Stuart Barnby, Sang Un Ahn, Salvatore Aiola, Alexander Akindinov, Anton Alkin, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Roberto Barbera, Paolo Bartalini, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Hector Bello Martinez, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Christian Bourjau, Jens Erik Brucken, Francesca Carnesecchi, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Gabriele Gaetano Fronzé, Jens-Jorgen Gaardhoje, Piotr Gasik, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Piero Giubilato, Andres Gomez Ramirez, Oleg A. Grachov, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Panos Kostarakis, Marek Kowalski, Roy Lemmon, Andrew John Lowe, Vito Manzari, Jiří Mareš, Massimo Masera, Yury Melikyan, Elisa Meninno, Mikael M. Mieskolainen, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Rahul Ramachandran Nair, Muhammad Umair Naru, Christine Nattrass, Lukas Nellen, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Maximiliano Puccio, Prabhat Ranjan Pujahari, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Fernando Scarlassara, Martin Schulc, David Silvermyr, Raimond Snellings, Michal Šumbera, Uzma Tabassam, Jun Takahashi, Cristina Terrevoli, Boris Teyssier, Raphael Tieulent, Antonio Uras, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Marta Verweij, Giacomo Volpe, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Petr Závada, Ion-Sorin Zgura, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Michele Floris, Davide Pagano, Ewa Gładysz-Dziaduś, Torsten Dahms, ALICE実験, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Markus Keil, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Suharyo Sumowidagdo, Constantin Loizides, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2014-08-13Salvatore Aiola, Muhammad Ajaz, Andrea Alici, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Roberto Barbera, Lee Stuart Barnby, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Daniel Felea, Alessandro Feliciello, Grigory Feofilov, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Andres Gomez Ramirez, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Oleksiy Ivanytskyi, Małgorzata Anna Janik, Deepika Jena, Satyajit Jena, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Vladimir Kovalenko, Marek Kowalski, Michal Křelina, Miroslav Krůs, Ramona Lea, Roy Lemmon, Vito Manzari, Jiří Mareš, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Prabhat Ranjan Pujahari, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Carlos A Salgado, Martin Schulc, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Toru Sugitate, Michal Šumbera, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Marta Verweij, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Andrey Zarochentsev, Ion-Sorin Zgura, Mikhail Zhalov, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, ALICE実験, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Tatjana Susa, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2014-12-05Lee Stuart Barnby, Massimo Masera, Salvatore Aiola, Muhammad Ajaz, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Roberto Barbera, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Ginevra D'Erasmo, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Daniel Felea, Alessandro Feliciello, Grigory Feofilov, Arturo Fernandez Tellez, Arturo Fernández Téllez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Andres Gomez Ramirez, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Vladimir Kovalenko, Marek Kowalski, Michal Křelina, Roy Lemmon, Vito Manzari, Jiří Mareš, Yevhen Martynov, Elisa Meninno, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Prabhat Ranjan Pujahari, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Carlos A Salgado, Martin Schulc, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Michal Šumbera, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Andrey Zarochentsev, Petr Závada, Ion-Sorin Zgura, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Andrea Alici, Pasquale Di Nezza, Roberta Ferretti, Smbat Grigoryan, Alexey Kurepin, Toru Sugitate, Leonid Vinogradov, Mikhail Zhalov, アントニオ・ツィキキ, Raffaello D'Alessandro, Alessandro Bruno, Laure Massacrier, Andrea Rossi, Carsten Søgaard, Marta Verweij, Anju Bhasin, パトリシア・ハンセン, Gustavo Augusto Martínez Botella, Bedangadas Mohanty, Vincenzo Paticchio, Fernando Scarlassara, Adrian Sevcenco, Sara Vallero, Gianluca Aglieri Rinella, E. Belmont-Moreno, V. Chibante Barroso, G. Conesa Balbastre, M V D Mal'Kevich, Arturo Menchaca-Rocha, L. Montaño Zetina, Martha Spyropoulou-Stassinaki, O. Villalobos Baillie, Demófilo Maldonado-Cortés, I. León Monzón, I. Maldonado Cervantes, Luis Perez-Mercado, Antonio Ortiz, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, María Del Pilar Rubio Montero, Alejandro Szanto de Toledo, Nydia Tejeda-Muñoz, E Calvo Villar, M A Diaz Corchero, D Domenicis Gimenez, Jiménez Bustamante, G Koyithatta Meethaleveedu, C Lagana Fernandes, A Tarantola Peloni, María Nieves Martínez Tarazona, S Vergara Limón, A Batista Camejo, L Calero Diaz, M Keil Svn, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Tatjana Susa, Peter Braun-Munzinger
- 2014-12-04Lee Stuart Barnby, Salvatore Aiola, Muhammad Ajaz, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Stefano Bagnasco, Renu Bala, Roberto Barbera, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Ginevra D'Erasmo, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Daniel Felea, Alessandro Feliciello, Grigory Feofilov, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Andres Gomez Ramirez, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Małgorzata Anna Janik, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Vladimir Kovalenko, Marek Kowalski, Michal Křelina, Roy Lemmon, Vito Manzari, Jiří Mareš, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Elisa Meninno, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Sean Murray, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Prabhat Ranjan Pujahari, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Carlos A Salgado, Martin Schulc, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Michal Šumbera, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Arild Velure, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Andrey Zarochentsev, Petr Závada, Ion-Sorin Zgura, Lidia Görlich, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Andrea Alici, Pasquale Di Nezza, Roberta Ferretti, Smbat Grigoryan, Alexey Kurepin, Toru Sugitate, Leonid Vinogradov, Mikhail Zhalov, アントニオ・ツィキキ, Raffaello D'Alessandro, Alessandro Bruno, Laure Massacrier, Andrea Rossi, Carsten Søgaard, Marta Verweij, Anju Bhasin, パトリシア・ハンセン, Gustavo Augusto Martínez Botella, Bedangadas Mohanty, Vincenzo Paticchio, Fernando Scarlassara, Adrian Sevcenco, Sara Vallero, Gianluca Aglieri Rinella, E. Belmont-Moreno, V. Chibante Barroso, G. Conesa Balbastre, M V D Mal'Kevich, Arturo Menchaca-Rocha, L. Montaño Zetina, Martha Spyropoulou-Stassinaki, O. Villalobos Baillie, Demófilo Maldonado-Cortés, I. León Monzón, I. Maldonado Cervantes, Luis Perez-Mercado, Antonio Ortiz, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, María Del Pilar Rubio Montero, Alejandro Szanto de Toledo, Nydia Tejeda-Muñoz, E Calvo Villar, M A Diaz Corchero, D Domenicis Gimenez, Jiménez Bustamante, G Koyithatta Meethaleveedu, C Lagana Fernandes, A Tarantola Peloni, María Nieves Martínez Tarazona, S Vergara Limón, L Calero Diaz, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Tatjana Susa, Peter Braun-Munzinger
- 2013-12-06Salvatore Aiola, Muhammad Ajaz, Andrea Alici, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Caio Alves Garcia Prado, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Renu Bala, Roberto Barbera, Lee Stuart Barnby, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Airton Deppman, Salvatore De Pasquale, Domenico Di Bari, David Evans, Daniel Felea, Alessandro Feliciello, Grigory Feofilov, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Lidia Görlich, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Ivana Hřivnáčová, Oleksiy Ivanytskyi, Małgorzata Anna Janik, Deepika Jena, Satyajit Jena, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Vladimir Kovalenko, Marek Kowalski, Michal Křelina, Miroslav Krůs, Ramona Lea, Roy Lemmon, Vito Manzari, Jiří Mareš, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Laure Massacrier, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Marco Monteno, Sean Murray, Christine Nattrass, Janusz Oleniacz, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Dosatsu Sakata, Carlos A Salgado, Romualdo Santoro, Martin Schulc, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Michal Šumbera, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Marta Verweij, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Jeremy Wilkinson, Valentina Zaccolo, Andrey Zarochentsev, Ion-Sorin Zgura, Mikhail Zhalov, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, ALICE実験, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Tatjana Susa, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2013-06-08Anton Alkin, Igor Altsybeev, Christopher Daniel Anson, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Renu Bala, Roberto Barbera, Lee Stuart Barnby, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Fabrizio Coccetti, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Salvatore De Pasquale, Airton Deppman, Domenico Di Bari, Isabel Dominguez, David Evans, Daniel Felea, Grigory Feofilov, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Elena Gonzalez Ferreiro, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Ivana Hřivnáčová, Oleksiy Ivanytskyi, Deepika Jena, Satyajit Jena, Vanik Kakoyan, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Michal Křelina, Miroslav Krůs, Vito Manzari, Jiří Mareš, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Bedangadas Mohanty, Marco Monteno, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Giacomo Ortona, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Dosatsu Sakata, Carlos A Salgado, Romualdo Santoro, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Carsten Søgaard, Hyungsuk Son, Michal Šumbera, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Marta Verweij, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Valentina Zaccolo, Andrey Zarochentsev, Ion-Sorin Zgura, Małgorzata Anna Janik, Alexei I. Pavlinov, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Suvadeep Bose, Andrea Alici, Pasquale Di Nezza, Roberta Ferretti, Smbat Grigoryan, Alexey Kurepin, Toru Sugitate, Leonid Vinogradov, Petr Závada, Mikhail Zhalov, アントニオ・ツィキキ, Raffaello D'Alessandro, Alessandro Bruno, Ginevra D'Erasmo, Michael Kramer, Laure Massacrier, Andrea Rossi, Simona Toscano, パトリシア・ハンセン, Gustavo Augusto Martínez Botella, Vincenzo Paticchio, Fernando Scarlassara, Adrian Sevcenco, Sara Vallero, Gianluca Aglieri Rinella, E. Belmont-Moreno, V. Chibante Barroso, G. Conesa Balbastre, M V D Mal'Kevich, Arturo Menchaca-Rocha, L. Montaño Zetina, Martha Spyropoulou-Stassinaki, O. Villalobos Baillie, B Alfaro-Molina Alessandro, Erick Almaraz, Demófilo Maldonado-Cortés, B. Fenton-Olsen, L. H. González-Trueba, I. León Monzón, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, I. Maldonado Cervantes, A. Martínez Davalos, Luis Perez-Mercado, Antonio Ortiz, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, María Del Pilar Rubio Montero, M. A. Subieta Vásquez, Alejandro Szanto de Toledo, Nydia Tejeda-Muñoz, Tariq Ahmad Masoodi, E Calvo Villar, M A Diaz Corchero, Jiménez Bustamante, G Koyithatta Meethaleveedu, E Cruz Alaniz, Z Harmanová-Tóthová, Rinaldo Baldini-Ferroli, Cesar Augusto Marin Tobon, B Rodrigues Fernandes Rabacal, Leonidas Xaplanteris, ALICE実験, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Tatjana Susa, Peter Braun-Munzinger
- 2013-09-05Lee Stuart Barnby, Grigory Feofilov, David Silvermyr, Muhammad Ajaz, Alexander Akindinov, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Christopher Daniel Anson, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Renu Bala, Roberto Barbera, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Salvatore De Pasquale, Airton Deppman, Ginevra D'Erasmo, Domenico Di Bari, David Evans, Daniel Felea, Alessandro Feliciello, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Lidia Görlich, Elena Gonzalez Ferreiro, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Ivana Hřivnáčová, Oleksiy Ivanytskyi, Małgorzata Anna Janik, Satyajit Jena, Deepika Jena, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Mikhail Kompaniets, Valery Kondratiev, Vladimir Kovalenko, Marek Kowalski, Michal Křelina, Miroslav Krůs, Roy Lemmon, Vito Manzari, Jiří Mareš, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Bedangadas Mohanty, Marco Monteno, Sean Murray, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Giacomo Ortona, Vincenzo Paticchio, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Dosatsu Sakata, Carlos A Salgado, Romualdo Santoro, Fernando Scarlassara, Enrico Scomparin, Raimond Snellings, Carsten Søgaard, Michal Šumbera, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Gianluca Usai, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Valentina Zaccolo, Andrey Zarochentsev, Ion-Sorin Zgura, Alexei I. Pavlinov, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Andrea Alici, Pasquale Di Nezza, Roberta Ferretti, Smbat Grigoryan, Alexey Kurepin, Toru Sugitate, Leonid Vinogradov, Petr Závada, Mikhail Zhalov, アントニオ・ツィキキ, Raffaello D'Alessandro, Alessandro Bruno, Michael Kramer, Laure Massacrier, Andrea Rossi, Simona Toscano, Marta Verweij, パトリシア・ハンセン, Gustavo Augusto Martínez Botella, Adrian Sevcenco, Sara Vallero, Gianluca Aglieri Rinella, E. Belmont-Moreno, V. Chibante Barroso, G. Conesa Balbastre, M V D Mal'Kevich, Arturo Menchaca-Rocha, L. Montaño Zetina, Martha Spyropoulou-Stassinaki, O. Villalobos Baillie, Demófilo Maldonado-Cortés, B. Fenton-Olsen, I. León Monzón, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, I. Maldonado Cervantes, Luis Perez-Mercado, Antonio Ortiz, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, María Del Pilar Rubio Montero, M. A. Subieta Vásquez, Alejandro Szanto de Toledo, Nydia Tejeda-Muñoz, Tariq Ahmad Masoodi, E Calvo Villar, M A Diaz Corchero, Jiménez Bustamante, G Koyithatta Meethaleveedu, C Lagana Fernandes, A Tarantola Peloni, María Nieves Martínez Tarazona, E Cruz Alaniz, ALICE実験, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Tatjana Susa, Peter Braun-Munzinger
- 2013-12-06Lee Stuart Barnby, Igor Pshenichnov, Michele Floris, Muhammad Ajaz, Alexander Akindinov, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Christopher Daniel Anson, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Renu Bala, Roberto Barbera, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Tobiasz Czopowicz, Andrea Dainese, Salvatore De Pasquale, Airton Deppman, Ginevra D'Erasmo, Domenico Di Bari, David Evans, Daniel Felea, Alessandro Feliciello, Grigory Feofilov, Arturo Fernandez Tellez, Arturo Fernández Téllez, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Lidia Görlich, Elena Gonzalez Ferreiro, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Ivana Hřivnáčová, Oleksiy Ivanytskyi, Małgorzata Anna Janik, Satyajit Jena, Deepika Jena, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Mikhail Kompaniets, Valery Kondratiev, Vladimir Kovalenko, Marek Kowalski, Michal Křelina, Miroslav Krůs, Roy Lemmon, Vito Manzari, Jiří Mareš, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Laure Massacrier, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Marco Monteno, Sean Murray, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Vincenzo Paticchio, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Dosatsu Sakata, Carlos A Salgado, Romualdo Santoro, Fernando Scarlassara, Martin Schulc, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Carsten Søgaard, Michal Šumbera, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Marta Verweij, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Valentina Zaccolo, Andrey Zarochentsev, Ion-Sorin Zgura, Alexei I. Pavlinov, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Andrea Alici, Pasquale Di Nezza, Roberta Ferretti, Smbat Grigoryan, Alexey Kurepin, Toru Sugitate, Leonid Vinogradov, Petr Závada, Mikhail Zhalov, アントニオ・ツィキキ, Raffaello D'Alessandro, Alessandro Bruno, Michael Kramer, Andrea Rossi, Simona Toscano, パトリシア・ハンセン, Gustavo Augusto Martínez Botella, Bedangadas Mohanty, Adrian Sevcenco, Sara Vallero, Jeremy Wilkinson, Gianluca Aglieri Rinella, E. Belmont-Moreno, V. Chibante Barroso, G. Conesa Balbastre, Arturo Menchaca-Rocha, L. Montaño Zetina, Martha Spyropoulou-Stassinaki, O. Villalobos Baillie, Demófilo Maldonado-Cortés, B. Fenton-Olsen, I. León Monzón, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, I. Maldonado Cervantes, Luis Perez-Mercado, Antonio Ortiz, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, María Del Pilar Rubio Montero, M. A. Subieta Vásquez, Alejandro Szanto de Toledo, Nydia Tejeda-Muñoz, Tariq Ahmad Masoodi, E Calvo Villar, M A Diaz Corchero, Jiménez Bustamante, G Koyithatta Meethaleveedu, C Lagana Fernandes, A Tarantola Peloni, María Nieves Martínez Tarazona, E Cruz Alaniz, M V D Mal'Kevich, ALICE実験, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Tatjana Susa, Peter Braun-Munzinger
- 2013-04-10Lee Stuart Barnby, Igor Pshenichnov, Alexander Akindinov, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Renu Bala, Roberto Barbera, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Fabrizio Coccetti, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Salvatore De Pasquale, Airton Deppman, Domenico Di Bari, Isabel Dominguez, David Evans, Daniel Felea, Grigory Feofilov, Arturo Fernandez Tellez, Arturo Fernández Téllez, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Elena Gonzalez Ferreiro, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Ivana Hřivnáčová, Oleksiy Ivanytskyi, Satyajit Jena, Deepika Jena, Vanik Kakoyan, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Michal Křelina, Miroslav Krůs, Cristina Lazzeroni, Vito Manzari, Jiří Mareš, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Marco Monteno, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Giacomo Ortona, Vincenzo Paticchio, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Dosatsu Sakata, Carlos A Salgado, Romualdo Santoro, Fernando Scarlassara, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Carsten Søgaard, Hyungsuk Son, Michal Šumbera, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Naomi van der Kolk, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Andrey Zarochentsev, Ion-Sorin Zgura, Małgorzata Anna Janik, Alexei I. Pavlinov, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Camilo Andrés Carrillo Montoya, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Suvadeep Bose, Andrea Alici, Pasquale Di Nezza, Roberta Ferretti, Smbat Grigoryan, Alexey Kurepin, Toru Sugitate, Leonid Vinogradov, Petr Závada, Mikhail Zhalov, アントニオ・ツィキキ, Raffaello D'Alessandro, Alessandro Bruno, Ginevra D'Erasmo, Michael Kramer, Laure Massacrier, Andrea Rossi, Simona Toscano, Marta Verweij, パトリシア・ハンセン, Gustavo Augusto Martínez Botella, Bedangadas Mohanty, Adrian Sevcenco, Sara Vallero, Christopher Daniel Anson, Gianluca Aglieri Rinella, E. Belmont-Moreno, V. Chibante Barroso, G. Conesa Balbastre, M V D Mal'Kevich, Arturo Menchaca-Rocha, L. Montaño Zetina, Martha Spyropoulou-Stassinaki, O. Villalobos Baillie, B Alfaro-Molina Alessandro, Erick Almaraz, Demófilo Maldonado-Cortés, B. Fenton-Olsen, L. H. González-Trueba, I. León Monzón, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, I. Maldonado Cervantes, A. Martínez Davalos, Luis Perez-Mercado, Antonio Ortiz, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, María Del Pilar Rubio Montero, M. A. Subieta Vásquez, Alejandro Szanto de Toledo, Nydia Tejeda-Muñoz, Tariq Ahmad Masoodi, E Calvo Villar, M A Diaz Corchero, Jiménez Bustamante, G Koyithatta Meethaleveedu, E Cruz Alaniz, Rinaldo Baldini-Ferroli, Cesar Augusto Marin Tobon, B Rodrigues Fernandes Rabacal, Leonidas Xaplanteris, J Pujol Teixido, ALICE実験, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Tatjana Susa, Peter Braun-Munzinger
- 2013-02Mikhail Kompaniets, Fabrizio Coccetti, Oleksiy Ivanytskyi, Ayben Karasu Uysal, Romualdo Santoro, Muhammad Ajaz, Livio Bianchi, Enrichetta Maria Fiore, Igor Altsybeev, Daniel Felea, Sara Vallero, Elena Bruna, Ivana Hřivnáčová, David Chinellato, Satyajit Jena, Christian Christensen, Alessandro Feliciello, Sean Murray, Tiziano Virgili, Andrea Festanti, Christopher Daniel Anson, Andrey Zarochentsev, Sang Un Ahn, Guillaume Batigne, Antonio Uras, Enrico Scomparin, Barbara Guerzoni, Smbat Grigoryan, Anton Alkin, Vincenzo Paticchio, Mauro Rogerio Cosentino, Airton Deppman, Dmitry Blau, Renu Bala, Alexander Akindinov, Cristina Terrevoli, Arturo Fernandez Tellez, Rosario Turrisi, Valery Kondratiev, Giacomo Volpe, Mario Rodríguez Cahuantzi, Christine Nattrass, Roberto Preghenella, Bedangadas Mohanty, Marco Monteno, Alessandro Grelli, Yevhen Martynov, Vladimir Kovalenko, Francesca Bellini, Andrea Dainese, Janusz Oleniacz, Grigory Feofilov, Leonid Vinogradov, Ian G. Bearden, Laurent Aphecetche, Valentina Zaccolo, Hyungsuk Son, You Zhou, Rinaldo Rui, Stefano Piano, Alexey Kurepin, Massimo Masera, Anju Bhasin, Marco van Leeuwen, Raphael Tieulent, Peter Hristov, Michele Floris, Krzysztof Redlich, Jihyun Bhom, Vladimir Vechernin, Peter Christiansen, Gianluca Usai, Raimond Snellings, Paola Gianotti, Jun Takahashi, Jan Figiel, Thomas Peitzmann, Fernando Scarlassara, Vito Manzari, Paolo Giubellino, Francesco Riggi, Domenico Di Bari, Dosatsu Sakata, Adela Kravčáková, Christoph Mayer, Elena Gonzalez Ferreiro, Nirbhay Kumar Behera, Andrzej Rybicki, Marek Kowalski, Trine Spedstad Tveter, Taesoo Kim, Johanna Stachel, Małgorzata Anna Janik, Wladyslaw Trzaska, Jan Rak, Barthelemy Von Haller, Betty I. Abelev, Ionel Stan, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Sudhir Raniwala, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Andre Mischke, Leonidas Xaplanteris, Cristian Andrei, Anton Andronic, Ionut Cristian Arsene, Ionela Berceanu, Alexandru Bercuci, Vasile Cătănescu, Alberto Collu, Costin Grigoraș, Mihai Niculescu, Mihai A Petrovici, Bogdan Vulpescu, Thomas J. Humanic, Meidana Huang, Yasuto Hori, Boris Hippolyte, Bernard Hicks, Kristin Fanebust Hetland, Norbert Herrmann, Gerardo Antonio Herrera Corral, Haavard Helstrup, Markus Ansgar Heide, Stefan Thomas Heckel, Arsen Hayrapetyan, Despoina Hatzifotiadou, Matthias Hartig, John William Harris, Zuzana Harmanova
- 2012-02-23Sang Un Ahn, Alexander Akindinov, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Renu Bala, Roberto Barbera, Lee Stuart Barnby, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Fabrizio Coccetti, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Salvatore De Pasquale, Airton Deppman, Domenico Di Bari, David Evans, Daniel Felea, Grigory Feofilov, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Elena Gonzalez Ferreiro, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Oleksiy Ivanytskyi, Satyajit Jena, Deepika Jena, Vanik Kakoyan, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Miroslav Krůs, Dag Toppe Larsen, Cristina Lazzeroni, Vito Manzari, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Marco Monteno, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Giacomo Ortona, Vincenzo Paticchio, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Dosatsu Sakata, Carlos A Salgado, Romualdo Santoro, Fernando Scarlassara, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Carsten Søgaard, Hyungsuk Son, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Flavio Tosello, Tomasz Traczyk, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Naomi van der Kolk, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Andrey Zarochentsev, Małgorzata Anna Janik, Alexei I. Pavlinov, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Camilo Andrés Carrillo Montoya, Ewa Gładysz-Dziaduś, Chamath Kottachchi Kankanamge Don, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Suvadeep Bose, ALICE実験, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Michal Šumbera, Sarah Porteboeuf-Houssais, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Leonidas Xaplanteris, Constantin Loizides, Ajit Kumar Mohanty, Tatjana Susa, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2012-09-13Alexander Akindinov, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Renu Bala, Roberto Barbera, Lee Stuart Barnby, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Fabrizio Coccetti, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Salvatore De Pasquale, Airton Deppman, Domenico Di Bari, Isabel Dominguez, David Evans, Daniel Felea, Grigory Feofilov, Arturo Fernandez Tellez, Arturo Fernández Téllez, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Elena Gonzalez Ferreiro, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Ivana Hřivnáčová, Oleksiy Ivanytskyi, Satyajit Jena, Deepika Jena, Vanik Kakoyan, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Michal Křelina, Miroslav Krůs, Cristina Lazzeroni, Vito Manzari, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Marco Monteno, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Giacomo Ortona, Vincenzo Paticchio, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Dosatsu Sakata, Carlos A Salgado, Romualdo Santoro, Fernando Scarlassara, Enrico Scomparin, Adrian Sevcenco, David Silvermyr, Raimond Snellings, Carsten Søgaard, Hyungsuk Son, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Naomi van der Kolk, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Marta Verweij, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Andrey Zarochentsev, Ion-Sorin Zgura, Małgorzata Anna Janik, Alexei I. Pavlinov, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Camilo Andrés Carrillo Montoya, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Suvadeep Bose, ALICE実験, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Michal Šumbera, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Leonidas Xaplanteris, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Ajit Kumar Mohanty, Tatjana Susa, アントニオ・ツィキキ, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2012-07Tomasz Traczyk, Adrian Sevcenco, Vanik Kakoyan, Isabel Dominguez, Fabrizio Coccetti, Naomi van der Kolk, Oleksiy Ivanytskyi, Ayben Karasu Uysal, Romualdo Santoro, Andrey Zarochentsev, Livio Bianchi, Igor Altsybeev, Daniel Felea, Igor Pshenichnov, Roberta Ferretti, Sara Vallero, Elena Bruna, Ivana Hřivnáčová, David Chinellato, Satyajit Jena, Christian Christensen, Tiziano Virgili, Enrichetta Maria Fiore, Sang Un Ahn, Guillaume Batigne, Antonio Uras, Enrico Scomparin, Barbara Guerzoni, Smbat Grigoryan, Anton Alkin, Flavio Tosello, Vincenzo Paticchio, Mauro Rogerio Cosentino, Airton Deppman, Dmitry Blau, Renu Bala, Alexander Akindinov, Cristina Terrevoli, Arturo Fernandez Tellez, Rosario Turrisi, Valery Kondratiev, Giacomo Volpe, Mario Rodríguez Cahuantzi, Christine Nattrass, Roberto Preghenella, Bedangadas Mohanty, Marco Monteno, Alessandro Grelli, Francesca Bellini, Andrea Dainese, Janusz Oleniacz, Yevhen Martynov, Grigory Feofilov, James Thomas, Laurent Aphecetche, Ian G. Bearden, Rinaldo Rui, Hyungsuk Son, Giacomo Ortona, You Zhou, Stefano Piano, Alexey Kurepin, Massimo Masera, Anju Bhasin, Leonid Vinogradov, Marco van Leeuwen, Raphael Tieulent, Peter Hristov, Michele Floris, Krzysztof Redlich, Vladimir Vechernin, Lee Stuart Barnby, Gianluca Usai, Peter Christiansen, Raimond Snellings, Paola Gianotti, Jun Takahashi, Jan Figiel, Thomas Peitzmann, Fernando Scarlassara, Vito Manzari, Paolo Giubellino, Francesco Riggi, Andrzej Rybicki, Seon Hee Kim, Dosatsu Sakata, Christoph Mayer, Elena Gonzalez Ferreiro, Trine Spedstad Tveter, Taesoo Kim, Johanna Stachel, Małgorzata Anna Janik, Emanuele Quercigh, Arturo Fernández Téllez, Wladyslaw Trzaska, Jan Rak, Barthelemy Von Haller, Chamath Kottachchi Kankanamge Don, Betty I. Abelev, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Sudhir Raniwala, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Varlen Grabski, Andre Mischke, Leonidas Xaplanteris, Cristian Andrei, Anton Andronic, Ionut Cristian Arsene, Ionela Berceanu, Alexandru Bercuci, Vasile Cătănescu, Costin Grigoraș, Mihai A Petrovici, Ionel Stan, Bogdan Vulpescu, Thomas J. Humanic, Meidana Huang, Yasuto Hori, Boris Hippolyte, Bernard Hicks, Kristin Fanebust Hetland, Norbert Herrmann, Gerardo Antonio Herrera Corral, Haavard Helstrup, Markus Ansgar Heide, Stefan Thomas Heckel, Arsen Hayrapetyan, Despoina Hatzifotiadou, Matthias Hartig, John William Harris, Zuzana Harmanova
- 2012-11Adrian Sevcenco, Antonin Maire, Vanik Kakoyan, Isabel Dominguez, Fabrizio Coccetti, Naomi van der Kolk, Oleksiy Ivanytskyi, Ayben Karasu Uysal, Satyajit Jena, Livio Bianchi, Igor Altsybeev, Daniel Felea, Igor Pshenichnov, Roberta Ferretti, Sara Vallero, Elena Bruna, Ivana Hřivnáčová, David Chinellato, Christian Christensen, Tiziano Virgili, Enrichetta Maria Fiore, Sang Un Ahn, Guillaume Batigne, Antonio Uras, Enrico Scomparin, Barbara Guerzoni, Smbat Grigoryan, Anton Alkin, Mauro Rogerio Cosentino, Airton Deppman, Dmitry Blau, Renu Bala, Alexander Akindinov, Cristina Terrevoli, Arturo Fernandez Tellez, Andrey Zarochentsev, Valery Kondratiev, Giacomo Volpe, Mario Rodríguez Cahuantzi, Christine Nattrass, Roberto Preghenella, Alessandro Grelli, Francesca Bellini, Janusz Oleniacz, Laurent Aphecetche, Ian G. Bearden, You Zhou, Rinaldo Rui, Hyungsuk Son, Giacomo Ortona, Stefano Piano, Alexey Kurepin, Grigory Feofilov, Massimo Masera, Anju Bhasin, Raphael Tieulent, Peter Hristov, Michele Floris, Krzysztof Redlich, Jihyun Bhom, Lee Stuart Barnby, Gianluca Usai, Peter Christiansen, Raimond Snellings, Vladimir Vechernin, Paola Gianotti, Jun Takahashi, Jan Figiel, Thomas Peitzmann, Vito Manzari, Paolo Giubellino, Francesco Riggi, Borge Svane Nielsen, Andrzej Rybicki, Carlos A Salgado, Ivan Kisel, Domenico Di Bari, Salvatore De Pasquale, Michal Šumbera, Cristina Lazzeroni, Adam Kisiel, Seon Hee Kim, Christoph Mayer, Elena Gonzalez Ferreiro, Nirbhay Kumar Behera, Giacomo Vito Margagliotti, Trine Spedstad Tveter, Taesoo Kim, Johanna Stachel, Małgorzata Anna Janik, アントニオ・ツィキキ, Wladyslaw Trzaska, Jan Rak, Betty I. Abelev, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Sudhir Raniwala, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Varlen Grabski, Andre Mischke, Leonidas Xaplanteris, Cristian Andrei, Anton Andronic, Ionut Cristian Arsene, Ionela Berceanu, Alexandru Bercuci, Vasile Cătănescu, Alexandru-Florin Dobrin, Costin Grigoraș, Alina-Gabriela Grigoraș, Andrei-Ionuț Herghelegiu, Cristian-George Ivan, Ciprian Mihai Mitu, Mihai Niculescu, Mihai A Petrovici, Bogdan-Theodor Râșcanu, Ionel Stan, Bogdan Vulpescu, Thomas J. Humanic, Meidana Huang, Yasuto Hori, Boris Hippolyte, Bernard Hicks, Kristin Fanebust Hetland, Norbert Herrmann, Gerardo Antonio Herrera Corral, Haavard Helstrup, Markus Ansgar Heide, Stefan Thomas Heckel, Arsen Hayrapetyan, Despoina Hatzifotiadou, Matthias Hartig, John William Harris, Zuzana Harmanova
- 2011-07-11Sang Un Ahn, Alexander Akindinov, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Christopher Daniel Anson, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Renu Bala, Roberto Barbera, Lee Stuart Barnby, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Fabrizio Coccetti, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Salvatore De Pasquale, Airton Deppman, Domenico Di Bari, Isabel Dominguez, David Evans, Daniel Felea, Grigory Feofilov, Arturo Fernandez Tellez, Arturo Fernández Téllez, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Elena Gonzalez Ferreiro, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Ivana Hřivnáčová, Satyajit Jena, Deepika Jena, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Miroslav Krůs, Dag Toppe Larsen, Cristina Lazzeroni, Vito Manzari, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Laure Massacrier, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Marco Monteno, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Giacomo Ortona, Vincenzo Paticchio, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Dosatsu Sakata, Carlos A Salgado, Romualdo Santoro, Fernando Scarlassara, Enrico Scomparin, David Silvermyr, Raimond Snellings, Carsten Søgaard, Hyungsuk Son, Camilla Hanquist Stokkevåg, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Tomasz Traczyk, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Naomi van der Kolk, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Andrey Zarochentsev, Ion-Sorin Zgura, Małgorzata Anna Janik, Alexei I. Pavlinov, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Ewa Gładysz-Dziaduś, Chamath Kottachchi Kankanamge Don, Betty I. Abelev, Suvadeep Bose, ALICE実験, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Michal Šumbera, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Leonidas Xaplanteris, Anton V. Zenin, Constantin Loizides, Ajit Kumar Mohanty, Tatjana Susa, アントニオ・ツィキキ, Sebastien Gabriel Gadrat, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2011-06Tomasz Traczyk, Adrian Sevcenco, Konrad Tywoniuk, Giovanni Mazza, Carsten Søgaard, Daniel Felea, Igor Pshenichnov, Roberta Ferretti, Sara Vallero, Elena Bruna, Bruce Becker, Tiziano Virgili, Christopher Daniel Anson, Andrey Zarochentsev, Enrico Scomparin, Guillaume Batigne, Smbat Grigoryan, Barbara Guerzoni, Antonio Uras, Robert Newby, Flavio Tosello, Arnulfo Zepeda, Vincenzo Paticchio, Airton Deppman, Satyajit Jena, Dmitry Blau, Renu Bala, Alexander Akindinov, Cristina Terrevoli, Rosario Turrisi, Valery Kondratiev, Giacomo Volpe, Roberto Preghenella, Marco Monteno, Alessandro Grelli, Stefano Bagnasco, Janusz Oleniacz, Andrea Dainese, Grigory Feofilov, Markku Oinonen, Hyungsuk Son, Laurent Aphecetche, Ian G. Bearden, Rinaldo Rui, Stefano Piano, Alexey Kurepin, Massimo Masera, Leonid Vinogradov, Raphael Tieulent, Peter Hristov, Michele Floris, Yuri Kharlov, Vladimir Vechernin, Peter Christiansen, David Silvermyr, Raimond Snellings, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Fernando Scarlassara, Vito Manzari, Paolo Giubellino, Francesco Riggi, Néstor Armesto, Andrea Vacchi, Ivan Kisel, Krzysztof Redlich, Andrzej Rybicki, Helen Caines, Trine Spedstad Tveter, Leopoldo Milano, Alexei I. Pavlinov, Aleksandr Vasilyev, Jan Rak, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Arturo Fernandez Tellez, Andrea Alici, Amalia Pop, Marek Kowalski, Jovan Milosevic, Ewa Gładysz-Dziaduś, Lamia Benhabib, Suvadeep Bose, Matevž Tadel, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Michal Šumbera, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Christian Klein-Boesing, Varlen Grabski, Sevil Salur, Angelos Petrides, Andrew Ivanov, Giacomo Ortona, Anton V. Zenin, Jan Bohm, Enrique Calvo Alamillo, Carlos Felipe Gonzalez Hernandez, Tatjana Susa, アントニオ・ツィキキ, Sebastien Gabriel Gadrat, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2007-11-01Paul M. Mantsch, Ronald Cintra C Shellard, Eric Armengaud, Ezio Menichetti, Matías Tueros, Anna Anzalone, Tonia M. Venters, Thomas McCauley, Hans Dembinski, Vasiliki Pavlidou, Michael Prouza, Ines Valiño, Sergio Pastor, Ruben Conceição, Petr Schovánek, Enrique Zas, Fernando Arqueros, Gonzalo Parente, Miroslav Palatka, Pedro Assis, Michael Unger, Marcos Santander, Arnulfo Zepeda, Fabian Schüssler, Dalibor Nosek, Guenter Sigl, Pasquale Blasi, Francisco Blanco, Antonio Insolia, Sergio Navas, Lukas Nellen, Valerio Verzi, James Beatty, Fausto Guarino, Patrícia Gonçalves, Johannes Knapp, Gabriella Cataldi, Tanguy Pierog, Jun Takahashi, Subir Sarkar, Alberto Segreto, Tristan Beau, Ralf Ulrich, Martin Erdmann, María Teresa Dova, パトリシア・ハンセン, Analisa Gabriela Mariazzi, Luis Epele, Javier Tiffenberg, Cyril Lachaud, Dmitri Semikoz, Walter Fulgione, Hernan Wahlberg, Sergio Juan Sciutto, Heino Falcke, Serguei Vorobiov, Pedro Brogueira, Thomas Hebbeker, Ricardo Piegaia, Stephen Reucroft, Peter Buchholz, Andrej Filipčič, Michael Ziolkowski, Piotr Homola, Bernardo Tomé, Pierre Sokolsky, Wagner de Paula Carvalho, Catherine Newman-Holmes, Radomír Šmída, Katsushi Arisaka, Danilo Zavrtanik, Jörg Hörandel, James Matthews, Heiko Geenen, Ivor Fleck, Valerio Grassi, Aurelio F. Grillo, Christopher Morris, Libor Nožka, Gregory Roy Snow, Andrea Chiavassa, Tim Huege, Pedro Abreu, Bruce Dawson, Daniele Martello, Juan Rojo, Elton Santos, Laura Valore, Ricardo Vázquez López, Karen Salomé Caballero Mora, Francisco Valdés Galicia, Grzegorz Wieczorek, J. Chinellato, Stephane Coutu, Viviana Scherini, Olaf Scholten, Carla Aramo, Antonella Castellina, Sofia Andringa, Jaime Rosado, Marco Aglietta, Dušan Mandát, Sergio Petrera, Alessio Gorgi, Roberto Mussa, Francesco Salamida, Daniel Badagnani, Raffaella Bonino, Osvaldo Catalano, Arturo Fernandez Tellez, Raúl Gómez-Herrero, Andreas Kopmann, Sandra Parlati, Mariangela Settimo, Alejandro Veiga, Jaime Alvarez-Muniz, P. Facal San Luis, Mariano Gómez Berisso, M. A. Leigui de Oliveira, I. Lhenry-Yvon, A. Lopez Agüera, Julio J. Lozano Bahilo, G. Medina-Tanco, D. Monnier-Ragaigne, D. Pakk Selmi-Dei, Tamara Rodriguez Cabo, Oscar Blanch-Bigas, S. Dagoret-Campagne, Carlos Fernando de Mello Júnior, Vincenzo Della Selva, Diego Garcia Gamez, V. M. Olmos-Gilbaja, N. Smetniansky De Grande, Carlos José Todero Peixoto, Pierre Auger Collaboration, Chr Meurer
- 2007-03Daniel Badagnani, Alejandro Veiga, Albano C Meli, Eric Armengaud, Ezio Menichetti, Matías Tueros, Ernesto Kemp, Raúl Gómez-Herrero, Tonia M. Venters, Sandra Parlati, G. Ros, Oleg Kalashev, A. Geranios, H. Asorey, Thomas McCauley, Hans Dembinski, Michael Prouza, Viviana Scherini, James Matthews, Piotr Homola, Raffaella Bonino, Ines Valiño, Francesco Salamida, Alessio Gorgi, Jaime Rosado, Petr Schovánek, Enrique Zas, Domenico Torresi, Fernando Arqueros, Dušan Mandát, Gonzalo Parente, Miroslav Palatka, Paul M. Mantsch, Michael Unger, Marcos Santander, Carla Aramo, Fabian Schüssler, Dalibor Nosek, Roberto Mussa, Arnulfo Zepeda, Miroslav Pech, Walter Fulgione, Antonella Castellina, Arturo Fernandez Tellez, Stephane Coutu, Vincenzo Rizi, Marco Aglietta, Guenter Sigl, Pasquale Blasi, Sergio Petrera, Francisco Blanco, Segev BenZvi, Lukas Nellen, Henryk Wilczyński, Fausto Guarino, Johannes Knapp, Antonio Insolia, Valerio Verzi, James Beatty, Olaf Scholten, Daniele Martello, Gabriella Cataldi, Tanguy Pierog, Jörg Hörandel, Ronald Cintra C Shellard, Tristan Beau, Christopher H. Wiebusch, María Teresa Dova, Analisa Gabriela Mariazzi, Hernan Wahlberg, Luis Epele, Cyril Lachaud, Dmitri Semikoz, Sergio Juan Sciutto, Heino Falcke, Serguei Vorobiov, Andreas Kopmann, Thomas Hebbeker, Ricardo Piegaia, Stephen Reucroft, Stavros Maltezos, Peter Buchholz, Andrej Filipčič, Michael Ziolkowski, Subir Sarkar, Pierre Sokolsky, Helio Nogima, Catherine Newman-Holmes, Radomír Šmída, Katsushi Arisaka, Danilo Zavrtanik, Daniel R. Claes, Heiko Geenen, Ivor Fleck, Valerio Grassi, Aurelio F. Grillo, Christopher Morris, Gregory Roy Snow, Andrea Chiavassa, Ralf Ulrich, Bruce Dawson, Juan Rojo, Elton Santos, Laura Valore, Karen Salomé Caballero Mora, Francisco Valdés Galicia, Grzegorz Wieczorek, J. Chinellato, Martin Erdmann, Wagner de Paula Carvalho, Jaime Alvarez-Muniz, P. Facal San Luis, Mariano Gómez Berisso, I. Lhenry-Yvon, A. Lopez Agüera, G. Medina-Tanco, D. Monnier-Ragaigne, Oscar Blanch-Bigas, S. Dagoret-Campagne, Vincenzo Della Selva, V. M. Olmos-Gilbaja, N. Smetniansky De Grande, Carlos José Todero Peixoto
- 2007-04Daniel Badagnani, Alejandro Veiga, Eric Armengaud, Ezio Menichetti, Matías Tueros, Ernesto Kemp, Raúl Gómez-Herrero, Tonia M. Venters, Sandra Parlati, G. Ros, Oleg Kalashev, A. Geranios, H. Asorey, Thomas McCauley, Hans Dembinski, Michael Prouza, Viviana Scherini, James Matthews, Piotr Homola, Raffaella Bonino, Ines Valiño, Francesco Salamida, Alessio Gorgi, Jaime Rosado, Petr Schovánek, Enrique Zas, Domenico Torresi, Fernando Arqueros, Dušan Mandát, Gonzalo Parente, Miroslav Palatka, Paul M. Mantsch, Michael Unger, Marcos Santander, Carla Aramo, Fabian Schüssler, Dalibor Nosek, Pasquale Blasi, Roberto Mussa, Arnulfo Zepeda, Miroslav Pech, Walter Fulgione, Antonella Castellina, Arturo Fernandez Tellez, Stephane Coutu, Vincenzo Rizi, Marco Aglietta, Guenter Sigl, Sergio Petrera, Francisco Blanco, Segev BenZvi, Lukas Nellen, Henryk Wilczyński, Fausto Guarino, Johannes Knapp, Antonio Insolia, Valerio Verzi, James Beatty, Olaf Scholten, Daniele Martello, Gabriella Cataldi, Tanguy Pierog, Jörg Hörandel, Ronald Cintra C Shellard, Tristan Beau, Ralf Ulrich, Christopher H. Wiebusch, María Teresa Dova, Analisa Gabriela Mariazzi, Hernan Wahlberg, Luis Epele, Cyril Lachaud, Dmitri Semikoz, Sergio Juan Sciutto, Heino Falcke, Serguei Vorobiov, Andreas Kopmann, Thomas Hebbeker, Ricardo Piegaia, Stephen Reucroft, Stavros Maltezos, Peter Buchholz, Andrej Filipčič, Michael Ziolkowski, Subir Sarkar, Pierre Sokolsky, Helio Nogima, Catherine Newman-Holmes, Radomír Šmída, Katsushi Arisaka, Danilo Zavrtanik, Daniel R. Claes, Heiko Geenen, Ivor Fleck, Valerio Grassi, Aurelio F. Grillo, Christopher Morris, Gregory Roy Snow, Andrea Chiavassa, Tim Huege, Bruce Dawson, Juan Rojo, Elton Santos, Laura Valore, Karen Salomé Caballero Mora, Francisco Valdés Galicia, Grzegorz Wieczorek, J. Chinellato, Martin Erdmann, Wagner de Paula Carvalho, Jaime Alvarez-Muniz, P. Facal San Luis, Mariano Gómez Berisso, I. Lhenry-Yvon, A. Lopez Agüera, G. Medina-Tanco, D. Monnier-Ragaigne, Oscar Blanch-Bigas, S. Dagoret-Campagne, Vincenzo Della Selva, V. M. Olmos-Gilbaja, N. Smetniansky De Grande, Carlos José Todero Peixoto
- 2004-05Luigi Rosa, Thomas McCauley, Michael Prouza, James Matthews, Miroslav Palatka, Paul M. Mantsch, Marcos Santander, Dalibor Nosek, Roberto Mussa, Vincenzo Rizi, Dariusz Gora, Lukas Nellen, Johannes Knapp, Valerio Re, Ronald Cintra C Shellard, Tristan Beau, Alejandro Veiga, Ernesto Kemp, Diego Ravignani, Viviana Scherini, Lorenzo Cazon, Piotr Homola, Enrique Zas, Beatriz Garcia, Gonzalo Parente, Carla Aramo, Arnulfo Zepeda, Walter Fulgione, Antonella Castellina, Arturo Fernandez Tellez, Stephane Coutu, Marco Aglietta, Sergio Petrera, Fausto Guarino, Antonio Insolia, Valerio Verzi, James Beatty, Tanguy Pierog, Jan Řídký, María Teresa Dova, Analisa Gabriela Mariazzi, Sergio Juan Sciutto, Cyril Lachaud, Lodovico Ratti, Stephen Reucroft, Andrej Filipčič, Helio Nogima, Catherine Newman-Holmes, Nicolo Cartiglia, Michael G. Albrow, Katsushi Arisaka, Stefano Argiro, Danilo Zavrtanik, Daniel R. Claes, Heiko Geenen, Philip Tuckey, Valerio Grassi, Aurelio F. Grillo, Gregory Roy Snow, Bruce Dawson
Date
タイトル
著者
Human - wd:Q58317953