Elliptic flow of electrons from heavy-flavor hadron decays in Au + Au collisions at sNN=200 , 62.4, and 39 GeV
Li Yi
Paul Sorensen
James Thomas
Richard Lednický
1945 -Yuri Fisyak
Salvatore Fazio
Ivan Kisel
Michal Šumbera
1951 -Adam Kisiel
Kin Yip
1956 -Leszek Adamczyk
Bogdan Pawlik
Jinlong Zhang
Jin-Long Zhang
Niseem Magdy
Jan Rusňák
Frank Geurts
Helen Caines
1950 -Jinhui Chen
J. Kevin Adkins
Geydar Agakishiev
Madan M. Aggarwal
Zubayer Ahammed
Nuggehalli N. Ajitanand
Igor G. Alekseev
Derek M. Anderson
Ryo Aoyama
Alexey A. Aparin
Dmitry Arkhipkin
Elke-Caroline Aschenauer
Muhammad Usman Ashraf
Anjali Attri
Georgy S. Averichev
Xiaozhi Bai
Vipul Bairathi
Arabinda Behera
Rene Bellwied
Anju Bhasin
Ashok Kumar Bhati
Prabhat Bhattarai
Jaroslav Bielcik
1973 -Jana Bielčíková
1974 -Leslie C. Bland
Igor G. Bordyuzhin
Jonathan Bouchet
James D. Brandenburg
Andrei V. Brandin
Daniel Brown
Ivan Bunzarov
Joseph Butterworth
Manuel Calderón de la Barca
John M. Campbell
Daniel A. Cebra
Irakli Chakaberia
Petr Chaloupka
Zilong Chang
Nedialka Chankova-Bunzarova
Arghya Chatterjee
Subhasis Chattopadhyay
Xiaolong Chen
Xurong Chen
Jianping Cheng
1964 -Michael G. Cherney
William Christie
Giacomo Contin
Henry J. Crawford
Sabita Das
Lindamulage Chanaka De Silva
Ramiro Rolando Debbe
Tatiana G. Dedovich
Jian Deng
Anatoly A. Derevschikov
Lidia Didenko
Christopher J. Dilks
Xin Dong
James Lucus Drachenberg
James E. Draper
Lloyd Edward Dunkelberger
James C. Dunlop
Leonid G. Efimov
Nicholas Elsey
Jack Engelage
Geary Wareham Eppley
Roli Esha
Shinichi Esumi
Olga Evdokimov
Justin Ewigleben
Kjeld Oleg Eyser
Renee Hutchins Fatemi
Pavol Federic
Pavla Federičová
Jan Fedorisin
Zhong Feng
Peter Filip
Evan Finch
Chris E. Flores
Łukasz Fulek
Carl A. Gagliardi
David Garand
Adam Paul Gibson
Martin Robert Girard
David P. Grosnick
Devika S. Gunarathne
Shailendra Kumar Gupta
Anik Gupta
Wlodek Guryn
1934 -Ayman Hamad
Ahmed M. Hamed
Alena Harlenderova
John William Harris
1950 -Liang He
Steven Francis Heppelmann
Samuel Heppelmann
Andrew S. Hirsch
Gerald W. Hoffmann
Stephen P. Horvat
Huan Zhong Huang
Xinjie Huang
Bingchu Huang
Te-Chuan Huang
Thomas J. Humanic
Peng Huo
George J. Igo
William W. Jacobs
Alexander Jentsch
Jiangyong Jia
Kun Jiang
Sedigheh Jowzaee
Eleanor G. Judd
Sonja Kabana
Dmitry Kalinkin
Kejun Kang
Kolja Kauder
Hongwei Ke
Declan F. Keane
Armen Kechechyan
Zillay H. Khan
Daniel P. Kikoła
Leonid M. Kochenda
Martin Kocmánek
Thorsten Kollegger
Leszek Krzysztof Kosarzewski
Amani F. Kraishan
Peter A. Kravtsov
Keith William Krueger
Nalinda Kulathunga Mudiyanselage
Lokesh Kumar
Jakub Kvapil
Joseph H. Kwasizur
Roy Lacey
Jeffery M. Landgraf
Keith D. Landry
Jérôme Lauret
Alexei Lebedev
Jeong-Hun Lee
Xin Li
Cheng Li
Yuanjing Li
Wei Li
Jindřich Lidrych
Ting Lin
Michael A. Lisa
Peifeng Liu
Yanfang Liu
Feng Liu
Huanzhao Liu
Tonko A. Ljubicic
William J. Llope
Michael Lomnitz
Ronald S. Longacre
Xiaofeng Luo
Siwei Luo
Yu-Gang Ma
Long Ma
Rongrong Ma
Guo-Liang Ma
Richard Daniel Majka
Debasish Mallick
Spyridon Margetis
Christina Markert
Howard S. Matis
Kathryn Meehan
Jin-Cheng Mei
Zachariah W. Miller
Nikolai G. Minaev
Saskia Mioduszewski
Debadeepti K. Mishra
Sanshiro Mizuno
Bedangadas Mohanty
Mriganka M. Mondal
Dmitry A. Morozov
Mustafa K. Mustafa
Md Nasim
Tapan K. Nayak
John M. Nelson
Maowu Nie
Grigory A. Nigmatkulov
Takafumi Niida
Larisa V. Nogach
Toshihiro Nonaka
Sandibek Baitemirovich Nurushev
Grazyna Janina Odyniec
1973 -Akio Ogawa
Kunsu Oh
Vitaly A. Okorokov
Daniel Olvitt, Jr.
Brian S. Page
Robert Pak
Yadav Pandit
Yuri Panebratsev
Hua Pei
Chris Perkins
Philip H. Pile
Jan Pluta
1945 -Katarzyna Poniatowska
R. Jefferson Porter
Matthew Posik
Arthur M. Poskanzer
1931 - 2021Navneet Kumar Pruthi
Mariusz Przybycień
1966 -Joern Henning Putschke
Hao Qiu
Amilkar Quintero
Suvarna Ramachandran
Robert L. Ray
Rosi Jan Reed
Matthew J. Rehbein
Hans Georg Ritter
Jabus B. Roberts
Oleg V. Rogachevskiy
Juan L. Romero
Jordan D. Roth
Li-Juan Ruan
Olga Rusňáková
1980 -Nihar Ranjan Sahoo
Pradip Kumar Sahu
Sevil Salur
Jack H. Sandweiss
1930 - 2020Miroslav Saur
Joachim Schambach
Alexander M. Schmah
William B. Schmidke, Jr.
Norbert Schmitz
1933 -Benjamin R. Schweid
Janet E. Seger
Maria Sergeeva
Peter Seyboth
Neha Shah
Ehtiram Shahaliev
Prashanth V. Shanmuganathan
Ming Shao
Mahima K. Sharma
Archana Sharma
Wen-Qing Shen
1945 -Zhi-Zheng Shi
Shusu Shi
Qi-Ye Shou
Ernst P. Sichtermann
Rafał Sikora
Miroslav Simko
Subhash Singha
Michael J. Skoby
Nikolai Smirnov
Dmitri V. Smirnov
William Solyst
Harold M. Spinka
Brijesh Kumar Srivastava
T. D. Shirvel Stanislaus
Reinhard Stock
1938 -Mikhail Nikolaevich Strikhanov
1952 -Blair Stringfellow
Tetsuro Sugiura
Branden J. Summa
Yong-Jie Sun
Xiang-Ming Sun
Xu Sun
Bernd Surrow
Dmitry N. Svirida
Ai-Hong Tang
Zebo Tang
Arkadij Taranenko
Terence J. Tarnowsky
Abdel Nasser Tawfik
1967 -Jochen M. Thäder
Anthony Robert Timmins
David Tlusty
Takahito Todoroki
Mikhail V. Tokarev
Steven Trentalange
Robert E. Tribble
Prithwish Tribedy
Srikanta Kumar Tripathy
Barbara Trzeciak
Oleg D. Tsai
Thomas S. Ullrich
David G. Underwood
Isaac Upsal
Gene Van Buren
Gerrit J. van Nieuwenhuizen
Aleksandr Vasilyev
Flemming Videbæk
Stanislav Vokal
Sergei A. Voloshin
1953 -Anselm Vossen
Gang Wang
Yaping Wang
Fuqiang Wang
Yi Wang
Jason C. Webb
Grant Webb
Liwen Wen
Gary D. Westfall
1950 -Howard Wieman
1946 -Scott W. Wissink
Richard Witt
Yang Wu
Zhi-Gang Xiao
Wei Xie
Guannan Xie
Jianjun Xu
Nu Xu
Qing-Hua Xu
Yi-Fei Xu
Zhangbu Xu
Yi Yang
Qian Yang
Chi Yang
Shuai Yang
Zaochen Ye
Zhenyu Ye
In-Kwon Yoo
Ning Yu
Hanna Paulina Zbroszczyk
Wangmei Zha
Zhengqiao Zhang
Xiao-Ping Zhang
Jing-Bo Zhang
Shenghui Zhang
Yifei Zhang
Song Zhang
Jie Zhao
1985 -Chen Zhong
Long Zhou
Chensheng Zhou
Xiang-Lei Zhu
Zhanwen Zhu
Maksym Zyzak
Wenqin Xu
Y. Guo
L. Song
Cites articles 43
- 2016-02-29
- 2016-02Uzma Tabassam, Elisa Meninno, Mario Iván Martínez Hernández, Arild Velure, Martin Schulc, Sara Vallero, Salvatore Aiola, Yury Melikyan, Francesca Carnesecchi, Caio Alves Garcia Prado, Jeremy Wilkinson, Alessandro Feliciello, Boris Teyssier, Andrea Festanti, Tiziano Virgili, Guillaume Batigne, Smbat Grigoryan, Barbara Guerzoni, Antonio Uras, Anton Alkin, Piotr Gasik, Enrico Scomparin, Dmitry Blau, Renu Bala, Alexander Akindinov, Cristina Terrevoli, Valery Kondratiev, Giacomo Volpe, Mario Rodríguez Cahuantzi, Christine Nattrass, Roberto Preghenella, Alessandro Grelli, Yevhen Martynov, Vladimir Kovalenko, Stefano Bagnasco, Francesca Bellini, Janusz Oleniacz, You Zhou, Lukas Nellen, Laurent Aphecetche, Rinaldo Rui, Valentina Zaccolo, Stefano Piano, Alexey Kurepin, Massimo Masera, Leonid Vinogradov, Piero Giubilato, Raphael Tieulent, Peter Hristov, Michele Floris, Yuri Kharlov, Satyajit Jena, Peter Christiansen, David Silvermyr, Raimond Snellings, Vladimir Vechernin, Paola Gianotti, Jun Takahashi, Jan Figiel, Thomas Peitzmann, Fernando Scarlassara, Vito Manzari, Paolo Giubellino, Francesco Riggi, Daniel Tapia Takaki, Ivan Kisel, Néstor Armesto, Krzysztof Redlich, Andrzej Rybicki, Jihyun Bhom, Christoph Mayer, Helen Caines, Trine Spedstad Tveter, Taesoo Kim, Leopoldo Milano, Lidia Görlich, Aleksandr Vasilyev, Jan Rak, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Marek Kowalski, Jovan Milosevic, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Hans Peter Beck, Torsten Dahms, Souvik Das, Edmundo Javier Garcia-solis, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Michal Šumbera, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Christian Klein-Boesing, Varlen Grabski, Markus Keil, Andrew John Lowe, Saehanseul Oh, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Paolo Bartalini, Antonino Zichichi, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2016-09Ivan Ravasenga, Jana Crkovská, Ranjit Nayak, Victor Gonzalez, Matteo Lupi, Uzma Tabassam, Elisa Meninno, Arild Velure, Salvatore Aiola, Yury Melikyan, Francesca Carnesecchi, Christian Bourjau, Caio Alves Garcia Prado, Jeremy Wilkinson, Boris Teyssier, Andrea Festanti, Piotr Gasik, Michele Floris, Guillaume Batigne, Smbat Grigoryan, Barbara Guerzoni, Antonio Uras, Anton Alkin, Dmitry Blau, Renu Bala, Cristina Terrevoli, Valery Kondratiev, Giacomo Volpe, Mario Rodríguez Cahuantzi, Christine Nattrass, Roberto Preghenella, Alessandro Grelli, Stefano Bagnasco, Francesca Bellini, Janusz Oleniacz, Lukas Nellen, Laurent Aphecetche, Ian G. Bearden, Rinaldo Rui, Valentina Zaccolo, You Zhou, Stefano Piano, Massimo Masera, Leonid Vinogradov, Piero Giubilato, Raphael Tieulent, Peter Hristov, Yuri Kharlov, Peter Christiansen, David Silvermyr, Vladimir Vechernin, Paola Gianotti, Jun Takahashi, Jan Figiel, Thomas Peitzmann, Vito Manzari, Paolo Giubellino, Francesco Riggi, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Paolo Bartalini, Jovan Milosevic, Roberto Barbera, Krzysztof Redlich, Jihyun Bhom, Andrzej Rybicki, Pranjal Sarma, Dhananjaya Thakur, Alexey Kurepin, Christoph Mayer, Helen Caines, Trine Spedstad Tveter, Taesoo Kim, Leopoldo Milano, Alessandro Feliciello, Małgorzata Anna Janik, Michael Weber, Lidia Görlich, Łukasz Graczykowski, Arturo Fernández Téllez, Aleksandr Vasilyev, Jan Rak, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Barbara Jacak, Marek Kowalski, Oleg A. Grachov, Davide Pagano, Ewa Gładysz-Dziaduś, Hans Peter Beck, Torsten Dahms, Souvik Das, Edmundo Javier Garcia-solis, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Michal Šumbera, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Christian Klein-Boesing, Varlen Grabski, Markus Keil, Andrew John Lowe, Saehanseul Oh, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Martin Schmidt, Suharyo Sumowidagdo, Constantin Loizides, Antonino Zichichi, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2015-11Elisa Meninno, Muhammad Ajaz, Arild Velure, Martin Schulc, Sara Vallero, Salvatore Aiola, Yury Melikyan, Caio Alves Garcia Prado, Jeremy Wilkinson, Alessandro Feliciello, Boris Teyssier, Andrea Festanti, Tiziano Virgili, Guillaume Batigne, Smbat Grigoryan, Barbara Guerzoni, Antonio Uras, Anton Alkin, Piotr Gasik, Enrico Scomparin, Dmitry Blau, Renu Bala, Alexander Akindinov, Cristina Terrevoli, Valery Kondratiev, Giacomo Volpe, Mario Rodríguez Cahuantzi, Christine Nattrass, Roberto Preghenella, Alessandro Grelli, Yevhen Martynov, Vladimir Kovalenko, Stefano Bagnasco, Francesca Bellini, Janusz Oleniacz, You Zhou, Grigory Feofilov, Lukas Nellen, Laurent Aphecetche, Ian G. Bearden, Rinaldo Rui, Valentina Zaccolo, Stefano Piano, Alexey Kurepin, Massimo Masera, Leonid Vinogradov, Piero Giubilato, Raphael Tieulent, Peter Hristov, Michele Floris, Yuri Kharlov, Satyajit Jena, Peter Christiansen, David Silvermyr, Vladimir Vechernin, Paola Gianotti, Jun Takahashi, Jan Figiel, Thomas Peitzmann, Fernando Scarlassara, Vito Manzari, Paolo Giubellino, Francesco Riggi, Néstor Armesto, Krzysztof Redlich, Jihyun Bhom, Andrzej Rybicki, Christoph Mayer, Helen Caines, Trine Spedstad Tveter, Taesoo Kim, Leopoldo Milano, Małgorzata Anna Janik, Lidia Görlich, Łukasz Graczykowski, Arturo Fernández Téllez, Aleksandr Vasilyev, Jan Rak, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Janet E. Seger, Marek Kowalski, Jovan Milosevic, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Hans Peter Beck, Torsten Dahms, Souvik Das, Edmundo Javier Garcia-solis, Jozef Ferencei, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Michal Šumbera, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Christian Klein-Boesing, Varlen Grabski, Markus Keil, Andrew John Lowe, Saehanseul Oh, Yury F. Ryabov, Eleuterio Spiriti, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Paolo Bartalini, Antonino Zichichi, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2015-04-28Abhisek Sen, Dmitry Kotov, Sarah C. Campbell, Ondřej Chvála, Vladislav Pantuev, Christine Nattrass, Itzhak Tserruya, Michael J. Tannenbaum, David Silvermyr, Peter Christiansen, Zvi Citron, Ryūgo Hayano, Marisilvia Donadelli, Michael Finger Jr., Brant Montgomery Johnson, Takahito Todoroki, Raphaël Granier de Cassagnac, Alice Mignerey, Václav Vrba, Jan Rak, Julia Velkovska, Donald Isenhower, Barbara Jacak, William Allen Zajc, Andrew Marshall Adare, David M. Lee, Sourav Tarafdar, Anselm Vossen, Toru Sugitate, Kiyoshi Tanida, Aaron Angerami, Stefan Bathe, Rajani Kanta Choudhury, James Paul Alexander, Nathan Conrad Grau, John C. Hill, Jiangyong Jia, Marco Aurelio Lisboa Leite, Alexander M. Milov, Elke-Caroline Aschenauer, Byungsik Hong, Yoshito Tanaka, Sebastian Nicolas White, Alexandre L. Lebedev, Prashant Shukla, Ajit Kumar Mohanty, Brett Fadem
- 2014-09-22Tamer Elkafrawy, Hüseyin Bahtiyar, Roberta Ferretti, Muhammed Deniz, Torsten Dahms, Piero Giubilato, Matthew Kenzie, Salvatore Costa, Volker Adler, Hannsjörg A. Weber, Emanuele Usai, Richard Alexander Barbieri, Saranya Ghosh, Jeson Jacob, Amedeo Staiano, Lesya Shchutska, Amita Raval, Piergiulio Lenzi, Raffaella Radogna, Salvatore My, Ivan Marchesini, Kenan Sogut, Luca Pacher, Alessio Ghezzi, Letizia Lusito, Efstathios Stiliaris, Petr Levchenko, Arabella Martelli, James Russ, Konstantin Androsov, Marco Grassi, Ezio Torassa, Junghwan Goh, Giacomo Sguazzoni, Tommaso Boccali, Santiago Folgueras, Burak Bilki, Erhan Gülmez, Hasan Oğul, Luigi Calligaris, Thomas A. Ferguson, Alessia Rita Tricomi, Valentin Knünz, Dario Livio Menasce, Stefano Ragazzi, Natale Demaria, Carlo Battilana, Terence Libeiro, Antonio Branca, Alberto Zucchetta, Frank Golf, Nicholas Wardle, Fabrizio Margaroli, Wuming Luo, Christophe Delaere, Andreas Pfeiffer, Florian Beaudette, Adish Vartak, Francesca Ricci-Tam, Andrea Massironi, Gonzalo Merino, David Fehling, Pieter Everaerts, Leonid Levchuk, Cristina Botta, Laurent Forthomme, Pierluigi Bortignon, Sandro Gonzi, Hannes Jung, Sergey Senkin, Julien Caudron, Luke Kreczko, Wolfgang Waltenberger, Johannes Haller, Abideh Jafari, Weronika Wolszczak, Thomas Reis, Giovanni Abbiendi, Efe Yazgan, Nicolò Tosi, Pietro Vischia, Andrea Gozzelino, Teng Ma, Freya Blekman, Nadia Pastrone, Sandra S. Padula, Zero J. Kim, Saptaparna Bhattacharya, Satyaki Bhattacharya, Mait Müntel, Liis Rebane, Mario Kadastik, Marion Kärber, Sudeshna Banerjee, Sunanda Banerjee, Michael Finger Jr., Franco Luigi Fabbri, Fabrizio Fabbri, Suat Ozkorucuklu, Pete Markowitz, Luc Demortier, Jinzhong Zhang, Arie Bodek, Joshua M. Thompson, Markus Klute, Ashok Kumar, Arun Kumar, Robert J. Hirosky, Klaus Rabbertz, Da-Yong Wang, Robert Ciesielski, Morgan Lethuillier, Maria Cepeda, James Keaveney, Martti Raidal, Stephen Mrenna, Donghee Kim, William T. Ford, André David, Abdulla Abdulsalam, Igor Bayshev, Karl Ecklund, Sudarshan Paramesvaran, Stefan Piperov, Ignazio Lazzizzera, Claudio Grandi, Arán García-Bellido, Fotios Ptohos, Dimitri Bourilkov, Paolo Bartalini, Massimo Casarsa, Egidio Longo, Marcella Diemoz, Franco Ligabue, Jordi Duarte Campderros, Fedor Ratnikov, Emilio Meschi, Andrew Ivanov, Tapio Lampén, Lucia Silvestris, Sylvie Braibant-Giacomelli, Paolo Giacomelli, Sergei Shmatov, Raffaello D'Alessandro, Xavier Janssen, Aaron Dominguez, Greg Landsberg, Sandra Malvezzi, Jovan Milosevic, Stefano Colafranceschi, Mikko Voutilainen, Paolo Meridiani, Fabrizio Palla, Borislav Pavlov, Vitaliano Ciulli, Helmut Vogel, Michele Gallinaro, Norbert Neumeister, Francisco Matorras, Luca Scodellaro, Luigi Rolandi, Michael Tytgat, Nikola Godinovic, David Cussans, Panja Luukka, Natalia Lychkovskaya, Gabriella Pugliese, Luigi Benussi, Achim Stahl, Marta Felcini, Piet Verwilligen, Ignacio Redondo Fernández, Martin Erdmann, Marcin Konecki, Erika Garutti, Guenakh Mitselmakher, Colin Bernet, Vincenzo Monaco, Ernesto Migliore, Michele Arneodo, Joel Goldstein, Sunil Bansal, Pietro Govoni, Nicola Pozzobon, Alberto Sánchez-Hernández, Andre Sznajder, Alice Bean, Lutz Feld, Alberto Santoro, Md Naimuddin, Ken Bloom, Nuno Leonardo, Francesca Cavallari, Pietro Faccioli, Yuri S. Gershtein, Matthias Kasemann, Sarah K. Boutle, David A. Toback, Igor Lokhtin, Thomas Ferbel, David Krofcheck, Oliver Gutsche, Nicola Amapane, Joäo Varela, Halil Saka, Pedrame Bargassa, Paolo Spagnolo, Albert M. Sirunyan, Manfred Krammer, Shahram Rahatlou, Francisco Yumiceva, Paul Kyberd, Maurizio Pierini, Jia Fu Low, Marco Pieri, Patrice Verdier, Roberto Covarelli, Jose Enrique Palencia Cortezon, Leandar Litov, Sara Fiorendi, Caroline Collard, Giuseppe Della Ricca, Alexander V. Vinogradov, Marko Dragicevic, Robert Klanner, Andrea Giammanco, Stefano Belforte, Patrizia Azzi, Florent Lacroix, Luca Lista, Andrea Rizzi, Jehad Mousa, Christian Autermann, Ralf Ulrich, Marco Zanetti, Gautier Hamel de Monchenault, Martino Margoni, Claudio Campagnari, Franco Simonetto, Virginia Azzolini, Dmytro Kovalskyi, Anders Ryd, Wolfgang Kiesenhofer, Avtandyl Kharchilava, Daniela Bortoletto, Andrea Montanari, Anna Kropivnitskaya, Markus Merschmeyer, Luca Perrozzi, Hans Van Haevermaet, Pierre Van Mechelen, Werner Lustermann, Lalith Perera, Timo Peltola, Francesca Nessi-Tedaldi, Houmani el Mamouni, Thomas Hebbeker, Katri Lassila-Perini, Giovanni Organtini, Raphaël Granier de Cassagnac, Dwipesh Majumder, Peter Robmann, Günter Eckerlin, Aleko Khukhunaishvili, Alexi Mestvirishvili, Roberta Arcidiacono, Jonatan Piedra Gómez, Roumyana M. Hadjiiska, Marcello Abbrescia, Davide Piccolo, Pier Stanislao Paolucci, Urs Langenegger, Maurizio Lo Vetere, Enrico Robutti, Uriel Nauenberg, Swagato Mukherjee, Maria Spiropulu, Jacobo Konigsberg, Robert D. Cousins, Giorgio Apollinari, Kenichi Hatakeyama, Jane Nachtman, Andrew Beretvas, Pawel Jan de Barbaro, Kaori Maeshima, Barry Blumenfeld, Frank S. Chlebana, Petar Maksimovic, Maxwell B. Chertok, Robin Diane Erbacher, Aurore Savoy-Navarro, Duncan Carlsmith, Kevin Alan Burkett, Teruki Kamon, John Conway, Andrea Bocci, Peter Wittich, Matthew Herndon, Christoph Paus, Slawomir Tkaczyk, Alexei Safonov, Eva Halkiadakis, Iván Vila Álvarez, Sudhir Malik, Maxim T. Goncharov, Rainer Wallny, Andrew Rose, Lorenzo Bianchini, Michal Simon, George Alverson, Philip Baringer, Ia Iashvili, Emanuela Barberis, Meenakshi Narain, Ulrich Heintz, Boaz Klima, Heriberto Castilla-Valdez, Randal Ruchti, Eduard De La Cruz-Burelo, Fabrice Couderc, Regina Demina, Stephen Reucroft, Manuel Aguilar Benítez de Lugo, Adrian Perieanu, Claus Kleinwort, Paula Eerola, Laurent Mirabito, Josef Hrubec, Louis Lyons, Dimitris Loukas, Alessandra Romero, Andromachi Tsirou, Paul Baillon, Sándor Czellár, Tiziano Camporesi, Paolo Capiluppi, Stefano Marcellini, Marco Cuffiani, Frans Meijers, Derek Strom, James D. Olsen, Sridhara Dasu, Alexis Pompili, Silvano Tosi, Maurizio Biasini, Liliana Teodorescu, Emanuele di Marco, Fabio Cossutti, Daniele Del Re, Julie Malclès, Attilio Santocchia, Marco Meschini, Igor Vorobiev, Tariq Aziz, Joachim Mnich, Marcos Cerrada, Konrad Deiters, Paul Lecoq, Manuel Giffels, Matthieu Marionneau, Federica Primavera, Georg Auzinger, Thomas Bergauer, Tomas Hreus, Georg Steinbrück, Sharon Lee Hagopian, Vipin Bhatnagar, Yurii Maravin, Andrew Askew, Stefan Grünendahl, John Anthony Ellison, Lev Uvarov, Grzegorz Wrochna, Vardan Khachatryan, Jonathan Anderson, Javier Mauricio Duarte, Tatiana Medvedeva, Ilse Krätschmer, Jorgen D'Hondt, Gerrit Van Onsem, Miguel Vidal Marono, Gilvan Augusto Alves, Luiz Mundim, Antonio Vilela Pereira, Cesar Augusto Bernardes, Thiago Rafael Fernandez Perez Tomei, Sergio F. Novaes, Vuko Brigljević, Darko Mekterović, Eija Maarit Tuominen, André Rosowsky, Maxim Titov, Wael Haj Ahmad, Fred M. Stober, Ali Fahim, Anna Colaleo, Stefano Bianco, Andrea Davide Benaglia, Marco Toliman Lucchini, Tommaso Tabarelli de Fatis, Maria Agnese Ciocci, Francesco Fiori, Guido Tonelli, Nicolo Cartiglia, Giacomo Ortona, Ivan Heredia-de La Cruz, Jorge Martinez-Ortega, Maciej Górski, João Rodrigues Antunes, Juan Alcaraz, Begoña de la Cruz, Josep Flix, Silvia Goy López, Mara S. Soares, Javier Fernandez Menendez, Isidro González Caballero, Alberto Ruiz Jimeno, Jose Feliciano Benitez, Giovanni Petrucciani, Edmilson Manganote, Yee Hsiung, Kerem Cankoçak, Yusuf Oguzhan Günaydin, Steven D. Worm, Monica Vazquez Acosta, Joanne Cole, Peter Hobson, Yanjun Tu, Manfred Paulini, Lucas Taylor, Marc M. Baarmand, Leonardo Di Matteo, Rebeca Gonzalez Suarez, Salvatore Rocco Rappoccio, Seth C. Zenz, Gagan B Mohanty, Matti J. Kortelainen, CMS Collaboration, Kristian Harder, Colin Palmer, Britney L. Rutherford, Lauri Wendland, Julia Velkovska, Joao C. Seixas, Subir Sarkar, Benjamin Lutz, Thomas Schörner-Sadenius, Anna Elliott-Peisert, Lawrence Sulak, Michel della Negra, Tejinder Virdee, Gail Hanson, Jamila Butt, Stephanie Beauceron, Alexis Kalogeropoulos, Armen Tumasyan, Maksat Haytmyradov, Ivan Mikulec, Fonseca De Souza Sandro, Diego Matos Figueiredo, Zviad Tsamalaidze, Jesus Puerta Pelayo, Frank K. Würthwein, Michele Selvaggi, Chayanit Asawatangtrakuldee, Kadir Ocalan, György Vesztergombi, Gobinda Majumder, Roberta Volpe, Anna Cimmino, Antonio Morelos-Pineda, Roland Horisberger, Eduard E. Boos, Sergey Bityukov, Roman Ryutin, Ferhat Ozok, Wolfgang Adam, Gilles De Lentdecker, Sergey Gninenko, Hamed Bakhshiansohi, Nikolay Golubev, Nikolaos Zaganidis, Daniele Trocino, Sébastien Brochet, Serguei Chatrchyan, Claudia-Elisabeth Wulz, Otilia Militaru, Thierry Caebergs, Marcos Correa Martins Junior, Dilson De Jesus Damiao, Carley De Oliveira Martins, Sten Luyckx, Rudolf Frühwirth, Luca Mucibello, Sylvia Ochesanu, Nick van Remortel, Alex Van Spilbeeck, Nikolai Shumeiko, Janos Erö, Markus Friedl, Helio Nogima, Bernard Ille, Anton Taurok, Stijn Blyweert, Walter Van Doninck, Ilaria Villella, Barbara Clerbaux, Manuel Calderón de la Barca, Abdollah Mohammadi, Catherine Vander Velde, Pascal Vanlaer, Kelly Simonne Beernaert, Jeremie Lellouch, Martin Werner Grünewald, Joseph Mccartin, Dirk Ryckbosch, Filip Thyssen, Suzan Basegmez du Pree, Ludivine Ceard, Tristan Arnoldus Du Pree, Vincent Lemaitre, Babak Rahbaran, Christian Wolfgang Fabjan, Josef Hammer, Dietrich Liko, Robert Schöfbeck, Josef Strauss, Vladimir Mossolov, Juan Suarez Gonzalez, Monika Bansal, Tom Cornelis, Benoit Roland, Krzysztof Piotrzkowski, Arnaud W. J. Pin, Evelyne Daubie, Nikita Beliy, Claude Patrick Nuttens, Davide Pagano, Wagner de Paula Carvalho, Analu Custodio, Caio Lagana, Vladimir Genchev, Petra Van Mulders, Venelin Kozhuharov, Salvatore Buontempo, Nicola Giuseppe Redaelli, Bernardo Gómez, R. Plestina, Zeljko Antunovic, Samantha Kaushalya Hewamanage, Matthew A. Snowball, Jakob Salfeld-Nebgen, Aurelijus Rinkevičius, Alexey Drozdetskiy, Didar Dobur, Michele De Gruttola, Lorenzo Uplegger, Oleg Prokofiev, Catherine Newman-Holmes, Elizabeth Sexton-Kennedy, Patricia Mcbride, Jacob Thomas Linacre, Wolfgang Treberer-Treberspurg, Benjamin Kilminster, Benjamin Henry Hooberman, Sergo Robert Jindariani, J. Hirschauer, Ian Fisk, Vasundhara R. Chetluru, Jeffrey Wayne Berryhill, Lucas Olen Winstrom, Salavat Abdullin, Jordan Tucker, Gala Nehameh Nicolas Kaufman, Sertac Ozturk, Aristotle Calamba, Bora Akgun, Jan Veverka, Vladlen Timciuc, Christopher Sean Rogan, Alicia Calderón Tazón, Javier Santaolalla, Luciano Romero, Adrian Quintario-Olmeda, Óscar González López, Pablo García Abia, Cristina Fernández Bedoya, Daniel Dominguez Vazquez, Antonio Delgado Peris, Maria Chamizo Llatas, Marko Ekmedzic, Andrei Uzunian, Leonid Turchanovich, Andrei Sobol, Victor Krychkine, Dmitri Konstantinov, Vassili Kachanov, Anatoli Pashenkov, Vladimir Epshteyn, Georgios Mavromanolakis, Andrey Toropin, Natascha Hörmann, Jan Krolikowski, Artur Kalinowski, Sushil Singh Chauhan, Karol Bunkowski, Pablo Martinez Ruiz del Arbol, Christophorus Grab, Katarzyna Romanowska-Rybinska, Silvia Costantini, Annik Olbrechts, Chamath Kottachchi Kankanamge Don, Nadja Strobbe, Sinead Walsh, Jorma Tuominiemi, Roberval Walsh, Teppo Mäenpää, Marc Dejardin, Alain Givernaud, Lamia Benhabib, Philippe Busson, Ludwik Dobrzyński, Philippe Miné, Christophe Ochando, Christian Veelken, Jean-Laurent Agram, Mykhailo Dalchenko, Pascal Paganini, David Sabes, Marco Cardaci, Frederic Drouhin, Jean-Charles Fontaine, Nicolas Beaupere, Gaelle Boudoul, Julien Chasserat, Roberto Chierici, Didier Claude Contardo, Pierre Depasse, Maxime Gouzevitch, Stephane Perries, Louis Sgandurra, Susan Mary Gascon-Shotkin, Natalie Heracleous, Otto Heinz Hindrichs, Andrei Ostapchuk, Robert Rougny, Stilianos Isaak Kesisoglou, Aristoteles Kyriakis, Anastasios Markou, Eleni Ntomari, Loukas Gouskos, Apostolos D. Panagiotou, Niki Saoulidou, Ioannis Evangelou, Natalia Ratinkova, Ioannis Papadopoulos, Viktor Veszprémi, József Pálinkás, Zoltan Szillasi, János Karancsi, M Bontenackels, Vladimir Cherepanov, Bastian Kargoll, Thomas Kress, Yvonne Kuessel, Joschka Philip Lingemann, Oliver Pooth, Andrius Juodagalvis, Anne-Catherine Le Bihan, Ulrich Goerlach, Eric Conte, Jean-Marie Brom, Denis Gelé, Pierre Juillot, Olivier Bondu, Ekaterina Kuznetsova, Jasu Härkönen, Veikko Karimäki, Sherif Elgammal, Ali Ellithi Kamel, Isabell-Alissandra Melzer-Pellmann, Andreas Mussgiller, Sebastian Naumann-Emme, Olga V. Novgorodova, Alexey Petrukhin, Alexei Raspereza, Alexander A. Spiridonov, Volker Blobel, Hans Holger Enderle, Christoph Wissing, Henning Kirschenmann, Denis Rathjens, Eike Schlieckau, Thorsten Chwalek, Alexis Lucas Descroix, Alexander Dierlamm, Michael T. Feindt, Selcuk Bilmis, Dario D. Bisello, Frank Hartmann, Ulrich Husemann, Sara Bolognesi, Daniele Bonacorsi, Adolf Bornheim, Kerstin Borras, Laura Borrello, P. Lobelle Pardo, Daniel Martschei, Oliver Oberst, Aytul Adiguzel, Peter Adzic, Marc Besançon, Burton Andrew Betchart, Cristina Biino, Salvador Carrillo, Rino Castaldi, Roberto Castello, Mojtaba Mohammadi Najafabadi, Duccio Abbaneo, Darin E. Acosta, Todd Adams, Ugur Akgun, Nural Akchurin, Aram Avetisyan, Georgios Anagnostou, Sebastiano Albergo, Michael G. Albrow, Claude Amsler, Jeremy Andrea, Carmen Albajar, Leonard Apanasevich, Yuri Andreev, Hessamaddin Arfaei, Stefano Argiro, Etiennette Auffray, Paul Ralph Avery, Igor Azhgirey, Louis James Antonelli, Alexandros Attikis, Paolo Azzurri, John Michael Babb, Nicola Bacchetta, Michail Bachtis, Robert Bainbridge, Stephanie Baffioni, Giuseppe Bagliesi, Lucia Barbone, David Barney, Thiago Martins, Serguei Ganjour, Luciano Barone, Darin Carl Baumgartel, Ulf Behrens, Philippe Gras, Elizabeth Locci, Aruna Nayak, Mithat Kaya, John Rander, Michał Bluj, Frank Raupach, Claude Charlot, Nadir Daci, Roberto Salerno, Yves Sirois, Riccardo Bellan, Damir Lelas, Carlos Arturo Avila, Ivica Puljak, György Bencze, Josh Bendavid, Pierre Van Hove, Alexandre Zabi, Federico Ferri, Patrick Jarry, Richard E. Breedon, Esa Veikko Tuovinen, Tomas Lindén, Alessio Bonato, Tulika Bose, Suvadeep Bose, Horst Breuker, Daniel Sprenger, Bruno Wittmer, Erik Dietz-Laursonn, Giuseppe Broccolo, Oliver Buchmueller, Hugues Brun, Giacomo Luca Bruno, Jelena Luetic, Mario Galanti, Charalambos Nicolaou, Andres Tiko, Kerstin Höpfner, Dennis Klingebiel, Mark Olschewski, Paul Papacz, Lars Sonnenschein, Jan Steggemann, Daniel Teyssier, Enver Alagoz, Massimiliano Chiorboli, Tim U. Christiansen, Selcuk Cihangir, Albert Hans Knutsson, Simon De Visscher, Victor Kim, Donato Maria Creanza, Altan Çakır, Senka Duric, Kreso Kadija, Yasser Assran, Roberto Carlin, Ryan Carroll, Richard Cavanaugh, Panagiotis Katsas, Wilhelm H. Bertl, Julian J. Bunn, Wit Busza, Andrea Castro, Denis Favart, Mariana Vutova, Amr Radi, Giacomo Fedi, Ritva Kinnunen, Noemi Beni, Gino Bolla, Philippe Bloch, Jonathan Jason Hollar, Plamen Iaydjiev, Salim Cerci, Gianluca Cerminara, Benjamin Klein, Edmund Anthony Berry, Douglas Berry, Leonardo Benucci, Tuure Tuuva, Irakli Chakaberia, Warren James Clarida, Daniel Denegri, Bernard Fabbro, Nicolas Chanon, Otman Charaf, Avishek Chatterjee, Paolo Checchia, Cristina Ferro, Jean Fay, Tibor Kurča, Viola Sordini, Sebastien Viret, S. Beranek, M. Edelhoff, Jan Domenik Sammet, Stefan Schael, Robert Clare, Carlo Civinini, Vincenzo Chiochia, Deborah Duchardt, Giuseppe Codispoti, Manfred Jeitler, Yong Ban, James Paul Alexander, Sudha Ahuja, Daniel Pitzl, Anton Iankov Anastassov, Gerry P. Bauer, Daniele Benedetti, Elias Ron, Caroline Riedl, Pavel Bunin, Sergio Cittolin, David J. Colling, Nicanor Colino, Ringo Schmidt, Joshua Swanson, Alexander A. Savin, Isabel Ojalvo, Dirk Krücker, Ajit Kumar Mohapatra, Richard J. Loveless, Marco Costa, Pamela Klabbers, Günter Quast, Nick Cripps, Javier Cuevas, Fabian Stöckli, Mikolaj Ćwiok, Bryan Michael Dahmes, Thomas Peiffer, Bradley Cox, Valerie Halyo, Pratima Jindal, David Lopes Pegna, David Stickland, Andrzej Zuranski, Eric Charles Brownson, Marco De Mattia, Matthew Kip Kress, Alexey Svyatkovskiy, Jakub Zablocki, Antony Adair, Jordan V. Damgov, David Isaac Silvers, Radia Redjimi, Thomas Erik Danielson, Souvik Das, Yossof Eshaq, Georgios Daskalakis, Ekaterina Avdeeva, Ilya Kravchenko, Mikhail Makouski, Pasquale Fabbricatore, Riccardo Musenich, Giuseppe Barbagli, Mauro De Palma, Nicola De Filippis, Riccardo Travaglini, Abraham De Benedetti, Wim De Boer, Federico De Guio, Luca Brigliadori, Giovanna Selvaggi-Maggi, Albert Alfons De Roeck, Batool Safarzadeh Samani, S. Paktinat Mehdiabadi, Mohsen Khakzad, Wolfram Erdmann, Paraskevas Sphicas, Patrice Siegrist, Sezen Sekmen, Brendan Francis Diamond, Carmen Diez Pardos, Francesco Santanastasio, Günther Dissertori, Michael Dittmar, Hannes Sakulin, Marco Rovere, James William Dolen, Wojciech Dominik, Tommaso Dorigo, Martin Kirakosyan, Krzysztof Doroba, Gennady Mesyats, Andreas Hinzmann, Umberto Dosselli, Vincenzo Innocente, Patrick Janot, Ketino Kaadze, Cosmin Dragoiu, Igor M. Dremin, Achille Petrilli, Shashikant R. Dugad, Isa Dumanoglu, Loïc Quertenmont, Firdevs Duru, Doris Eckstein, Konstantinos Theofilatos, Peter Elmer, Daniel Treille, Eleni Petrakou, Burin Asavapibhop, Eda Eskut, Samim Erhan, Emyr Clement, Adam Alexander Everett, Francesco Fabozzi, Henning Flaecher, Mark Grimes, Vyacheslav I. Klyukhin, Richard Hall-Wilton, Monika Eva Maria Grothe, Alessandra Fanfani, Livio Fanò, Evan Klose Friis, Christopher Farrell, Daniele Fasanella, Dinko Ferencek, Pramod Lamichhane, Sowjanya Gollapinni, Alexander Andreevich Ledovskoy, Luigi Fiore, Gero Flucke, Lorenzo Foà, Ettore Focardi, Shengquan Tuo, Dragos Velicanu, Konstanty Sumorok, Krisztian Krajczar, Constantinos Foudas, Carlos Andrés Flórez, Giovanni Franzoni, Brian Calvert, Robert Frazier, Jeffrey Baton Gronberg, Irakli Svintradze, Tomasz Maciej Frueboes, Jeffrey Scott Wood, David I. Futyan, Halil Gamsizkan, Elisabetta Gallo, Fabrizio Gasparini, Hamit Mermerkaya, Vanessa Gaultney, Jean-Pierre Merlo, Christopher Silkworth, Vladimir B. Gavrilov, Lea Gauthier, Inga Bucinskaite, Heiko Geenen, Himali Kalakhety, Marcus Hohlmann, Olga Evdokimov, Achim Geiser, Simone Gennai, Theodoros Geralis, Alessandro Giassi, Venkatesh Veeraraghavan, Dominique Gigi, Karl Aaron Gill, Jason R. Gilmore, Harrison B. Prosper, Semiray Girgis, Frank Glege, Joseph Bochenek, Vasken Hagopian, Jeffrey D. Haas, Stephan L. Linn, Mohammed K. Zakaria, Rachel Bartek, Michael Park, Theodore Nicholas Kypreos, Justin Hugon, Wolfgang Funk, Christopher Cowden, Yuri Musienko, Benigno Gobbo, Igor Golutvin, Gunter Fluegge, Juliana Whitmore, Guillelmo Gomez-Ceballos, Shuichi Kunori, Umeshwar P. Joshi, Richard A. Vidal, Alessandro Gaz, Daniel Raymond Green, Nathan Mirman, Kevin Stenson, Marc Dobson, Eduardo E. Luiggi Lopez, Steven R. Wasserbaech, Matevž Tadel, Artur Apresyan, Wing Howard To, Roberto Rossin, Jeffrey David Richman, Finn O'Neill Rebassoo, Victor E. Pavlunin, Richard Wilkinson, Rosamaria Venditti, Christian Contreras-Campana, Emmanuel Contreras-Campana, Sara Caroline Alderweireldt, Steven Lowette, Vyacheslav E. Krutelyov, Christopher Edward Justus, Joseph Incandela, Paul Geffert, Kristen M. Flowers, Marek A. Zielinski, Jeannine Wagner-Kuhr, Anne-Marie Magnan, Claire H. Shepherd-Themistocleous, Niels Dupont-Sagorin, Wei-Shu Hou, Ricardo Lopez-Fernandez, Benjamin C. Radburn-Smith, Joseph Goodell, Benjamin Snook, Paul Sheldon, Andrew Melo, Charles Maguire, Alfredo Gurrola, Willard Ellison Johns, Eric A. Appelt, Marina Giunta, Jonathan Fulcher, Igor G. Volobouev, Martijn Gosselink, Kittikul Kovitanggoon, J. Gonzalez Sanchez, Aysen Tatarinov, Erik Gottschalk, Tai Sakuma, Jeffrey Eli Klukas, Armando Lanaro, Robert Francis Harr, Christopher Carl Neu, Konstantin A. Goulianos, Ilya Leonidovich Osipenkov, Joshua Gowdy, Andrei Gribushin, Monoranjan Guchait, Alexx Perloff, Yuriy Pakhotin, Roy Joaquin Montalvo, Luigi Guiducci, Pavel Jež, Vadim G. Khotilovich, Will H. Flanagan, Alberto Graziano, Ricardo Eusebi, Emine Gürpınar Güler, Azeddine Kasmi, Stefan Manuel Spanier, Sunil V. Somalwar, Sevil Salur, Stephen R. Schnetzer, Keith Jarid Rose, Atul Gurtu, Jorge Robles, Shruti Panwalkar, Amitabh Lath, Neeti Parashar, Csaba Hajdu, Pablo D. Goldenzweig, Stefan König, Jyothsna Rani Komaragiri, Gheorghe Lungu, Christina Mesropian, D. Vishnevskiy, Shilpee Arora, Daniel Duggan, Vassili N. Maroussov, Magnus Hansen, Amnon Harel, Hector Mendez, Christopher G. Tully, Pierre A. Piroué, Hongxuan Liu, Hongliang Liu, Shuai Liu, Carl Onni Vuosalo, Jeroen Guido Hegeman, Philip Hebda, Marissa Rodenburg, Jason Michael Slaunwhite, Vladimir Rekovic, Rishi Patel, Dean Andrew Hidas, Robert L. Stone, Jeffrey Kyle Roe, Walter Howard Hopkins, Dezső Horváth, Julia Hauk, James Robert Zabel, Jay Hauser, Arno Heister, Verena Ingrid Martinez Outschoorn, Lorenzo Masetti, Andre Holzner, Michael Hildreth, Michael R. Mooney, Paul Lujan, Darren Michael Puigh, Benjamin G. Bylsma, Matthias Wolf, Michael David Planer, Tessa Jae Pearson, Zhao-Xia Meng, Nancy Marinelli, Dmitry Hits, Kevin Patrick Lannon, ILKNUR HOS, Andrew M. Kubik, Matthew E. Chasco, Helena B. Malbouisson, Byungsik Hong, Jose Andres Lazoflores, Nikos Varelas, Yasar Onel, Emrah Tiras, James Wetzel, Richard Edward Hughes, Adam Paul Hunt, Brian Dorney, Nikoloz Skhirtladze, Giuseppe Iaselli, Mikhail Ignatenko, John Martin Yelton, Gregory Michiel Iles, David Mason, Benjamin Kreis, Quentin Ingram, Bora Isildak, Mirena Ivova Rikova, Chad Ryan Jarvis, Clara Jorda, Swaminathan Kailas, Andrew Brinkerhoff, Matthew T. Jones, Mayda Velasco, A Pozdnyakov, Georgia Karapostoli, V. Karjavin, Nicholas Mucia, Igor I. Katkov, Nathaniel Odell, Brian Pollack, Stoyan Emilov Stoynev, Jeffrey Aaron Kolb, Ozlem Kaya, Sean Lynch, Andrew Paul Godshalk, Rahmat Rahmat, Jared Turkewitz, Norbert Tambe, Steven C. Nahn, Aram Apyan, Ringaile Placakyte, A. Kayis Topaksu, Malgorzata Kazana, Erik Manuel Butz, Olga Leonidovna Kodolova, Valentina Dutta, Panos Kokkas, Jeffrey Willard Temple, Winston T. Ko, Ted Kolberg, Alexandra Carley Bennett, Boleslaw Wyslouch, M. Aldaya Martin, Stephen J. Wimpenny, Rocío Vilar Cortabitarte, Riccardo Paramatti, Roberto Tenchini, Filip Moortgat, Fabiola Vázquez Valencia, Andris Skuja, Deniz Sunar Cerci, Kajari Mazumdar, James G. Branson, Alberto Messineo, Nicola Cavallo, Giorgio Pietro Maggi, Andrew R. Baden, Marcello Maggi, Salvatore Nuzzo, Ryan Ward Kelley, Andrea Venturi, Marvin E. Johnson, Piotr Traczyk, Kevin Klapoetke, Mikhail Kirsanov, Giancarlo Mantovani, Rainer Mankel, Luigi Moroni, Kevin Pedro, Anwar Ahmad Bhatti, Tapas Ranjan Sarangi, Tilman Rohe, Manas Maity, Cristina Tuvè, Simone Paoletti, Julia Thom, Marcello Mannelli, James Letts, Silvia Maselli, Daniel Christopher Noonan, Felicitas Pauss, Petra Merkel, Andrea Perrotta, Luca Malgeri, Martina Malberti, Ronald J. Lipton, Gavin John Davies, James W Rohlf, Stefano Mersi, Leonard Gordon Spiegel, Alexander Singovski, David E. Pellett, Rachel Yohay, Roger William Rusack, Nathaniel Joseph Pastika, Wolfgang Lohmann, Taimoor Khurshid, Jeremiah Mans, Paolo Rumerio, Andrey Korytov, Danek Kotliński, Mauro Menichelli, Chiara Mariotti, Aldo Penzo, Konstantinos Kousouris, Gianni Masetti, Gregory Alfred Schott, Emmanuel Olaiya, Mario Pelliccioni, Gennady Alexeevich Kozlov, Alexandre Ershov, David Cutts, Hartmut Stadie, Peter Klaus Kreuzer, Tiziano Rovelli, Petr V. Moisenz, Aafke Christine Kraan, Katja Klein, Stefano Lacaprara, Nikolai Valeryevich Krasnikov, Paolo Ronchese, Gabriele Benelli, Lukas Bäni, Pasquale Musella, Alessandro Thea, Hans Reithler, Peter Schleper, Daniel Cedric Troendle, Jennifer Poehlsen, Matthias Komm, Paul Dauncey, Francesco Costanza, Laurent Favart, Bugra Bilin, Marco Paganoni, Carsten Heidemann, Cristina Riccardi, Ada Solano, Valentina Sola, Andreas Nowack, Felix Benedikt Hohle, Yusuf Erdogan, Nadeesha Manohari Wickramage, David B. Cline, Fabrizio Ferro, Prashant Shukla, Marino Missiroli, Ricardo Magaña-Villalba, Douglas Mitchell Wright, Khristian Kotov, Robert S. Kroeger, Yuichi Kubota, Gennadiy Kukartsev, Edward Matthew Laird, Emmanuele Salvati, Don Lincoln, Sho Maruyama, Mark Pesaresi, Renato Campanini, Matthew Wade LeBourgeois, Dawn Elizabeth Leslie, Young-Il Choi, Andrew J. Whitbeck, Wolfgang Lange, Gian Piero Siroli, Boris Mangano, Richard L. Lander, Lara Lloret Iglesias, Paolo Lariccia, Suharyo Sumowidagdo, Dragoslav Lazic, Sami Lehti, Ian Macneill, Elizabeth Jane Dusinberre Sudano, Teimuraz Lomtadze, Jessica Lynn Leonard, Amparo Lopez Virto, Carlos Lourenco, Matthew Paul Searle, Alexander Lanyov, Sudhindra Mani Tripathi, Gregory L. Rakness, David John Lange, Enrique Calvo Alamillo, Antonio Ferrando, Jonathan Michael Hays, Edgar Casimiro Linares, Arun Preston Luthra, Joseph Lykken, Nikos Manthos, Christos Markou, Viatcheslav Valuev, Tutanon Sinthuprasith, Guillermo Breto, Jad Marrouche, Bartolomeo Marangelli, Matteo Marone, Alex Edward Garabedian, Alexandre Nikitenko, Pelin Kurt, Celso Martinez Rivero, Konstantinos A. Petridis, Michele Pioppi, Samuel Rogerson, Christopher J. Seez, Peter Sharp, Alex Sparrow, Zoe Hatherell, Tia M. Miceli, Yutaro Iiyama, Christoph Schwick, Rafael Marco, Jesus Marco, Nicola Pacifico, Marta Ruspa, Mitchell R. Wayne, Yetkin Yilmaz, Roberto Sacchi, Samvel Khalatian, Francesco Romeo, Paolo Vitulo, Herbert Rohringer, Christian Hartl, Dinyar Rabady, Marco Musich, Krzysztof Nawrocki, Luc Pape, Stefaan Tavernier, Serguei Petrushanko, David Anthony Petyt, Anastasia Grebenyuk, Andrey Marinov, Tomislav Seva, Camille Beluffi, Adrien Caudron, J. Chinellato, Mircho Rodozov, Georgi Sultanov, Duncan Alexander Leggat, Aniello Spiezia, Alexandr S. Zhokin, Maryam Zeinali, Klaas Padeken, Paolo Gunnellini, Luca Martini, Martijn Mulders, Michael J. Murray, Sebastian Thuer, Jordan Nash
- 2013-09-05Lee Stuart Barnby, Grigory Feofilov, David Silvermyr, Muhammad Ajaz, Alexander Akindinov, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Christopher Daniel Anson, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Renu Bala, Roberto Barbera, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Nirbhay Kumar Behera, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Salvatore De Pasquale, Airton Deppman, Ginevra D'Erasmo, Domenico Di Bari, David Evans, Daniel Felea, Alessandro Feliciello, Arturo Fernández Téllez, Arturo Fernandez Tellez, Andrea Festanti, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Lidia Görlich, Elena Gonzalez Ferreiro, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Ivana Hřivnáčová, Oleksiy Ivanytskyi, Małgorzata Anna Janik, Satyajit Jena, Deepika Jena, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Mikhail Kompaniets, Valery Kondratiev, Vladimir Kovalenko, Marek Kowalski, Michal Křelina, Miroslav Krůs, Roy Lemmon, Vito Manzari, Jiří Mareš, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Bedangadas Mohanty, Marco Monteno, Sean Murray, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Giacomo Ortona, Vincenzo Paticchio, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Dosatsu Sakata, Carlos A Salgado, Romualdo Santoro, Fernando Scarlassara, Enrico Scomparin, Raimond Snellings, Carsten Søgaard, Michal Šumbera, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Gianluca Usai, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Valentina Zaccolo, Andrey Zarochentsev, Ion-Sorin Zgura, Alexei I. Pavlinov, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Andrea Alici, Pasquale Di Nezza, Roberta Ferretti, Smbat Grigoryan, Alexey Kurepin, Toru Sugitate, Leonid Vinogradov, Petr Závada, Mikhail Zhalov, Antonino Zichichi, Raffaello D'Alessandro, Alessandro Bruno, Michael Kramer, Laure Massacrier, Andrea Rossi, Simona Toscano, Marta Verweij, Patricia Hansen, Gustavo Augusto Martínez Botella, Adrian Sevcenco, Sara Vallero, Gianluca Aglieri Rinella, E. Belmont-Moreno, V. Chibante Barroso, G. Conesa Balbastre, M V D Mal'Kevich, Arturo Menchaca-Rocha, L. Montaño Zetina, Martha Spyropoulou-Stassinaki, O. Villalobos Baillie, Demófilo Maldonado-Cortés, B. Fenton-Olsen, I. León Monzón, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, I. Maldonado Cervantes, Luis Perez-Mercado, Antonio Ortiz, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, María Del Pilar Rubio Montero, M. A. Subieta Vásquez, Alejandro Szanto de Toledo, Nydia Tejeda-Muñoz, Tariq Ahmad Masoodi, E Calvo Villar, M A Diaz Corchero, Jiménez Bustamante, G Koyithatta Meethaleveedu, C Lagana Fernandes, A Tarantola Peloni, María Nieves Martínez Tarazona, E Cruz Alaniz, A Large Ion Collider Experiment, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Sarah Porteboeuf-Houssais, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Hongsheng Zhu, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Tatjana Susa, Peter Braun-Munzinger
- 2013-07-03Wenqin Xu, Li Yi, Elena Bruna, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Jun Takahashi, Salvatore Fazio, Ivan Kisel, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Leszek Adamczyk, Bogdan Pawlik, Xiaofeng Luo, Jan Rusňák, Helen Caines, Janusz Chwastowski, Jinhui Chen, J. Kevin Adkins, Geydar Agakishiev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Christopher Daniel Anson, Alexey A. Aparin, Dmitry Arkhipkin, Elke-Caroline Aschenauer, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Asit Banerjee, Zuzana Barnovska-Blenessy, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Prabhat Bhattarai, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Leslie C. Bland, Igor G. Bordyuzhin, Witold Borowski, Jonathan Bouchet, Andrei V. Brandin, Samantha G. Brovko, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Joseph Butterworth, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Petr Chaloupka, Zilong Chang, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Lizhu Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, William Christie, Paul Chung, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Sabita Das, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Jian Deng, Rafael Derradi de Souza, S. Dhamija, Benedetto di Ruzza, Lidia Didenko, Alan Dion, Pibero Kisa Djawotho, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, Cheng-Ming Du, Lloyd Edward Dunkelberger, James C. Dunlop, Leonid G. Efimov, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Chris E. Flores, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, David Garand, Frank Geurts, Adam Paul Gibson, Stephen Gliske, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Anik Gupta, Shailendra Kumar Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Olga Hajkova, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Stephen P. Horvat, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Patrick Huck, Thomas J. Humanic, George J. Igo, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Hongwei Ke, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, Anthony Kesich, Daniel P. Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Igor Kulakov, Lokesh Kumar, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Keith D. Landry, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Lucas M. Lima, Michael A. Lisa, Feng Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, Yan Lu, Agnieszka Luszczak, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Saskia Mioduszewski, Michael K. Mitrovski, Yasser Mohammed, Mriganka M. Mondal, Marcelo Gameiro Munhoz, Mustafa K. Mustafa, Maxim Naglis, Basanta Kumar Nandi, Md Nasim, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Larisa V. Nogach, John Novak, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Kunsu Oh, Alice Elisabeth Ohlson, Elizabeth Wingfield Oldag, Renato A. Negrao Oliveira, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yu-Xi Pan, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Hua Pei, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, R. Jefferson Porter, Arthur M. Poskanzer, Christopher Beresford Powell, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Mariusz Przybycień, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Suvarna Ramachandran, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, C. K. Riley, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, J. F. Ross, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Pradip Kumar Sahu, Iwona Sakrejda, Sevil Salur, Andrzej Sandacz, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Amal Sarkar, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Alexander M. Schmah, William B. Schmidke, Jr., Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Janet E. Seger, Peter Seyboth, Neha Shah, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, B. K. Sharma, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Qi-Ye Shou, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Dmitri V. Smirnov, Nikolai Smirnov, Dronika Solanki, Ulisses Gulart de Souza, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Prithwish Tribedy, Barbara Trzeciak, Oleg D. Tsai, Jacek Turnau, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Anselm Vossen, Masayuki Wada, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Zhi-Gang Xiao, Wei Xie, Kefeng Xin, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Yanyun Yang, Ying Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Marcin Zawisza, Hanna Paulina Zbroszczyk, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Youlia Zoulkarneeva, Maksym Zyzak, X. Cui, F. Ding, F. Zhao
- 2013-04-02Leszek Adamczyk, Christopher Daniel Anson, Anju Bhasin, Elena Bruna, Janusz Chwastowski, Rafael Derradi de Souza, Salvatore Fazio, Evan Finch, Yuri Fisyak, Hongwei Ke, Daniel P. Kikoła, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Spencer R. Klein, Richard Lednický, William A. Leight, Xiaofeng Luo, Bedangadas Mohanty, Kunsu Oh, Vitaly A. Okorokov, Bogdan Pawlik, Prabhat Ranjan Pujahari, Paul Sorensen, Michal Šumbera, Jun Takahashi, James Thomas, Barbara Trzeciak, Joseph A. Vanfossen, Li Yi, Kin Yip, Mariusz Przybycień, Jinhui Chen, J. Kevin Adkins, Geydar Agakishiev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Alexey A. Aparin, Dmitry Arkhipkin, Elke-Caroline Aschenauer, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Asit Banerjee, Zuzana Barnovska-Blenessy, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Prabhat Bhattarai, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Leslie C. Bland, Igor G. Bordyuzhin, Witold Borowski, Jonathan Bouchet, Andrei V. Brandin, Samantha G. Brovko, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Joseph Butterworth, Xiang-Zhou Cai, Helen Caines, Manuel Calderón de la Barca, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Petr Chaloupka, Zilong Chang, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Lizhu Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, William Christie, Paul Chung, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, X. Cui, Sabita Das, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Jian Deng, S. Dhamija, Benedetto di Ruzza, Lidia Didenko, F. Ding, Alan Dion, Pibero Kisa Djawotho, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, Cheng-Ming Du, Lloyd Edward Dunkelberger, James C. Dunlop, Leonid G. Efimov, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Chris E. Flores, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, David Garand, Frank Geurts, Adam Paul Gibson, Stephen Gliske, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Anik Gupta, Shailendra Kumar Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Olga Hajkova, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Stephen P. Horvat, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Patrick Huck, Thomas J. Humanic, George J. Igo, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, Anthony Kesich, Joanna Kiryluk, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Igor Kulakov, Lokesh Kumar, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Keith D. Landry, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Lucas M. Lima, Michael A. Lisa, Feng Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, Yan Lu, Agnieszka Luszczak, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Saskia Mioduszewski, Michael K. Mitrovski, Yasser Mohammed, Mriganka M. Mondal, Marcelo Gameiro Munhoz, Mustafa K. Mustafa, Maxim Naglis, Basanta Kumar Nandi, Md Nasim, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Larisa V. Nogach, John Novak, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Alice Elisabeth Ohlson, Elizabeth Wingfield Oldag, Renato A. Negrao Oliveira, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yu-Xi Pan, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Hua Pei, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, R. Jefferson Porter, Arthur M. Poskanzer, Christopher Beresford Powell, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Suvarna Ramachandran, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, C. K. Riley, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, J. F. Ross, Li-Juan Ruan, Jan Rusňák, Nihar Ranjan Sahoo, Pradip Kumar Sahu, Iwona Sakrejda, Sevil Salur, Andrzej Sandacz, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Amal Sarkar, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Alexander M. Schmah, William B. Schmidke, Jr., Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Janet E. Seger, Peter Seyboth, Neha Shah, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, B. K. Sharma, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Qi-Ye Shou, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Dmitri V. Smirnov, Nikolai Smirnov, Dronika Solanki, Ulisses Gulart de Souza, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Prithwish Tribedy, Oleg D. Tsai, Jacek Turnau, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Anselm Vossen, Masayuki Wada, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Zhi-Gang Xiao, Wei Xie, Kefeng Xin, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Wenqin Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Yanyun Yang, Ying Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Marcin Zawisza, Hanna Paulina Zbroszczyk, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, F. Zhao, Jie Zhao, Chen Zhong, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Youlia Zoulkarneeva, Maksym Zyzak, STAR Collaboration
- 2012-12-12Ryūgo Hayano, Michael J. Tannenbaum, Sarah C. Campbell, Ondřej Chvála, Robert Newby, Vladislav Pantuev, David Silvermyr, Peter Christiansen, Zvi Citron, Frank Ellinghaus, Marisilvia Donadelli, Tamas Csorgo, Raphaël Granier de Cassagnac, Alice Mignerey, Václav Vrba, Jan Rak, Julia Velkovska, Donald Isenhower, Barbara Jacak, William Allen Zajc, Andrew Marshall Adare, David M. Lee, Aaron Angerami, Stefan Bathe, Michael Finger Jr., Torsten Dahms, Rajani Kanta Choudhury, James Paul Alexander, Marcus Hohlmann, Nathan Conrad Grau, John C. Hill, Ryo Ichimiya, Jiangyong Jia, Timothy Jones, Marco Aurelio Lisboa Leite, Han Liu, Alexander M. Milov, Susumu Oda, Yoshito Tanaka, Sebastian Nicolas White, Alexandre L. Lebedev, Prashant Shukla, Ajit Kumar Mohanty, Brett Fadem
- 2012-09Adrian Sevcenco, Vanik Kakoyan, Fabrizio Coccetti, Carsten Søgaard, Oleksiy Ivanytskyi, Andrey Zarochentsev, Igor Altsybeev, Daniel Felea, Igor Pshenichnov, Roberta Ferretti, Sara Vallero, Elena Bruna, Satyajit Jena, Tiziano Virgili, Guillaume Batigne, Antonio Uras, Enrico Scomparin, Barbara Guerzoni, Smbat Grigoryan, Anton Alkin, Vincenzo Paticchio, Airton Deppman, Dmitry Blau, Renu Bala, Alexander Akindinov, Cristina Terrevoli, Rosario Turrisi, Valery Kondratiev, Giacomo Volpe, Mario Rodríguez Cahuantzi, Christine Nattrass, Roberto Preghenella, Marco Monteno, Alessandro Grelli, Francesca Bellini, Andrea Dainese, Janusz Oleniacz, Yevhen Martynov, Grigory Feofilov, Laurent Aphecetche, Ian G. Bearden, Rinaldo Rui, Hyungsuk Son, You Zhou, Stefano Piano, Alexey Kurepin, Massimo Masera, Leonid Vinogradov, Raphael Tieulent, Peter Hristov, Michele Floris, Yuri Kharlov, Krzysztof Redlich, Jihyun Bhom, Vladimir Vechernin, David Silvermyr, Peter Christiansen, Paola Gianotti, Jun Takahashi, Jan Figiel, Fernando Scarlassara, Vito Manzari, Paolo Giubellino, Francesco Riggi, Andrzej Rybicki, Christoph Mayer, Helen Caines, Trine Spedstad Tveter, Taesoo Kim, Leopoldo Milano, Małgorzata Anna Janik, Emanuele Quercigh, Antonino Zichichi, Łukasz Graczykowski, Arturo Fernández Téllez, Alexei I. Pavlinov, Aleksandr Vasilyev, Jan Rak, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Marek Kowalski, Camilo Andrés Carrillo Montoya, Jovan Milosevic, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Hans Peter Beck, Suvadeep Bose, Edmundo Javier Garcia-solis, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Michal Šumbera, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Christian Klein-Boesing, Varlen Grabski, Saehanseul Oh, Andrew Ivanov, Giacomo Ortona, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Ajit Kumar Mohanty, Tatjana Susa, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2012-09-13Alexander Akindinov, Anton Alkin, Igor Altsybeev, Laurent Aphecetche, Néstor Armesto, Renu Bala, Roberto Barbera, Lee Stuart Barnby, Guillaume Batigne, Ian G. Bearden, Francesca Bellini, Anju Bhasin, Jihyun Bhom, Dmitry Blau, Elena Bruna, Javier Castillo Castellanos, David Chinellato, Christian Christensen, Peter Christiansen, Fabrizio Coccetti, Mauro Rogerio Cosentino, Andrea Dainese, Salvatore De Pasquale, Airton Deppman, Domenico Di Bari, Isabel Dominguez, David Evans, Daniel Felea, Grigory Feofilov, Arturo Fernandez Tellez, Arturo Fernández Téllez, Jan Figiel, Fiorella Maria Celeste Fionda, Enrichetta Maria Fiore, Michele Floris, Jens-Jorgen Gaardhoje, Paola Gianotti, Paolo Giubellino, Elena Gonzalez Ferreiro, Łukasz Graczykowski, Alessandro Grelli, Barbara Guerzoni, Peter Hristov, Ivana Hřivnáčová, Oleksiy Ivanytskyi, Satyajit Jena, Deepika Jena, Vanik Kakoyan, Ayben Karasu Uysal, Yuri Kharlov, Ivan Kisel, Adam Kisiel, Christian Klein-Boesing, Valery Kondratiev, Marek Kowalski, Michal Křelina, Miroslav Krůs, Cristina Lazzeroni, Vito Manzari, Yevhen Martynov, Massimo Masera, Jovan Milosevic, Ciprian Mihai Mitu, Marco Monteno, Christine Nattrass, Borge Svane Nielsen, Janusz Oleniacz, Giacomo Ortona, Vincenzo Paticchio, Thomas Peitzmann, Stefano Piano, Amalia Pop, Roberto Preghenella, Igor Pshenichnov, Kenneth Read, Krzysztof Redlich, Francesco Riggi, Mario Rodríguez Cahuantzi, Rinaldo Rui, Andrzej Rybicki, Dosatsu Sakata, Carlos A Salgado, Romualdo Santoro, Fernando Scarlassara, Enrico Scomparin, Adrian Sevcenco, David Silvermyr, Raimond Snellings, Carsten Søgaard, Hyungsuk Son, Jun Takahashi, Daniel Tapia Takaki, Cristina Terrevoli, Raphael Tieulent, Rosario Turrisi, Antonio Uras, Gianluca Usai, Naomi van der Kolk, Marco van Leeuwen, Vladimir Vechernin, Marta Verweij, Tiziano Virgili, Giacomo Volpe, Michael Weber, Andrey Zarochentsev, Ion-Sorin Zgura, Małgorzata Anna Janik, Alexei I. Pavlinov, Jan Rak, Aleksandr Vasilyev, Wladyslaw Trzaska, Boris Hippolyte, Juha Äystö, Camilo Andrés Carrillo Montoya, Ewa Gładysz-Dziaduś, Fernando Baltasar Dos Santos Pedrosa, Betty I. Abelev, Suvadeep Bose, A Large Ion Collider Experiment, Øystein Djuvsland, Øystein Senneset Haaland, Janka Vrláková, Udo Wolfgang Kebschull, Michal Šumbera, Sarah Porteboeuf-Houssais, Martha Spyropoulou-Stassinaki, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Jan Fiete Grosse-Oetringhaus, Varlen Grabski, Leonidas Xaplanteris, Jianhui Zhu, Constantin Loizides, Ajit Kumar Mohanty, Tatjana Susa, Antonino Zichichi, Pedro Luis Manuel Podesta-Lerma, Peter Braun-Munzinger
- 2012-11-15Wenqin Xu, Elena Bruna, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Jun Takahashi, Salvatore Fazio, Ivan Kisel, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Leszek Adamczyk, Bogdan Pawlik, Xiaofeng Luo, Jan Rusňák, Helen Caines, George Stewart Florey Stephans, Janusz Chwastowski, Jinhui Chen, Geydar Agakishiev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Christopher Daniel Anson, Dmitry Arkhipkin, Elke-Caroline Aschenauer, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Asit Banerjee, Zuzana Barnovska-Blenessy, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Leslie C. Bland, Igor G. Bordyuzhin, Witold Borowski, Jonathan Bouchet, Andrei V. Brandin, Samantha G. Brovko, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Joseph Butterworth, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Petr Chaloupka, Zilong Chang, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Lizhu Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, William Christie, Paul Chung, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, X. Cui, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Jian Deng, Rafael Derradi de Souza, S. Dhamija, Lidia Didenko, F. Ding, Alan Dion, Pibero Kisa Djawotho, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, Cheng-Ming Du, Lloyd Edward Dunkelberger, James C. Dunlop, Leonid G. Efimov, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Frank Geurts, Adam Paul Gibson, Stephen Gliske, Yury N. Gorbunov, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Shailendra Kumar Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Olga Hajkova, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Stephen P. Horvat, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Patrick Huck, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Hongwei Ke, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, Anthony Kesich, David T. Kettler, Daniel P. Kikoła, Joanna Kiryluk, Valeriy Kizka, Spencer R. Klein, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Igor Kulakov, Lokesh Kumar, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Lucas M. Lima, Michael A. Lisa, Feng Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, Yan Lu, Agnieszka Luszczak, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Dilan Minthaka Madagodahettige-Don, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Saskia Mioduszewski, Michael K. Mitrovski, Yasser Mohammed, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Mustafa K. Mustafa, Maxim Naglis, Basanta Kumar Nandi, Md Nasim, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Larisa V. Nogach, John Novak, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Kunsu Oh, Alice Elisabeth Ohlson, Elizabeth Wingfield Oldag, Renato A. Negrao Oliveira, Douglas L. Olson, Piotr Krystian Ostrowski, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yu-Xi Pan, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Hua Pei, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, R. Jefferson Porter, Arthur M. Poskanzer, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Mariusz Przybycień, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, C. K. Riley, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, J. F. Ross, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Sevil Salur, Andrzej Sandacz, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Amal Sarkar, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Alexander M. Schmah, William B. Schmidke, Jr., Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Peter Seyboth, Neha Shah, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, B. K. Sharma, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Qi-Ye Shou, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Dmitri V. Smirnov, Nikolai Smirnov, Dronika Solanki, Ulisses Gulart de Souza, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, Stephen G. Steadman, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Prithwish Tribedy, Barbara Trzeciak, Oleg D. Tsai, Jacek Turnau, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Anselm Vossen, Masayuki Wada, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Wayne O. Witzke, Yuan-Fang Wu, Zhi-Gang Xiao, Wei Xie, Kefeng Xin, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Yanyun Yang, Ying Yang, Pablo P. Yepes, Li Yi, In-Kwon Yoo, Marcin Zawisza, Hanna Paulina Zbroszczyk, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, F. Zhao, Jie Zhao, Chen Zhong, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Youlia Zoulkarneeva, Maksym Zyzak, Jaiby Joseph
- 2012-10-09Ahmed Al-Jamel, Laurent Aphecetche, Sarah C. Campbell, Máté Csanád, Tamas Csorgo, Torsten Dahms, David d'Enterria, Edward P. Hartouni, Ryūgo Hayano, Osamu Jinnouchi, Christian Klein-Boesing, Ming X Liu, Robert Newby, Vladislav Pantuev, Kenneth Read, Michael Reuter, Naohito Saito, David Silvermyr, Steve Skutnik, John P Sullivan, Michael J. Tannenbaum, Itzhak Tserruya, Jan Rak, Julia Velkovska, Donald Isenhower, Barbara Jacak, William Allen Zajc, Joel M. Moss, David M. Lee, Raphaël Granier de Cassagnac, Kiyoshi Tanida, Gobinda C. Mishra, Stefan Bathe, Florian Bauer, James Paul Alexander, Nathan Conrad Grau, John C. Hill, Jiangyong Jia, Marco Aurelio Lisboa Leite, Alexander M. Milov, Yoshito Tanaka, Junji Tojo, Sebastian Nicolas White, Alexandre L. Lebedev, Tadaaki Isobe, H. Lim, Sebastien Gabriel Gadrat, Nikolai Evgenievich Tyurin
- 2012-09-19Ryūgo Hayano, Michael J. Tannenbaum, Sarah C. Campbell, Peter Christiansen, Ondřej Chvála, Zvi Citron, Máté Csanád, Tamas Csorgo, Torsten Dahms, Marisilvia Donadelli, John Matthew Durham, Frank Ellinghaus, Christian Klein-Boesing, Bruno Lenzi, Robert Newby, Susumu Oda, Vladislav Pantuev, Kenneth Read, Naohito Saito, David Silvermyr, Itzhak Tserruya, Václav Vrba, Jan Rak, Julia Velkovska, Donald Isenhower, Barbara Jacak, William Allen Zajc, Andrew Marshall Adare, David M. Lee, Raphaël Granier de Cassagnac, Stefan Bathe, Michael Finger Jr., Rajani Kanta Choudhury, James Paul Alexander, Alice Mignerey, Marcus Hohlmann, Nathan Conrad Grau, John C. Hill, Ryo Ichimiya, Jiangyong Jia, Marco Aurelio Lisboa Leite, Han Liu, Alexander M. Milov, Yoshito Tanaka, Sebastian Nicolas White, Alexandre L. Lebedev, Tadaaki Isobe, Prashant Shukla, Ajit Kumar Mohanty, Brett Fadem
- 2012-10-09Ryūgo Hayano, Michael J. Tannenbaum, Abhisek Sen, Dmitry Kotov, Sarah C. Campbell, Ondřej Chvála, Vladislav Pantuev, Tamas Csorgo, Christine Nattrass, Peter Christiansen, David Silvermyr, Zvi Citron, Marisilvia Donadelli, Takahito Todoroki, Raphaël Granier de Cassagnac, Alice Mignerey, Václav Vrba, Jan Rak, Julia Velkovska, Donald Isenhower, Barbara Jacak, William Allen Zajc, Andrew Marshall Adare, David M. Lee, Aaron Angerami, Stefan Bathe, Michael Finger Jr., Rajani Kanta Choudhury, James Paul Alexander, Nathan Conrad Grau, John C. Hill, Jiangyong Jia, Marco Aurelio Lisboa Leite, Alexander M. Milov, Elke-Caroline Aschenauer, Yoshito Tanaka, Sebastian Nicolas White, Alexandre L. Lebedev, Prashant Shukla, Ajit Kumar Mohanty, Brett Fadem
- 2012-02-13Christopher Daniel Anson, Lee Stuart Barnby, Nirbhay Kumar Behera, Anju Bhasin, Elena Bruna, Evan Finch, Yuri Fisyak, Hongwei Ke, Daniel P. Kikoła, Adam Kisiel, Spencer R. Klein, Miroslav Krůs, Richard Lednický, William A. Leight, Nikolai G. Minaev, Kunsu Oh, Vitaly A. Okorokov, Thomas Peitzmann, Prabhat Ranjan Pujahari, Frank Simon, Paul Sorensen, Michal Šumbera, Jun Takahashi, James Thomas, Barbara Trzeciak, Joseph A. Vanfossen, Kin Yip, Jinhui Chen, Geydar Agakishiev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Leslie C. Bland, Igor G. Bordyuzhin, Witold Borowski, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Samantha G. Brovko, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Helen Caines, Manuel Calderón de la Barca, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Lizhu Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, X. Cui, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Jian Deng, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, Cheng-Ming Du, James C. Dunlop, Leonid G. Efimov, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Frank Geurts, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Anik Gupta, Shailendra Kumar Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Olga Hajkova, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Joanna Kiryluk, Valeriy Kizka, Anders Garritt Knospe, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Lokesh Kumar, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Lucas M. Lima, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, Yan Lu, Evgeny V. Lukashov, Xiaofeng Luo, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Saskia Mioduszewski, Michael K. Mitrovski, Yasser Mohammed, Bedangadas Mohanty, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Mustafa K. Mustafa, Maxim Naglis, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Alice Elisabeth Ohlson, Elizabeth Wingfield Oldag, Renato A. Negrao Oliveira, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Hua Pei, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, R. Jefferson Porter, Arthur M. Poskanzer, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Li-Juan Ruan, Jan Rusňák, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Amal Sarkar, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, J. Schaub, Alexander M. Schmah, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Neha Shah, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Qi-Ye Shou, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, Dronika Solanki, Ulisses Gulart de Souza, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, Stephen G. Steadman, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Prithwish Tribedy, Oleg D. Tsai, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Wayne O. Witzke, Yuan-Fang Wu, Zhi-Gang Xiao, Wei Xie, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Wenqin Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Yanyun Yang, Ying Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Marcin Zawisza, Hanna Paulina Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, F. Zhao, Jie Zhao, Chen Zhong, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Youlia Zoulkarneeva, STAR Collaboration, Sunil Manohar Dogra, Eric Hjort, Peter Martin Jacobs, Peter Graham Jones, Mateusz Andrzej Ploskon, Baba V. K. S. Potukuchi
- 2011-10-10Steve Skutnik, Sarah C. Campbell, Edward P. Hartouni, Robert Newby, Vladislav Pantuev, Tamas Csorgo, Laurent Aphecetche, Itzhak Tserruya, Michael J. Tannenbaum, Frank Ellinghaus, Ryūgo Hayano, Bruno Lenzi, David d'Enterria, Marisilvia Donadelli, Michael Finger Jr., Brant Montgomery Johnson, Osamu Jinnouchi, David Silvermyr, Christian Klein-Boesing, Raphaël Granier de Cassagnac, Václav Vrba, Jan Rak, Julia Velkovska, Donald Isenhower, Barbara Jacak, William Allen Zajc, Andrew Marshall Adare, Joel M. Moss, David M. Lee, Jiro Murata, Kiyoshi Tanida, Gobinda C. Mishra, Stefan Bathe, Florian Bauer, Torsten Dahms, James Paul Alexander, Marcus Hohlmann, Nathan Conrad Grau, John C. Hill, Jiangyong Jia, Marco Aurelio Lisboa Leite, Alexander M. Milov, Byungsik Hong, Yoshito Tanaka, Junji Tojo, Sebastian Nicolas White, Alexandre L. Lebedev, Tadaaki Isobe, H. Lim, Sebastien Gabriel Gadrat, Nikolai Evgenievich Tyurin
- 2011-03-22Wenqin Xu, Elena Bruna, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Jan Rusňák, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Geydar Agakishiev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Christopher Daniel Anson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Dana Richard Beavis, Nirbhay Kumar Behera, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Igor G. Bordyuzhin, Witold Borowski, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Samantha G. Brovko, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Lizhu Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, Leonid G. Efimov, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Olga Hajkova, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Hongwei Ke, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel P. Kikoła, Joanna Kiryluk, Valeriy Kizka, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Evgeny V. Lukashov, Xiaofeng Luo, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Yasser Mohammed, Bedangadas Mohanty, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Mustafa K. Mustafa, Maxim Naglis, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, Pawan Kumar Netrakanti, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Kunsu Oh, Alice Elisabeth Ohlson, Elizabeth Wingfield Oldag, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Hua Pei, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Amal Sarkar, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Alexander M. Schmah, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Qi-Ye Shou, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Stephen G. Steadman, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Prithwish Tribedy, Oleg D. Tsai, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Wayne O. Witzke, Yuan-Fang Wu, Zhi-Gang Xiao, Wei Xie, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Yanyun Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Marcin Zawisza, Hanna Paulina Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Ying Yang
- 2011-02-04Yanyun Yang, Wenqin Xu, Elena Bruna, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Jan Rusňák, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Christopher Daniel Anson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Witold Borowski, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Samantha G. Brovko, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Olga Hajkova, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel P. Kikoła, Joanna Kiryluk, Valeriy Kizka, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Evgeny V. Lukashov, Xiaofeng Luo, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Maxim Naglis, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Kunsu Oh, Alice Elisabeth Ohlson, Elizabeth Wingfield Oldag, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Hua Pei, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Li-Juan Ruan, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Alexander M. Schmah, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Stephen G. Steadman, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Prithwish Tribedy, Oleg D. Tsai, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Wayne O. Witzke, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Paulina Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jeff Speltz
- 2010-03-29Sarah C. Campbell, Torsten Dahms, Frank Ellinghaus, Edward P. Hartouni, Ryūgo Hayano, Bruno Lenzi, Robert Newby, Vladislav Pantuev, Michael J. Tannenbaum, Ahmed Al-Jamel, Laurent Aphecetche, Máté Csanád, Tamas Csorgo, David d'Enterria, Marisilvia Donadelli, Christian Klein-Boesing, Ming X Liu, Susumu Oda, Kenneth Read, Michael Reuter, Naohito Saito, Steve Skutnik, John P Sullivan, Itzhak Tserruya, Václav Vrba, Jan Rak, Julia Velkovska, Donald Isenhower, Barbara Jacak, William Allen Zajc, Andrew Marshall Adare, Joel M. Moss, David M. Lee, Raphaël Granier de Cassagnac, Jiro Murata, Kiyoshi Tanida, Gobinda C. Mishra, Stefan Bathe, Florian Bauer, Michael Finger Jr., James Paul Alexander, Marcus Hohlmann, Nathan Conrad Grau, John C. Hill, Jiangyong Jia, Osamu Jinnouchi, Marco Aurelio Lisboa Leite, Alexander M. Milov, Yoshito Tanaka, Junji Tojo, Sebastian Nicolas White, Alexandre L. Lebedev, Tadaaki Isobe, H. Lim, Sebastien Gabriel Gadrat, Nikolai Evgenievich Tyurin
- 2010-09-27Edward P. Hartouni, Ryūgo Hayano, Michael J. Tannenbaum, Sarah C. Campbell, Peter Christiansen, Ondřej Chvála, Zvi Citron, Máté Csanád, Tamas Csorgo, Marisilvia Donadelli, John Matthew Durham, Frank Ellinghaus, Bruno Lenzi, Robert Newby, Susumu Oda, Vladislav Pantuev, Kenneth Read, David Silvermyr, Itzhak Tserruya, Václav Vrba, Jan Rak, Julia Velkovska, Donald Isenhower, Barbara Jacak, William Allen Zajc, Andrew Marshall Adare, David M. Lee, Raphaël Granier de Cassagnac, Stefan Bathe, Michael Finger Jr., Torsten Dahms, Rajani Kanta Choudhury, James Paul Alexander, Alice Mignerey, Marcus Hohlmann, Nathan Conrad Grau, John C. Hill, Ryo Ichimiya, Jiangyong Jia, Marco Aurelio Lisboa Leite, Han Liu, Alexander M. Milov, Yoshito Tanaka, Sebastian Nicolas White, Alexandre L. Lebedev, Tadaaki Isobe, Prashant Shukla, Ajit Kumar Mohanty, Brett Fadem
- 2010-11-12Christopher Daniel Anson, Lee Stuart Barnby, Anju Bhasin, Rafael Derradi de Souza, Evan Finch, Yuri Fisyak, Daniel P. Kikoła, Adam Kisiel, Spencer R. Klein, Miroslav Krůs, Richard Lednický, William A. Leight, Xiaofeng Luo, Nickolay Minaev, Christine Nattrass, Vitaly A. Okorokov, Thomas Peitzmann, Prabhat Ranjan Pujahari, Frank Simon, Paul Sorensen, Michal Šumbera, James Thomas, Marco van Leeuwen, Joseph A. Vanfossen, Kin Yip, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Helen Caines, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Joanna Kiryluk, Valeriy Kizka, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Evgeny V. Lukashov, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Bedangadas Mohanty, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Elizabeth Wingfield Oldag, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Andrew Rose, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Jun Takahashi, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Wenqin Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Yanyun Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Paulina Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, STAR Collaboration, Xiao-Yan Lin
- 2009-03-24Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Frank Simon, Yuri Fisyak, Raimond Snellings, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, R. Russell Betts, S. Bhardwaj, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Jeremy Callner, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Suh-Urk Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Jean-Pierre Michel Coffin, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, Fei Du, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, William R. Edwards, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, V. Emelianov, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Fu Jin, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Mikhail L. Kopytine, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Xiao-Yan Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, David Lynn, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Julie Marie Millane, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, J. Mitchell, Bedangadas Mohanty, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Chandra Shekhar Nepali, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Vladimir L. Rykov, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, A. Stadnik, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Vi Nham Tram, Athena Liberty Trattner, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Andrew M. Vander Molen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, I. M. Vasilevski, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, William T. Waggoner, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Paulina Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Haibin Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, Michael L. Miller, Levente Molnar, Yuting Bai, Morton Kaplan, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2008-12-03Sarah C. Campbell, Torsten Dahms, Frank Ellinghaus, Edward P. Hartouni, Ryūgo Hayano, Bruno Lenzi, Robert Newby, Vladislav Pantuev, Michael J. Tannenbaum, Laurent Aphecetche, Máté Csanád, Tamas Csorgo, David d'Enterria, Marisilvia Donadelli, Christian Klein-Boesing, Ming X Liu, Susumu Oda, Kenneth Read, Michael Reuter, Steve Skutnik, John P Sullivan, Itzhak Tserruya, Václav Vrba, Jan Rak, Julia Velkovska, Donald Isenhower, Barbara Jacak, William Allen Zajc, Andrew Marshall Adare, Joel M. Moss, David M. Lee, Raphaël Granier de Cassagnac, Gobinda C. Mishra, Stefan Bathe, Florian Bauer, Michael Finger Jr., James Paul Alexander, Marcus Hohlmann, Nathan Conrad Grau, John C. Hill, Jiangyong Jia, Osamu Jinnouchi, Marco Aurelio Lisboa Leite, Alexander M. Milov, Yoshito Tanaka, Junji Tojo, Sebastian Nicolas White, Alexandre L. Lebedev, Tadaaki Isobe, H. Lim, Sebastien Gabriel Gadrat, Nikolai Evgenievich Tyurin
- 2008-05-12Issam A. Qattan, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Frank Simon, Yuri Fisyak, Raimond Snellings, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Yuting Bai, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, R. Russell Betts, S. Bhardwaj, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Leslie C. Bland, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Jeremy Callner, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Suh-Urk Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Jean-Pierre Michel Coffin, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Marcia Maria de Moura, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Thomas Dietel, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, Fei Du, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, William R. Edwards, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, V. Emelianov, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Emlyn Willard Hughes, Thomas J. Humanic, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Fu Jin, Peter Graham Jones, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Morton Kaplan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Mikhail L. Kopytine, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Christian Claude Kuhn, Ashok Kumar, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Jens Sören Lange, Sarah Louise LaPointe, Frank Laue, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Xiao-Yan Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, David Lynn, Guo-Liang Ma, Jing-Guo Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Julie Marie Millane, Michael L. Miller, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, J. Mitchell, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Chandra Shekhar Nepali, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Susanta Kumar Pal, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, Norbert T. Porile, Arthur M. Poskanzer, Maxim Potekhin, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, David Ricci Relyea, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Vladimir L. Rykov, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, A. Stadnik, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, Mikhail V. Tokarev, Vi Nham Tram, Athena Liberty Trattner, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Naomi van der Kolk, Marco van Leeuwen, Andrew M. Vander Molen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, I. M. Vasilevski, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, William T. Waggoner, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Jian Wu, Yuan-Fang Wu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Paulina Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Haibin Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, Markus D. Oldenburg, Kai Oliver Schweda
- 2007-04-24Michael Reuter, Steve Skutnik, Sarah C. Campbell, Edward P. Hartouni, Robert Newby, Vladislav Pantuev, Tamas Csorgo, Laurent Aphecetche, Itzhak Tserruya, Torsten Dahms, Michael J. Tannenbaum, Frank Ellinghaus, Ryūgo Hayano, Bruno Lenzi, Marisilvia Donadelli, Michael Finger Jr., Brant Montgomery Johnson, Osamu Jinnouchi, David Silvermyr, Christian Klein-Boesing, Raphaël Granier de Cassagnac, Václav Vrba, Jan Rak, Julia Velkovska, Donald Isenhower, Barbara Jacak, William Allen Zajc, Andrew Marshall Adare, Joel M. Moss, David M. Lee, Gobinda C. Mishra, Stefan Bathe, Florian Bauer, James Paul Alexander, Marcus Hohlmann, Nathan Conrad Grau, John C. Hill, Jiangyong Jia, Marco Aurelio Lisboa Leite, Alexander M. Milov, Byungsik Hong, Yoshito Tanaka, Junji Tojo, Sebastian Nicolas White, Alexandre L. Lebedev, Tadaaki Isobe, H. Lim, Sebastien Gabriel Gadrat, Nikolai Evgenievich Tyurin
- 2007-11Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, Anju Bhasin, Frank Simon, Yuri Fisyak, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, James Thomas, Richard Lednický, Raimond Snellings, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Yuting Bai, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Viktoria V. Belaga, Anneli Bellingeri-Laurikainen, Rene Bellwied, Federica Benedosso, R. Russell Betts, S. Bhardwaj, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Leslie C. Bland, Sarah-Louise Blyth, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Jonathan Bouchet, Andrei V. Brandin, Alessandro Bravar, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Jeremy Callner, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, William Christie, Suh-Urk Chung, Jean-Pierre Michel Coffin, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Marcia Maria de Moura, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Thomas Dietel, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, Fei Du, Vladimir B. Dunin, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Volker Eckardt, William R. Edwards, Leonid G. Efimov, V. Emelianov, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, J. Fu, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Hanna Paulina Zbroszczyk, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Neeraj Gupta, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, T. W. Henry, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Mark J. Horner, Huan Zhong Huang, Emlyn Willard Hughes, Thomas J. Humanic, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Fei Jia, Peter Graham Jones, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Jan Kapitan, Morton Kaplan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Mikhail L. Kopytine, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Katarzyna L. Kowalik, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Christian Claude Kuhn, Aleksandr I. Kulikov, Ashok Kumar, Priscilla Kurnadi, Andrey A. Kuznetsov, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Jens Sören Lange, Sarah Louise LaPointe, Frank Laue, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Sabina Lehocka, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Qi Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Xiao-Yan Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, David Lynn, Guo-Liang Ma, Jing-Guo Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Lilian Martin, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Julie Marie Millane, Michael L. Miller, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, J. Mitchell, Levente Molnar, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Chandra Shekhar Nepali, Pawan Kumar Netrakanti, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Susanta Kumar Pal, Yuri Panebratsev, Sergei Yurievich Panitkin, Alexei I. Pavlinov, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, Norbert T. Porile, Arthur M. Poskanzer, Maxim Potekhin, Elena Potrebenikova, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Joern Henning Putschke, Issam A. Qattan, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, David Ricci Relyea, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Pavel S. Sazhin, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Wen-Qing Shen, Stepan S. Shimanskiy, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Jeff Speltz, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, A. Stadnik, T. D. Shirvel Stanislaus, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Terence J. Tarnowsky, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Naomi van der Kolk, Marco van Leeuwen, Andrew M. Vander Molen, Raghava Varma, I. M. Vasilevski, Aleksandr Vasilyev, Renaud Vernet, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, William T. Waggoner, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Jian Wu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Vladimir I. Yurevich, Wenlong Zhan, Haibin Zhang, Wei Ming Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, Robert V. Cadman, Hai Jiang, Evgeny Mstislavovich Kislov, Christopher J. McClain, Vladimir A. Nikitin, John W. Watson, Anatoly Nikolaevich Zubarev, Anja E. M. Billmeier, Hyun-Ah Choi, Byoung-Chul Kim, Martin A. Kramer, Hui Long, Mercedes Lopez-Noriega, Yu. Melnick, Camelia Mironov, Markus D. Oldenburg, Stepan V. Razin, Jörg Reinnarth, Igor A. Savin, Alexander A. Wetzler
- 2007-05-10Lee Stuart Barnby, Anju Bhasin, Mauro Rogerio Cosentino, Evan Finch, Yuri Fisyak, Adam Kisiel, Spencer R. Klein, Richard Lednický, Nikolai G. Minaev, Bedangadas Mohanty, Christine Nattrass, Vitaly A. Okorokov, Thomas Peitzmann, Issam A. Qattan, Frank Simon, Paul Sorensen, Michal Šumbera, James Thomas, Naomi van der Kolk, Marco van Leeuwen, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Yuting Bai, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Viktoria V. Belaga, Anneli Bellingeri-Laurikainen, Rene Bellwied, Federica Benedosso, R. Russell Betts, S. Bhardwaj, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Leslie C. Bland, Sarah-Louise Blyth, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Jonathan Bouchet, Andrei V. Brandin, Alessandro Bravar, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Robert V. Cadman, Xiang-Zhou Cai, Helen Caines, Manuel Calderón de la Barca, Jeremy Callner, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, William Christie, Suh-Urk Chung, Jean-Pierre Michel Coffin, Thomas Michael Cormier, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Marcia Maria de Moura, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Thomas Dietel, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, Fei Du, Vladimir B. Dunin, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Volker Eckardt, William R. Edwards, Leonid G. Efimov, V. Emelianov, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Valeri Fine, J. Fu, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Hanna Paulina Zbroszczyk, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Neeraj Gupta, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, T. W. Henry, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Mark J. Horner, Huan Zhong Huang, Emlyn Willard Hughes, Thomas J. Humanic, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Fei Jia, Peter Graham Jones, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Jan Kapitan, Morton Kaplan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Byoung-Chul Kim, Joanna Kiryluk, Evgeny Mstislavovich Kislov, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Mikhail L. Kopytine, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Katarzyna L. Kowalik, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Christian Claude Kuhn, Aleksandr I. Kulikov, Ashok Kumar, Priscilla Kurnadi, Andrey A. Kuznetsov, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Jens Sören Lange, Sarah Louise LaPointe, Frank Laue, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Sabina Lehocka, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Qi Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Xiao-Yan Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, David Lynn, Guo-Liang Ma, Jing-Guo Ma, Yu-Gang Ma, Daniel Magestro, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Lilian Martin, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Christopher J. McClain, Tom S. McShane, Yu. Melnick, Aleksei P. Meschanin, Julie Marie Millane, Michael L. Miller, Saskia Mioduszewski, Camelia Mironov, Andre Mischke, J. Mitchell, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Markus D. Oldenburg, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Susanta Kumar Pal, Yuri Panebratsev, Alexei I. Pavlinov, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Stanislaw Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, Norbert T. Porile, Arthur M. Poskanzer, Maxim Potekhin, Elena Potrebenikova, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, David Ricci Relyea, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Andrew Rose, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Pavel S. Sazhin, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Wen-Qing Shen, Stepan S. Shimanskiy, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Nikolai Smirnov, Raimond Snellings, James Sowinski, Jeff Speltz, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, A. Stadnik, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Jun Takahashi, Ai-Hong Tang, Terence J. Tarnowsky, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Andrew M. Vander Molen, Raghava Varma, I. M. Vasilevski, Aleksandr Vasilyev, Renaud Vernet, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, William T. Waggoner, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, John W. Watson, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Alexander A. Wetzler, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Jian Wu, Yuan-Fang Wu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Vladimir I. Yurevich, Wenlong Zhan, Haibin Zhang, Wei Ming Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Anatoly Nikolaevich Zubarev, Jia-Xu Zuo, STAR Collaboration, N. S. Nepali
Article - wd:Q58432934