Alan M. Hoffman
činnosť: výskumník
Articles 61
- 2017-03-23Lilian Martin, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Adam Kisiel, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Rene Bellwied, Anju Bhasin, Ashok Kumar Bhati, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Leslie C. Bland, Jonathan Bouchet, Andrei V. Brandin, Manuel Calderón de la Barca, Daniel A. Cebra, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, William Christie, Henry J. Crawford, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, Leonid G. Efimov, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Peter Filip, Evan Finch, Yuri Fisyak, Carl A. Gagliardi, David P. Grosnick, Anik Gupta, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Gerald W. Hoffmann, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, Spencer R. Klein, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Richard Lednický, Cheng Li, Yuanjing Li, Michael A. Lisa, Feng Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Richard Daniel Majka, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Bedangadas Mohanty, Dmitry A. Morozov, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Vitaly A. Okorokov, Yuri Panebratsev, Chris Perkins, Jan Pluta, Arthur M. Poskanzer, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Robert L. Ray, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Li-Juan Ruan, Iwona Sakrejda, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Wen-Qing Shen, Ernst P. Sichtermann, Nikolai Smirnov, Paul Sorensen, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Michal Šumbera, Xiang-Ming Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Ai-Hong Tang, Terence J. Tarnowsky, James Thomas, Anthony Robert Timmins, Mikhail V. Tokarev, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Raghava Varma, Aleksandr Vasilyev, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Yi Wang, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Zhangbu Xu, In-Kwon Yoo, Yifei Zhang, Chen Zhong, Youlia Zoulkarneeva, Betty I. Abelev, Bryon D. Anderson, Yuting Bai, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Viktoria V. Belaga, Anneli Bellingeri-Laurikainen, Federica Benedosso, R. Russell Betts, S. Bhardwaj, Hans Bichsel, Sarah-Louise Blyth, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Jeremy Callner, Oana Catu, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Alexei Chikanian, Suh-Urk Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Jean-Pierre Michel Coffin, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Marcia Maria de Moura, Michael DePhillips, Thomas Dietel, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Fei Du, Vladimir B. Dunin, M. R. Dutta Mazumdar, William R. Edwards, V. Emelianov, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Patricia Fachini, Aoqi Feng, Valeri Fine, J. Fu, Leon Gaillard, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Hanna Zbroszczyk, Oleg G. Grebenyuk, Boris Grube, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Neeraj Gupta, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Weihong He, Mark Thomas Heinz, T. W. Henry, Boris Hippolyte, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Mark J. Horner, Emlyn Willard Hughes, Aneta Iordanova, Pavel Jakl, Peter Graham Jones, Jan Kapitan, Morton Kaplan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Joanna Kiryluk, Evgeny Mstislavovich Kislov, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Mikhail L. Kopytine, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Katarzyna L. Kowalik, Vladimir I. Kravtsov, Christian Claude Kuhn, Aleksandr I. Kulikov, Ashok Kumar, Priscilla Kurnadi, Andrey A. Kuznetsov, Jens Sören Lange, Sarah Louise LaPointe, Frank Laue, Chang-Hwan Lee, Sabina Lehocka, Micheal J. LeVine, Qi Li, Guoji Lin, Xiao-Yan Lin, Sam J. Lindenbaum, Haidong Liu, Jing Liu, L. Liu, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, David Lynn, Jing-Guo Ma, Durga Prasad Mahapatra, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Yuri A. Matulenko, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Julie Marie Millane, Michael L. Miller, Andre Mischke, J. Mitchell, Marcelo Gameiro Munhoz, Christine Nattrass, Chandra Shekhar Nepali, Pawan Kumar Netrakanti, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Susanta Kumar Pal, Alexei I. Pavlinov, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Nikola Poljak, Norbert T. Porile, Maxim Potekhin, Elena Potrebenikova, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Issam A. Qattan, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, David Ricci Relyea, A. Ridiger, Christelle Sophie Roy, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Tai Sakuma, Murad G. Sarsour, Pavel S. Sazhin, Ilya Selyuzhenkov, Alexandre Shabetai, Stepan S. Shimanskiy, Frank Simon, Rama Narayana Singaraju, Raimond Snellings, James Sowinski, Jeff Speltz, A. Stadnik, David D. Staszak, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Sergei Timoshenko, Thomas A. Trainor, Jason Glyndwr Ulery, Naomi van der Kolk, Marco van Leeuwen, Andrew M. Vander Molen, I. M. Vasilevski, Renaud Vernet, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Masayuki Wada, William T. Waggoner, Xiao-Lian Wang, Charles A. Whitten, Jian Wu, Yuan-Fang Wu, Pablo P. Yepes, Qian Yue, Vladimir I. Yurevich, Marcin Zawisza, Wenlong Zhan, Haibin Zhang, Wei Ming Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Anatoly Nikolaevich Zubarev, Jia-Xu Zuo
- 2011-09-20Wenqin Xu, Zebo Tang, Elena Bruna, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Christopher Daniel Anson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, Leonid G. Efimov, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Frank Geurts, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Evgeny V. Lukashov, Xiaofeng Luo, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Elizabeth Wingfield Oldag, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Yanyun Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Billy E. Bonner, Oana Catu, R. F. Clarke, Debasish Das, Sadhana Dash, M. R. Dutta Mazumdar, Essam O. Elhalhuli, Barbara Erazmus, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Vahe Ghazikhanian, Alan M. Hoffman, C. L. Jones, Kohei Kajimoto, Chang-Hwan Lee, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Lalit K. Mangotra, Andre Mischke, Michael J. Ng, Victor Perevoztchikov, Shashikant C. Phatak, Christelle Sophie Roy, Shingo Sakai, James Sowinski, Sergei Timoshenko, Vi Nham Tram, Jason Glyndwr Ulery, Marco van Leeuwen, Qian Yue, J. Zhou, Adam Kocoloski
- 2011-06-27Yanyun Yang, Wenqin Xu, Elena Bruna, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xuan Li, Xin Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Evgeny V. Lukashov, Xiaofeng Luo, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Elizabeth Wingfield Oldag, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Neeraj Gupta
- 2011-04-13Issam A. Qattan, Vitaly A. Okorokov, Bedangadas Mohanty, Anju Bhasin, Raimond Snellings, Michal Šumbera, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Rene Bellwied, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Andrei V. Brandin, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, William Christie, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Yuri Fisyak, Carl A. Gagliardi, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Neeraj Gupta, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Peter Graham Jones, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kejun Kang, Jan Kapitan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Joanna Kiryluk, Adam Kisiel, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Richard Lednický, Chang-Hwan Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Christine Nattrass, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Susanta Kumar Pal, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Thomas Peitzmann, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Ernst P. Sichtermann, Frank Simon, Rama Narayana Singaraju, Nikolai Smirnov, Paul Sorensen, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Jun Takahashi, Ai-Hong Tang, Terence J. Tarnowsky, James Thomas, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Raghava Varma, Aleksandr Vasilyev, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Wenlong Zhan, Wei Ming Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Betty I. Abelev, Yuting Bai, Olga Evdokimov, Jerome Baudot, Viktoria V. Belaga, Anneli Bellingeri-Laurikainen, Federica Benedosso, S. Bhardwaj, Sarah-Louise Blyth, Marek Bombara, Michiel Botje, Alessandro Bravar, Michal Bystersky, Robert V. Cadman, Jeremy Callner, Suh-Urk Chung, Jean-Pierre Michel Coffin, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, Michael Scott Daugherity, Marcia Maria de Moura, Michael DePhillips, Thomas Dietel, Fei Du, Vladimir B. Dunin, Volker Eckardt, William R. Edwards, V. Emelianov, Aoqi Feng, J. Fu, Leon Gaillard, Yury N. Gorbunov, Hanna Zbroszczyk, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Timothy J. Hallman, Weihong He, T. W. Henry, Boris Hippolyte, Richard S. Hollis, Mark J. Horner, Emlyn Willard Hughes, Aneta Iordanova, Pavel Jakl, Fei Jia, Morton Kaplan, Vadim Yu. Khodyrev, Byoung-Chul Kim, Evgeny Mstislavovich Kislov, Mikhail L. Kopytine, Katarzyna L. Kowalik, Vladimir I. Kravtsov, Christian Claude Kuhn, Aleksandr I. Kulikov, Ashok Kumar, Andrey A. Kuznetsov, Jens Sören Lange, Frank Laue, Sabina Lehocka, Qi Li, Xiao-Yan Lin, L. Liu, Thomas Ludlam, David Lynn, Jing-Guo Ma, Daniel Magestro, Lilian Martin, Christopher J. McClain, Yu. Melnick, Julie Marie Millane, Michael L. Miller, Camelia Mironov, J. Mitchell, N. S. Nepali, Markus D. Oldenburg, Alexei I. Pavlinov, Norbert T. Porile, Maxim Potekhin, Elena Potrebenikova, David Ricci Relyea, A. Ridiger, Martijn J. Russcher, Murad G. Sarsour, Pavel S. Sazhin, Alexandre Shabetai, Wen-Qing Shen, Stepan S. Shimanskiy, Jeff Speltz, A. Stadnik, Naomi van der Kolk, Andrew M. Vander Molen, I. M. Vasilevski, Renaud Vernet, Steven E. Vigdor, William T. Waggoner, John W. Watson, Alexander A. Wetzler, Jian Wu, Vladimir I. Yurevich, Haibin Zhang, Y. Zhao, Anatoly Nikolaevich Zubarev, Jia-Xu Zuo
- 2010-03-04Yanyun Yang, Wenqin Xu, Boris Grube, Zebo Tang, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, Lee Stuart Barnby, William A. Leight, Kin Yip, Xiaofeng Luo, Helen Caines, Jinhui Chen, STAR Collaboration, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Bedangadas Mohanty, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Andrew Rose, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, James Thomas, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Elizabeth Wingfield Oldag, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Manuel Calderón de la Barca, Orpheus I. Mall
- 2010-07-09Lee Stuart Barnby, Anju Bhasin, Christine Nattrass, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Kin Yip, Rafael Derradi de Souza, Evan Finch, Yuri Fisyak, Daniel Kikoła, Adam Kisiel, Spencer R. Klein, Miroslav Krůs, Richard Lednický, William A. Leight, Xiaofeng Luo, Nikolai G. Minaev, Vitaly A. Okorokov, Prabhat Ranjan Pujahari, Frank Simon, Paul Sorensen, James Thomas, Marco van Leeuwen, Joseph A. Vanfossen, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Joanna Kiryluk, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xuan Li, Xin Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Evgeny V. Lukashov, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Bedangadas Mohanty, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Elizabeth Wingfield Oldag, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Andrew Rose, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, STAR Collaboration, Helen Caines, Jun Takahashi, Wenqin Xu, Yanyun Yang
- 2010-02-26Christine Nattrass, Frank Simon, Yuri Fisyak, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Adam Kisiel, Kin Yip, Yanyun Yang, Wenqin Xu, Boris Grube, Paul Sorensen, James Thomas, Richard Lednický, William A. Leight, Helen Caines, George Stewart Florey Stephans, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Anju Bhasin, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Ivan Bunzarov, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Na Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Xiao-Yan Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Bedangadas Mohanty, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Vitaly A. Okorokov, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Jana M. Rehberg, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Michal Šumbera, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, A. Ridiger, Y. Zhao, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2010-06-15Yanyun Yang, Wenqin Xu, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Jana M. Rehberg, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Elizabeth Wingfield Oldag, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2010-04-02Yanyun Yang, Wenqin Xu, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Jana M. Rehberg, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Elizabeth Wingfield Oldag, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Suh-Urk Chung, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2010-09-30Yanyun Yang, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Na Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Chen Zhong, J. Zhou, Xiang-Lei Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Michael Scott Daugherity, Murad G. Sarsour, Betty I. Abelev, Marek Bombara, Olga Evdokimov, Jerome Baudot, Federica Benedosso, Ivan Bunzarov, Michal Bystersky, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, Michael DePhillips, Aoqi Feng, Timothy J. Hallman, Weihong He, Boris Hippolyte, Pavel Jakl, Mikhail L. Kopytine, Vladimir I. Kravtsov, Christian Claude Kuhn, Thomas Ludlam, Martijn J. Russcher, Alexandre Shabetai, Xing-Hua Shi, Steven E. Vigdor, Jia-Xu Zuo, Leon Gaillard, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Vadim Yu. Khodyrev, L. Liu, H. Okada, A. Ridiger, Y. Zhao, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2010-07-08Lee Stuart Barnby, Anju Bhasin, Rafael Derradi de Souza, Evan Finch, Yuri Fisyak, Boris Grube, Daniel Kikoła, Adam Kisiel, Miroslav Krůs, Richard Lednický, William A. Leight, Nikolai G. Minaev, Christine Nattrass, Vitaly A. Okorokov, Thomas Peitzmann, Prabhat Ranjan Pujahari, Frank Simon, Paul Sorensen, Michal Šumbera, James Thomas, Marco van Leeuwen, Joseph A. Vanfossen, Kin Yip, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Ivan Bunzarov, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Helen Caines, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Joanna Kiryluk, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Bedangadas Mohanty, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Jana M. Rehberg, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Andrew Rose, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Jun Takahashi, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Elizabeth Wingfield Oldag, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Wenqin Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Yanyun Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, STAR Collaboration, Vadim Yu. Khodyrev, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2010-05-27Yanyun Yang, Wenqin Xu, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Jana M. Rehberg, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Elizabeth Wingfield Oldag, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2010-05-28Yanyun Yang, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Ivan Bunzarov, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Na Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Chen Zhong, J. Zhou, Xiang-Lei Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, Michael Scott Daugherity, Vasily Dzhordzhadze, Yannis K. Semertzidis, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, L. Liu, A. Ridiger, Y. Zhao, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2010-11-12Christopher Daniel Anson, Lee Stuart Barnby, Anju Bhasin, Rafael Derradi de Souza, Evan Finch, Yuri Fisyak, Daniel Kikoła, Adam Kisiel, Spencer R. Klein, Miroslav Krůs, Richard Lednický, William A. Leight, Xiaofeng Luo, Nickolay Minaev, Christine Nattrass, Vitaly A. Okorokov, Thomas Peitzmann, Prabhat Ranjan Pujahari, Frank Simon, Paul Sorensen, Michal Šumbera, James Thomas, Marco van Leeuwen, Joseph A. Vanfossen, Kin Yip, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Helen Caines, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Joanna Kiryluk, Valeriy Kizka, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Evgeny V. Lukashov, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Bedangadas Mohanty, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Elizabeth Wingfield Oldag, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Hao Qiu, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Andrew Rose, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Jun Takahashi, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Hao Xu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Wenqin Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Yanyun Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, STAR Collaboration, Xiao-Yan Lin
- 2010-01Yanyun Yang, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Ivan Bunzarov, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Na Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Mriganka M. Mondal, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Xiang-Lei Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, Michael Scott Daugherity, Murad G. Sarsour, Manuel Calderón de la Barca, Steven Francis Heppelmann, Marek Bombara, Supriya Das, Richard G. Milner, Athena Liberty Trattner, Leon Gaillard, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, L. Liu, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang, Sushil K. Badyal
- 2010-08-11Yanyun Yang, Wenqin Xu, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xuan Li, Xin Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Xiaofeng Luo, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Elizabeth Wingfield Oldag, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva
- 2010-08-30Yanyun Yang, Wenqin Xu, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Jeremy Alford, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xuan Li, Xin Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Xiaofeng Luo, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Elizabeth Wingfield Oldag, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Mark J. Horner
- 2010-01Yanyun Yang, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Frank Simon, Yuri Fisyak, Raimond Snellings, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Mikhail L. Kopytine, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Na Li, Cheng Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Athena Liberty Trattner, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, Michael Scott Daugherity, Murad G. Sarsour, Michiel Botje, William R. Edwards, Leon Gaillard, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, L. Liu, Fei Du, V. Emelianov, J. Mitchell, A. Stadnik, Andrew M. Vander Molen, I. M. Vasilevski, William T. Waggoner, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2010-06Yanyun Yang, Wenqin Xu, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Bingchu Huang, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xuan Li, Xin Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Xiaofeng Luo, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Elizabeth Wingfield Oldag, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Jing-Bo Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva
- 2010-07-29Yanyun Yang, Wenqin Xu, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Betty I. Abelev, H. Okada, Jana M. Rehberg, Elizabeth Wingfield Oldag
- 2010-04-09Yanyun Yang, Wenqin Xu, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Igor G. Alekseev, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Olga Evdokimov, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Lidia I. Koroleva, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xuan Li, Xin Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Boris V. Morozov, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Jana M. Rehberg, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, Dmitry N. Svirida, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Elizabeth Wingfield Oldag, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva
- 2009-08-24Yanyun Yang, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Frank Simon, Yuri Fisyak, Raimond Snellings, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, William R. Edwards, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, V. Emelianov, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Murthy S. Ganti, Dhevan Raja Gangadharan, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Mikhail L. Kopytine, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Na Li, Cheng Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, A. Stadnik, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Athena Liberty Trattner, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Andrew M. Vander Molen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, I. M. Vasilevski, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, Fei Du, J. Mitchell, Sergei Yurievich Panitkin, William T. Waggoner, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2009-03Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, Anju Bhasin, Frank Simon, Yuri Fisyak, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, James Thomas, Richard Lednický, Raimond Snellings, William A. Leight, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Jeremy Callner, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Suh-Urk Chung, R. F. Clarke, Jean-Pierre Michel Coffin, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, Fei Du, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, William R. Edwards, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, V. Emelianov, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Mikhail L. Kopytine, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Xiao-Yan Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, David Lynn, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, J. Mitchell, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Chandra Shekhar Nepali, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Vladimir L. Rykov, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, A. Stadnik, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Athena Liberty Trattner, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Andrew M. Vander Molen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, I. M. Vasilevski, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, William T. Waggoner, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Haibin Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, Yuting Bai, S. Bhardwaj, Martin J. M. Codrington, Morton Kaplan, Igor A. Savin, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2009-03-16Lee Stuart Barnby, Anju Bhasin, Mauro Rogerio Cosentino, Rafael Derradi de Souza, Evan Finch, Yuri Fisyak, Boris Grube, Daniel Kikoła, Adam Kisiel, Spencer R. Klein, Miroslav Krůs, Richard Lednický, William A. Leight, Nikolai G. Minaev, Christine Nattrass, Vitaly A. Okorokov, Thomas Peitzmann, Frank Simon, Raimond Snellings, Paul Sorensen, Michal Šumbera, James Thomas, Marco van Leeuwen, Joseph A. Vanfossen, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Yuting Bai, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, R. Russell Betts, S. Bhardwaj, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Helen Caines, Manuel Calderón de la Barca, Jeremy Callner, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Suh-Urk Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Jean-Pierre Michel Coffin, Thomas Michael Cormier, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, Fei Du, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, William R. Edwards, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, V. Emelianov, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Fu Jin, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Morton Kaplan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Joanna Kiryluk, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Mikhail L. Kopytine, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, David Lynn, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, J. Mitchell, Bedangadas Mohanty, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Chandra Shekhar Nepali, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Andrew Rose, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Vladimir L. Rykov, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, A. Stadnik, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Jun Takahashi, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Athena Liberty Trattner, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Andrew M. Vander Molen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, I. M. Vasilevski, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, William T. Waggoner, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang, Yi Wang, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Haibin Zhang, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, STAR Collaboration, Michael J. Betancourt, Ross Corliss, Dhevan Raja Gangadharan, C. L. Jones, Na Li, Richard G. Milner, Robert P. Redwine, Matthew Hsing Hung Walker, Wei Xie
- 2009-12-30Yanyun Yang, Wenqin Xu, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Ivan Bunzarov, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Alan Davila Leyva, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Liang Li, Na Li, Wei Li, Xin Li, Xuan Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Mriganka M. Mondal, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Christopher Beresford Powell, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Jana M. Rehberg, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Evan Sangaline, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Elizabeth Wingfield Oldag, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Jie Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2009-12-08Wenqin Xu, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Ivan Bunzarov, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Lindamulage Chanaka De Silva, Ramiro Rolando Debbe, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Robert G. Fersch, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, Li-Xin Han, John William Harris, James P. Hays-Wehle, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Thorsten Kollegger, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Na Li, Xin Li, Yuanjing Li, Zhi-Ming Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Michael K. Mitrovski, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, Jana M. Rehberg, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Tim R. Schuster, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Justin R. Stevens, Reinhard Stock, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Liang Xue, Yanyun Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Wei Zhou, Xiang-Lei Zhu, Yu-Hui Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2009-12-14Lee Stuart Barnby, Anju Bhasin, Mauro Rogerio Cosentino, Rafael Derradi de Souza, Evan Finch, Yuri Fisyak, Boris Grube, Daniel Kikoła, Adam Kisiel, Spencer R. Klein, Miroslav Krůs, Richard Lednický, William A. Leight, Nikolai G. Minaev, Christine Nattrass, Vitaly A. Okorokov, Thomas Peitzmann, Prabhat Ranjan Pujahari, Frank Simon, Paul Sorensen, Michal Šumbera, James Thomas, Joseph A. Vanfossen, Kin Yip, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Ivan Bunzarov, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Alice Bridgeman, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Xiang-Zhou Cai, Helen Caines, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, Paul Chung, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Vasily Dzhordzhadze, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Joanna Kiryluk, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Na Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Bedangadas Mohanty, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Andrew Rose, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Joseph Patrick Seele, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Yannis K. Semertzidis, Peter Seyboth, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Jun Takahashi, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Yanyun Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Xiang-Lei Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, STAR Collaboration, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2009-12-29Yanyun Yang, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Ivan Bunzarov, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Na Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Bedangadas Mohanty, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Xiang-Lei Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2009-10-23Yanyun Yang, Boris Grube, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, A. V. Alakhverdyants, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Ivan Bunzarov, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Kolja Kauder, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Joshua Konzer, Mikhail L. Kopytine, Ivan Koralt, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Na Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Haidong Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Hiroshi Masui, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Mateusz Andrzej Ploskon, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Shingo Sakai, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Gerrit J. van Nieuwenhuizen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Hui Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Xiang-Lei Zhu, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2009-10-21Lee Stuart Barnby, Anju Bhasin, Mauro Rogerio Cosentino, Rafael Derradi de Souza, Evan Finch, Yuri Fisyak, Boris Grube, Daniel Kikoła, Adam Kisiel, Miroslav Krůs, Richard Lednický, William A. Leight, Nikolai G. Minaev, Christine Nattrass, Vitaly A. Okorokov, Thomas Peitzmann, Prabhat Ranjan Pujahari, Frank Simon, Raimond Snellings, Paul Sorensen, Michal Šumbera, James Thomas, Marco van Leeuwen, Joseph A. Vanfossen, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Helen Caines, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, William R. Edwards, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Joanna Kiryluk, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Mikhail L. Kopytine, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Na Li, Cheng Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Bedangadas Mohanty, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Mirko Planinic, Jan Pluta, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Andrew Rose, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Jun Takahashi, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Vi Nham Tram, Athena Liberty Trattner, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Yanyun Yang, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, STAR Collaboration, V. Emelianov, A. Stadnik, Andrew M. Vander Molen, I. M. Vasilevski, Fei Du, J. Mitchell, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2009-10-27Yanyun Yang, Boris Grube, Zebo Tang, Paul Sorensen, Vitaly A. Okorokov, Christine Nattrass, Bedangadas Mohanty, James Thomas, Richard Lednický, Anju Bhasin, Yuri Fisyak, Frank Simon, Raimond Snellings, Jun Takahashi, Thomas Peitzmann, Michal Šumbera, Adam Kisiel, William A. Leight, Kin Yip, Helen Caines, Andrew Rose, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Lee Stuart Barnby, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, Mauro Rogerio Cosentino, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, William R. Edwards, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Evan Finch, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Daniel Kikoła, Joanna Kiryluk, Spencer R. Klein, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Mikhail L. Kopytine, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Miroslav Krůs, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Na Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Nikolai G. Minaev, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Prabhat Ranjan Pujahari, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert L. Ray, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Ai-Hong Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Thomas A. Trainor, Vi Nham Tram, Athena Liberty Trattner, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Marco van Leeuwen, Joseph A. Vanfossen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, V. Emelianov, A. Stadnik, Andrew M. Vander Molen, I. M. Vasilevski, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
- 2009-08-24Lee Stuart Barnby, Anju Bhasin, Mauro Rogerio Cosentino, Evan Finch, Yuri Fisyak, Boris Grube, Daniel Kikoła, Adam Kisiel, Spencer R. Klein, Miroslav Krůs, Richard Lednický, William A. Leight, Nikolai G. Minaev, Christine Nattrass, Vitaly A. Okorokov, Thomas Peitzmann, Prabhat Ranjan Pujahari, Frank Simon, Raimond Snellings, Paul Sorensen, Michal Šumbera, James Thomas, Marco van Leeuwen, Joseph A. Vanfossen, Kin Yip, Jinhui Chen, Betty I. Abelev, Madan M. Aggarwal, Zubayer Ahammed, Bryon D. Anderson, Dmitry Arkhipkin, Georgy S. Averichev, Jan Balewski, Olga Evdokimov, Jerome Baudot, Stephen Baumgart, Dana Richard Beavis, Rene Bellwied, Federica Benedosso, Michael J. Betancourt, R. Russell Betts, Ashok Kumar Bhati, Hans Bichsel, Jaroslav Bielcik, Jana Bielčíková, Bertrand H. Biritz, Leslie C. Bland, Marek Bombara, Billy E. Bonner, Michiel Botje, Jonathan Bouchet, Ermes Braidot, Andrei V. Brandin, Elena Bruna, Stephen L. Bültmann, Thomas P. Burton, Michal Bystersky, Xiang-Zhou Cai, Helen Caines, Manuel Calderón de la Barca, Oana Catu, Daniel A. Cebra, Ramon Cendejas, Matthew C. Cervantes, Zbigniew Chajecki, Petr Chaloupka, Subhasis Chattopadhyay, Hong-Fang Chen, Jia-Yun Chen, Jianping Cheng, Michael G. Cherney, Alexei Chikanian, Kyung-Eon Choi, William Christie, R. F. Clarke, Martin J. M. Codrington, Ross Corliss, Thomas Michael Cormier, John G. Cramer, Henry J. Crawford, Debasish Das, Supriya Das, Sadhana Dash, Michael Scott Daugherity, Lindamulage Chanaka De Silva, Tatiana G. Dedovich, Michael DePhillips, Anatoly A. Derevschikov, Rafael Derradi de Souza, Lidia Didenko, Pibero Kisa Djawotho, Sunil Manohar Dogra, Xin Dong, James Lucus Drachenberg, James E. Draper, James C. Dunlop, M. R. Dutta Mazumdar, William R. Edwards, Leonid G. Efimov, Essam O. Elhalhuli, Muhammad Elnimr, V. Emelianov, Jack Engelage, Geary Wareham Eppley, Barbara Erazmus, Magali Danielle Estienne, Leonard K. Eun, Patricia Fachini, Renee Hutchins Fatemi, Jan Fedorisin, Aoqi Feng, Peter Filip, Valeri Fine, Carl A. Gagliardi, Leon Gaillard, Dhevan Raja Gangadharan, Murthy S. Ganti, Edmundo Javier Garcia-solis, Artemios Geromitsos, Frank Geurts, Vahe Ghazikhanian, Premomoy Ghosh, Yury N. Gorbunov, Andrew Gordon, Oleg G. Grebenyuk, David P. Grosnick, Steven M. Guertin, Karin Silvia Franzoni Fornazier Guimaraes, Anik Gupta, Neeraj Gupta, Wlodek Guryn, Brooke Haag, Timothy J. Hallman, Ahmed M. Hamed, John William Harris, Weihong He, Mark Thomas Heinz, Steven Francis Heppelmann, Boris Hippolyte, Andrew S. Hirsch, Eric Hjort, Alan M. Hoffman, Gerald W. Hoffmann, David J. Hofman, Richard S. Hollis, Huan Zhong Huang, Thomas J. Humanic, Liaoyuan Huo, George J. Igo, Aneta Iordanova, Peter Martin Jacobs, William W. Jacobs, Pavel Jakl, Chitrasen Jena, Fu Jin, C. L. Jones, Peter Graham Jones, Jaiby Joseph, Eleanor G. Judd, Sonja Kabana, Kohei Kajimoto, Kejun Kang, Jan Kapitan, Declan F. Keane, Armen Kechechyan, David T. Kettler, Vadim Yu. Khodyrev, Joanna Kiryluk, Anders Garritt Knospe, Adam Kocoloski, Donald D. Koetke, Mikhail L. Kopytine, Wolfgang K. Korsch, Leonid Kotchenda, Vassili Kouchpil, Peter A. Kravtsov, Vladimir I. Kravtsov, Keith William Krueger, Christian Claude Kuhn, Lokesh Kumar, Priscilla Kurnadi, Matthew A. C. Lamont, Jeffery M. Landgraf, Sarah Louise LaPointe, Jérôme Lauret, Alexei Lebedev, Chang-Hwan Lee, Jeong-Hun Lee, Micheal J. LeVine, Cheng Li, Na Li, Yuanjing Li, Guoji Lin, Sam J. Lindenbaum, Michael A. Lisa, Feng Liu, Jing Liu, L. Liu, Tonko A. Ljubicic, William J. Llope, Ronald S. Longacre, William A. Love, Yan Lu, Thomas Ludlam, Guo-Liang Ma, Yu-Gang Ma, Durga Prasad Mahapatra, Richard Daniel Majka, Orpheus I. Mall, Lalit K. Mangotra, Robert W. Manweiler, Spyridon Margetis, Christina Markert, Howard S. Matis, Yuri A. Matulenko, Daniel McDonald, Tom S. McShane, Aleksei P. Meschanin, Richard G. Milner, Saskia Mioduszewski, Andre Mischke, Bedangadas Mohanty, Dmitry A. Morozov, Marcelo Gameiro Munhoz, Basanta Kumar Nandi, Tapan K. Nayak, John M. Nelson, Pawan Kumar Netrakanti, Michael J. Ng, Larisa V. Nogach, Sandibek Baitemirovich Nurushev, Grazyna Janina Odyniec, Akio Ogawa, H. Okada, Douglas L. Olson, Milos Pachr, Brian S. Page, Susanta Kumar Pal, Yadav Pandit, Yuri Panebratsev, Tomasz Jan Pawlak, Victor Perevoztchikov, Chris Perkins, Wiktor Peryt, Shashikant C. Phatak, Philip H. Pile, Mirko Planinic, Jan Pluta, Donika Plyku, Nikola Poljak, Arthur M. Poskanzer, Baba V. K. S. Potukuchi, Duncan J. Prindle, Claude Pruneau, Navneet Kumar Pruthi, Joern Henning Putschke, Rashmi Raniwala, Sudhir Raniwala, Robert P. Redwine, Rosi Jan Reed, A. Ridiger, Hans Georg Ritter, Jabus B. Roberts, Oleg V. Rogachevskiy, Juan L. Romero, Andrew Rose, Christelle Sophie Roy, Li-Juan Ruan, Martijn J. Russcher, Nihar Ranjan Sahoo, Iwona Sakrejda, Tai Sakuma, Sevil Salur, Jack H. Sandweiss, Murad G. Sarsour, Joachim Schambach, Rolf Paul Scharenberg, Norbert Schmitz, Janet E. Seger, Ilya Selyuzhenkov, Peter Seyboth, Alexandre Shabetai, Ehtiram Shahaliev, Ming Shao, Mahima K. Sharma, Shusu Shi, Xing-Hua Shi, Ernst P. Sichtermann, Rama Narayana Singaraju, Michael J. Skoby, Nikolai Smirnov, James Sowinski, Harold M. Spinka, Brijesh Kumar Srivastava, A. Stadnik, T. D. Shirvel Stanislaus, David D. Staszak, Mikhail Nikolaevich Strikhanov, Blair Stringfellow, Alexandre Alarcon P. Suaide, Maria C. Suarez, Naresh L. Subba, Xiang-Ming Sun, Yong-Jie Sun, Zhiyu Sun, Bernd Surrow, T. James M. Symons, Alejandro Szanto de Toledo, Jun Takahashi, Ai-Hong Tang, Zebo Tang, Laurence H. Tarini, Terence J. Tarnowsky, Dylan Thein, Jian Tian, Anthony Robert Timmins, Sergei Timoshenko, David Tlusty, Mikhail V. Tokarev, Vi Nham Tram, Athena Liberty Trattner, Steven Trentalange, Robert E. Tribble, Oleg D. Tsai, Jason Glyndwr Ulery, Thomas S. Ullrich, David G. Underwood, Gene Van Buren, Andrew M. Vander Molen, Raghava Varma, Geraldo M.S. Vasconcelos, I. M. Vasilevski, Aleksandr Vasilyev, Flemming Videbæk, Steven E. Vigdor, Yogendra P. Viyogi, Stanislav Vokal, Sergei A. Voloshin, Masayuki Wada, Matthew Hsing Hung Walker, Fuqiang Wang, Gang Wang, Jian-Song Wang, Quan Wang, Yi Wang, Grant Webb, Jason C. Webb, Gary D. Westfall, Charles A. Whitten, Howard Wieman, Scott W. Wissink, Richard Witt, Yuan-Fang Wu, Wei Xie, Nu Xu, Qing-Hua Xu, Yi-Fei Xu, Zhangbu Xu, Pablo P. Yepes, In-Kwon Yoo, Qian Yue, Marcin Zawisza, Hanna Zbroszczyk, Wenlong Zhan, Song Zhang, Wei Ming Zhang, Xiao-Ping Zhang, Yifei Zhang, Zi-Ping Zhang, Y. Zhao, Chen Zhong, J. Zhou, Rafael Zoulkarneev, Youlia Zoulkarneeva, Jia-Xu Zuo, STAR Collaboration, Xiaobin Wang, Xiao-Lian Wang
Date
Názov
Autori
Human - wd:Q105582573