Gerhard Heinzel
職業: 研究者
記事 30
- 2018-02-01
- 2017-04-26
- 2016-02-11Paolo Addesso, Vaishali Adya, Odylio D. Aguiar, Lorenzo Aiello, ブルース・アレン, 新井宏二, Stefano Ascenzi, Gregory Ashton, Paul T. Baker, Bryan Barr, Viswanath Bavigadda, Christopher P. L. Berry, Diego Bersanetti, Swetha Bhagwat, Ross Birney, Michel Boër, François Bondu, Valerio Boschi, Patrick R Brady, Aidan Brooks, Juan Calderon Bustillo, Thomas Callister, Kipp Cannon, Collin Capano, Lorenzo Cerboni Baiardi, Elisabetta Cesarini, Shiuh Chao, Philip Charlton, Andrea Chincarini, Jong H. Chow, Eugenio Coccia, Christophe Collette, Livia Conti, Cesar Costa, Elena Cuoco, Stefan Danilishin, Gareth S Davies, Martina De Laurentis, Walter Del Pozzo, Timo Denker, Alberto Di Lieto, Angela DiVirgilio, Vincent Dolique, Marco Drago, Zhihui Du, Stephen Fairhurst, Isidoro Ferrante, Lee Samuel Finn, Andreas Freise, Fabio Garufi, Alberto Gatto, Bruce Gendre, László Árpád Gergely, Massimo Granata, Anna C. Green, Paul J. Groot, Gianluca Guidi, ジャイルズ・D・ハモンド, Maria Haney, Jan Harms, Antoine Heidmann, Sophie Hollitt, Eric Howell, Yi-Ming Hu, Eliu A. Huerta, Sascha Husa, Piotr Jaranowski, Li Ju, David Keitel, Alexander Khalaidovski, Mikhail Korobko, イザベラ・コヴァルスカ, Badri Krishnan, Paul Lasky, Claudia Lazzaro, Sean Leavey, Matteo Leonardi, Matteo Lorenzini, Giovanni Losurdo, Andrew Lundgren, Ettore Majorana, Valentina Mangano, Thomas J. Massinger, デイヴィッド・マクレランド, Chris J. Messenger, Haixing Miao, Hannah Middleton, Eugeniy Mikhailov, Chandra Kant Mishra, Sanjit Mitra, Conor M Mow-Lowry, David J. Murphy, Luca Naticchioni, Gijs Nelemans, Alexander Nitz, Eric Oelker, Frank Ohme, Richard O'Shaughnessy, Benjamin J. Owen, Francesco Pannarale, M. Alessandra Papa, Roberto Passaquieti, Barbara Patricelli, Harald Pfeiffer, Ornella Juliana Piccinni, Francesco Piergiovanni, Vincenzo Pierro, Innocenzo M. Pinto, Matthew D. Pitkin, Jade Powell, Maria Principe, Giovanni Andrea Prodi, Eric Quintero, Piero Rapagnani, Massimiliano Razzano, Alessio Rocchi, Francesco Salemi, Daniel Sigg, Bram Slagmolen, Borja Sorazu, Fiodor Sorrentino, Simon Stevenson, Kenneth Strain, Giulia Stratta, Amber L. Stuver, Bas L. Swinkels, David B. Tanner, Márton Tápai, Eric Thrane, Kirill Tokmakov, Flavio Travasso, Gabriele Vajente, Joris van Heijningen, Alberto Vecchio, Andrea Viceré, Salvatore Vitale, Helios Vocca, Linqing Wen, Karl Wette, Bernard F Whiting, Benno Willke, グレアム・ウォン, Michael Zevin, Chunnong Zhao, Xing-Jiang Zhu, John Zweizig, ミシェル・ダヴィエ, Mauro Tonelli, Robert Taylor, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, Orion Eli Sauter, ロナルド・ドレーバー, Beverly Berger, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Peter Fritschel, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Volker Quetschke, Andrew Melatos, Thomas D. Abbott, Benjamin P. Abbott, Archisman Ghosh, Ilya Mandel, Guenakh Mitselmakher, Sinead Walsh, Todd Adams, Sukanta Bose, Gergely Debreczeni, Éric Chassande-Mottin, Karsten Danzmann, Carl D. Blair, Duncan A. Brown, Alessandra Corsi, Luciano Di Fiore, Evan Goetz, Gregory M. Harry, Adam Ingram, Prayush Kumar, Denis V. Martynov, Jonathan Miller, Federico Paoletti, Rosa Poggiani, Ryan Quitzow-James, Oscar Straniero, キップ・ソーン, John Veitch, Amanda Weinstein, John Whelan, Riccardo Bassiri, Alessandro Bertolini, トマシュ・ブリク, Giacomo Ciani, Jolien D. E. Creighton, Francesco Fidecaro, Laura Kate Nuttall, Vivien Raymond, Jamie Scott, Dipongkar Talukder, ライナー・ウェイス, Christene Lynch, Paul A. Altin, Giovanni Cerretani, Johannes Eichholz, Fabrice Matichard, Fulvio P. Ricci, Gabriele Vedovato, Flavio Vetrano, Francisco Jiménez-Forteza, Fabian Magaña-Sandoval, Abhirup Ghosh, Nam-Gyu Kim, Mariela Masso-Reid, David Mendoza-Gandara, Arunava Mukherjee, LIGO Scientific Collaboration and Virgo Collaboration, Samaya Nissanke, Richard Gustafson, Eric K. Gustafson, Irene Di Palma, Reinier J. G. Jonker, Fausto Acernese, Kendall Ackley, Christopf Affeldt, Kazuhiro Agatsuma, Sebastian Steinlechner, Zsuzsanna Marka, P. Aufmuth, Pia Astone, Joseph Betzwieser, Dennis Coyne, Juan C. B. Barayoga, Christopher J Moore, Blake C. Moore, Karl Aaron Gill, James E. Brau, Hiroaki Yamamoto, Chloe Gray, Russell Jones, Peter Shawhan, Robert L. Stone, Richard J. McCarthy, Michael Coughlin, Nancy Aggarwal, Michael Pedraza, Jennifer C. Driggers, M R Abernathy, ラナ・アディカリ, Lynn R. Cominsky, David H. Shoemaker, Sang Hoon Oh, Sergey Klimenko, Muhammed Saleem, Laura Cadonati, Rajesh Kumble Nayak, K. G. Arun, Bernd Machenschalk, Antonio Pasqualetti, Jerome Degallaix
- 2015-01David B. Tanner, Dipongkar Talukder, Bruce Gendre, Duncan A. Brown, キップ・ソーン, Robert L. Ward, Roberto Serafinelli, Timo Denker, Prayush Kumar, Minchuan Zhou, Vaishali Adya, Vincent Dolique, Christophe Collette, David J. Murphy, Francesco Pannarale, Eric Quintero, Alberto Gatto, Márton Tápai, Luca Naticchioni, Carsten Aulbert, Diego Bersanetti, Claudia Lazzaro, Xing-Jiang Zhu, Igor Neri, Alexander Khalaidovski, Fabrice Matichard, Chandra Kant Mishra, Borja Sorazu, Karl Wette, Zhihui Du, Gabriele Vedovato, Riccardo Bassiri, Valerio Boschi, Vincenzo Pierro, Massimo Granata, Sascha Husa, 新井宏二, Paolo Addesso, Antoine Heidmann, Maria Principe, Shiuh Chao, Marco Drago, John Veitch, Jamie Scott, ブルース・アレン, Fulvio P. Ricci, Andrea Chincarini, Haixing Miao, Flavio Vetrano, Ben Farr, Chunnong Zhao, グレアム・ウォン, Matthew D. Pitkin, Francesco Piergiovanni, Elisabetta Cesarini, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, Helios Vocca, John Zweizig, Michel Boër, Philip Charlton, Flavio Travasso, Gabriele Vajente, Matteo Lorenzini, Stefan Hild, Sanjit Mitra, Francesco Fidecaro, Badri Krishnan, Roberto Passaquieti, Piotr Jaranowski, Alessio Rocchi, Matteo Leonardi, ジャイルズ・D・ハモンド, Viswanath Bavigadda, Francesco Salemi, Patricia Schmidt, Sebastian Steinlechner, Andrew Wade, ニール・ゲーレルス, トマシュ・ブリク, Johannes Eichholz, Chris J. Messenger, Vivien Raymond, Gregory Ashton, Alessandro Bertolini, David Cook, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Swagato Mukherjee, François Bondu, Enrico Calloni, Eugenio Coccia, Leopoldo Milano, Ettore Majorana, Benjamin P. Abbott, Giacomo Ciani, Karsten Danzmann, Evan Goetz, デイヴィッド・マクレランド, Laura Kate Nuttall, ライナー・ウェイス, ミシェル・ダヴィエ, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Mauro Tonelli, Robert Taylor, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, バーナード・F・シュッツ, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Volker Quetschke, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Andrew Melatos, Piero Rapagnani, Guenakh Mitselmakher, Sinead Walsh, Jolien D. E. Creighton, Todd Adams, Gergely Debreczeni, Éric Chassande-Mottin, Massimiliano Razzano, Odylio D. Aguiar, Carl D. Blair, Aidan Brooks, Juan Calderon Bustillo, Kipp Cannon, Collin Capano, Alessandra Corsi, Cesar Costa, Stefan Danilishin, Gareth S Davies, Walter Del Pozzo, Luciano Di Fiore, Mariano Dominguez, Isidoro Ferrante, Paul J. Groot, Gianluca Guidi, Eric Howell, Eliu A. Huerta, Adam Ingram, David Keitel, イザベラ・コヴァルスカ, Stephen M. Larson, Paul Lasky, Andrew Lundgren, Denis V. Martynov, Eugeniy Mikhailov, Conor M Mow-Lowry, Gijs Nelemans, Eric Oelker, Richard O'Shaughnessy, Federico Paoletti, Rosa Poggiani, Ryan Quitzow-James, ロッコ・ロマーノ, Bram Slagmolen, Oscar Straniero, Amber L. Stuver, Bas L. Swinkels, Eric Thrane, Joris van Heijningen, Amanda Weinstein, John Whelan, Matthew Whiting, Benno Willke, Liang Zhang, Martina De Laurentis, László Árpád Gergely, Sophie Hollitt, Christene Lynch, Francisco Jiménez-Forteza, Fabian Magaña-Sandoval, R. Vincent-Finley, Samaya Nissanke, Zsuzsanna Marka, Eric K. Gustafson, Joseph Betzwieser, Fausto Acernese, P. Aufmuth, James E. Brau, Sukanta Bose, Chloe Gray, Russell Jones, Peter Shawhan, Robert L. Stone, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sang Hoon Oh, Sergey Klimenko, Muhammed Saleem, David J. Hofman, Laura Cadonati, H. Kaufer, Thomas D. Abbott, Rajesh Kumble Nayak, Bernd Machenschalk, Antonio Pasqualetti, Jerome Degallaix
- 2015-03-03Alberto Vecchio, Haixing Miao, Benjamin P. Abbott, Giacomo Ciani, Karsten Danzmann, Evan Goetz, デイヴィッド・マクレランド, Fabrice Matichard, John Miller, Laura Kate Nuttall, Daniel Sigg, Borja Sorazu, Robert L. Ward, ライナー・ウェイス, Chandra Kant Mishra, Carl D. Blair, Soumya D. Mohanty, David B. Tanner, Iain Martin, Vincenzo Pierro, László Árpád Gergely, Chang-Hwan Lee, Gregory Ashton, Zhihui Du, Patricia Schmidt, Chris J. Messenger, Claudia Lazzaro, Jong H. Chow, Kipp Cannon, ジャイルズ・D・ハモンド, Gabriele Vajente, Robert Taylor, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Andrew Melatos, Paolo Addesso, グレアム・ウォン, Ilya Mandel, Guenakh Mitselmakher, Sinead Walsh, Todd Adams, Matthew D. Pitkin, Stephen M. Larson, Samaya Nissanke, Timo Denker, James E. Brau, Sukanta Bose, Ryan Quitzow-James, Chloe Gray, Jason S. Lewis, Russell Jones, Peter Shawhan, Robert L. Stone, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sang Hoon Oh, Sergey Klimenko, Muhammed Saleem, David J. Murphy, Laura Cadonati, Rajesh Kumble Nayak, Bernd Machenschalk, Peter J. Veitch, Juan C. B. Barayoga, P. Bojtos, Saeed Mirshekari, Kalina V. Nedkova
- 2008-03-17キップ・ソーン, Robert L. Ward, Marco G. Tarallo, Amber L. Stuver, Eirini Messaritaki, Francesco Chiadini, Sascha Schediwy, ピーター・カルムス, Karl Wette, Atsushi Nishizawa, Eric Howell, Eugeniy Mikhailov, Nicolas Yunes, Vincenzo Pierro, Fabio Postiglione, Matthew D. Pitkin, Vincenzo Galdi, David B. Tanner, Jong H. Chow, Sanjit Mitra, John Zweizig, Kipp Cannon, Daniel Sigg, Chunnong Zhao, Conor M Mow-Lowry, Jan Harms, Stephen Fairhurst, John Veitch, Philip Charlton, Andreas Freise, Benno Willke, Raymond Frey, グレアム・ウォン, Stefan Hild, Badri Krishnan, J. Zhang, Linqing Wen, Li Ju, Douglas Cook, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Swagato Mukherjee, Karsten Danzmann, Evan Goetz, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Volker Quetschke, Richard K. Mittleman, Dennis Ugolini, Peter Fritschel, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Benjamin P. Abbott, Szabolcs Márka, H. Armandula, P. Aufmuth, Joseph Betzwieser, Peter Beyersdorf, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Russell Jones, Peter Shawhan, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, David M. Strom, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk, Jerome Degallaix
- 2007-10-24キップ・ソーン, Robert L. Ward, Marco G. Tarallo, Eirini Messaritaki, Reinhard Prix, Sascha Schediwy, Carsten Aulbert, ピーター・カルムス, Francesco Chiadini, Fabio Postiglione, Amber L. Stuver, Atsushi Nishizawa, Karl Wette, Vincenzo Galdi, Eric Howell, Nicolas Yunes, Valerio Boschi, Vincenzo Pierro, Eugeniy Mikhailov, Aidan Brooks, David B. Tanner, John Veitch, Matthew D. Pitkin, ブルース・アレン, Duncan A. Brown, Conor M Mow-Lowry, Chunnong Zhao, グレアム・ウォン, Kipp Cannon, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, John Zweizig, Philip Charlton, Stefan Hild, Sanjit Mitra, Jong H. Chow, Andreas Freise, Benno Willke, Raymond Frey, Linqing Wen, J. Zhang, Li Ju, Bryan Barr, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Benjamin P. Abbott, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Swagato Mukherjee, Karsten Danzmann, Evan Goetz, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Volker Quetschke, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Szabolcs Márka, H. Armandula, P. Aufmuth, Joseph Betzwieser, Peter Beyersdorf, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Russell Jones, Peter Shawhan, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, David M. Strom, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk, Jerome Degallaix
- 2006-05-16Marco G. Tarallo, Souichi Telada, Eirini Messaritaki, 真貝寿明, Carsten Aulbert, Hiroyuki Nakano, Masaki Ando, Amber L. Stuver, Karl Wette, 井岡邦仁, Eugeniy Mikhailov, 新井宏二, John Veitch, David B. Tanner, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Matthew D. Pitkin, Kipp Cannon, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, John Zweizig, Stefan Hild, Sanjit Mitra, Robert L. Ward, Philip Charlton, Andreas Freise, Pamela Russell, Benno Willke, Misao Sasaki, Raymond Frey, Linqing Wen, Herbert Walther, Yoichi Aso, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Kazuhiro Yamamoto, Bryan Barr, David Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Gareth S Davies, ジャイルズ・D・ハモンド, Badri Krishnan, キップ・ソーン, Kirill Tokmakov, Alan J. Weinstein, John Whelan, James E. Brau, 春山富義, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, 山本明, Naoki Seto, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Benjamin P. Abbott, Bernd Machenschalk
- 2006-03-07Marco G. Tarallo, Eirini Messaritaki, Carsten Aulbert, Amber L. Stuver, Karl Wette, Eugeniy Mikhailov, John Veitch, David B. Tanner, Ian J. Taylor, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Matthew D. Pitkin, Kipp Cannon, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, John Zweizig, Stefan Hild, Sanjit Mitra, Robert L. Ward, Philip Charlton, Andreas Freise, Benno Willke, Raymond Frey, Linqing Wen, Herbert Walther, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Bryan Barr, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2006-12-21Souichi Telada, Masaki Ando, 新井宏二, Hiroyuki Nakano, 井岡邦仁, Misao Sasaki, Kazuhiro Yamamoto, Takashi Uchiyama, 坪野公夫, Akito Araya, Nobuyuki Kanda, Shigenori Moriwaki, Mitsuru Musha, Kenji Numata, Naoki Seto, Takahiro Tanaka, 浅田秀樹, Ryuichi Fujita, Mitsuhiro Fukushima, Kazuhiro Hayama, Nobuki Kawashima, Fumiko Kawazoe, Keiko Kokeyama, Hideaki Kudoh, Kazuaki Kuroda, 宮川治, Shinji Miyoki, Masatake Ohashi, Naoko Ohishi, Norichika Sago, Shihori Sakata, Masaru Shibata, 真貝寿明, Kentaro Somiya, Hideyuki Tagoshi, Ryutaro Takahashi, Hirotaka Takahashi, Yoshiki Tsunesada, Akitoshi Ueda, Ken-ichi Ueda, Toshitaka Yamazaki, Tomotada Akutsu, Hiromi Mizusawa, Akira Okutomi, Masao Tokunari, 鈴木敏和, Tomomi Akutsu, Youichi Aso, Peter Beyersdorf, Youhei Fujiki, Yusaku Hamuro, 春山富義, Hideaki Hayakawa, Gerhard Heinzel, Gen’ichi Horikoshi, Hideo Iguchi, Yukiyoshi Iida, Hideki Ishitsuka, Norihiko Kamikubota, Takaharu Kaneyama, Yoshikazu Karasawa, Taketoshi Kasai, Mayu Katsuki, Keita Kawabe, Kazuhiro Kondo, Takashi Kuwabara, Namio Matsuda, Norikatsu Mio, Kazuyuki Miura, Yoshitaka Nagayama, Ken-ichi Nakao, Yuhiko Nishi, 小川雄二郎, Ken-ichi Oohara, Shigemi Otsuka, Nobuaki Sato, Youhei Sato, Hidetsugu Seki, Aya Sekido, Takakazu Shintomi, Kenji Soida, 高森昭光, Kohei Takeno, Shinsuke Taniguchi, Toru Tanji, Kuniharu Tochikubo, Takayuki Tomaru, Nobuhiro Tsuda, Fumihiko Usui, Yuko Watanabe, Hiromi Yakura, Yuriko Yanagi, Tatsuo Yoda, Tatsuru Yoshida, Zong-Hong Zhu, 川村静児, 藤本眞克, 二間瀬敏史, 山本明
- 2006-02Herbert Walther, Douglas Cook, キップ・ソーン, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, Daniel Sigg, ライナー・ウェイス, David B. Tanner, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Nergis Mavalvala, Benjamin P. Abbott, Yousuke Itoh
- 2005-05-12Thomas Cokelaer, Eirini Messaritaki, Carsten Aulbert, John Veitch, David B. Tanner, Ian J. Taylor, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Matthew D. Pitkin, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, John Zweizig, Stefan Hild, Badri Krishnan, Amber L. Stuver, Philip Charlton, Andreas Freise, Benno Willke, Michael Kramer, Raymond Frey, Andrew Ivanov, Linqing Wen, Adrian Ottewill, Herbert Walther, Chris J. Messenger, Bryan Barr, Andrew Lyne, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2005-11-28Eirini Messaritaki, Carsten Aulbert, Amber L. Stuver, Karl Wette, Eugeniy Mikhailov, John Veitch, David B. Tanner, Matthew D. Pitkin, Ian J. Taylor, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Kipp Cannon, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, John Zweizig, Stefan Hild, Sanjit Mitra, Robert L. Ward, Philip Charlton, Andreas Freise, Benno Willke, Raymond Frey, Linqing Wen, Herbert Walther, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Bryan Barr, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2005-12-29Marco G. Tarallo, Souichi Telada, Eirini Messaritaki, 真貝寿明, Carsten Aulbert, Hiroyuki Nakano, Masaki Ando, Amber L. Stuver, Karl Wette, 井岡邦仁, Eugeniy Mikhailov, 新井宏二, John Veitch, David B. Tanner, Ian J. Taylor, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Matthew D. Pitkin, Kipp Cannon, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, John Zweizig, Stefan Hild, Sanjit Mitra, Robert L. Ward, Philip Charlton, Andreas Freise, Benno Willke, Misao Sasaki, Raymond Frey, Linqing Wen, Herbert Walther, Yoichi Aso, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Kazuhiro Yamamoto, Bryan Barr, David Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Gareth S Davies, ジャイルズ・D・ハモンド, Badri Krishnan, キップ・ソーン, Kirill Tokmakov, Alan J. Weinstein, John Whelan, James E. Brau, 春山富義, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, 山本明, Naoki Seto, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Benjamin P. Abbott, Bernd Machenschalk
- 2005-10-25Eirini Messaritaki, Carsten Aulbert, Amber L. Stuver, John Veitch, David B. Tanner, Ian J. Taylor, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, John Zweizig, Stefan Hild, Badri Krishnan, Philip Charlton, Andreas Freise, Benno Willke, Raymond Frey, Linqing Wen, Herbert Walther, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Bryan Barr, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Matthew D. Pitkin, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2005-10-25Eirini Messaritaki, Carsten Aulbert, Amber L. Stuver, John Veitch, David B. Tanner, Ian J. Taylor, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Matthew D. Pitkin, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, John Zweizig, Stefan Hild, Badri Krishnan, Philip Charlton, Andreas Freise, Benno Willke, Raymond Frey, Linqing Wen, Herbert Walther, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Bryan Barr, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2005-09-08Eirini Messaritaki, Carsten Aulbert, Amber L. Stuver, Karl Wette, Eugeniy Mikhailov, John Veitch, David B. Tanner, Matthew D. Pitkin, Ian J. Taylor, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Kipp Cannon, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, John Zweizig, Stefan Hild, Sanjit Mitra, Badri Krishnan, Robert L. Ward, Philip Charlton, Andreas Freise, Benno Willke, Raymond Frey, Linqing Wen, Herbert Walther, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2005-08-12Eirini Messaritaki, Carsten Aulbert, Amber L. Stuver, John Veitch, David B. Tanner, Ian J. Taylor, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Jan Harms, Stephen Fairhurst, Daniel Sigg, John Zweizig, Stefan Hild, Badri Krishnan, Philip Charlton, Andreas Freise, Pamela Russell, Benno Willke, Raymond Frey, Linqing Wen, Herbert Walther, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Roman Schnabel, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Matthew D. Pitkin, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2005-04-27Observation results by the TAMA300 detector on gravitational wave bursts from stellar-core collapsesSouichi Telada, Masaki Ando, 新井宏二, Hiroyuki Nakano, 井岡邦仁, Misao Sasaki, Kazuhiro Yamamoto, Takashi Uchiyama, 坪野公夫, Akito Araya, Nobuyuki Kanda, Shigenori Moriwaki, Mitsuru Musha, Kenji Numata, Naoki Seto, Takahiro Tanaka, 浅田秀樹, Ryuichi Fujita, Mitsuhiro Fukushima, Kazuhiro Hayama, Nobuki Kawashima, Fumiko Kawazoe, Keiko Kokeyama, Hideaki Kudoh, Kazuaki Kuroda, 宮川治, Shinji Miyoki, Masatake Ohashi, Naoko Ohishi, Shihori Sakata, Masaru Shibata, 真貝寿明, Kentaro Somiya, Hideyuki Tagoshi, Ryutaro Takahashi, Hirotaka Takahashi, Yoshiki Tsunesada, Akitoshi Ueda, Ken-ichi Ueda, Toshitaka Yamazaki, Tomotada Akutsu, Hiromi Mizusawa, Akira Okutomi, Masao Tokunari, 鈴木敏和, Tomomi Akutsu, Youichi Aso, Peter Beyersdorf, Youhei Fujiki, Yusaku Hamuro, 春山富義, Hideaki Hayakawa, Gerhard Heinzel, Gen’ichi Horikoshi, Hideo Iguchi, Yukiyoshi Iida, Hideki Ishitsuka, Norihiko Kamikubota, Takaharu Kaneyama, Yoshikazu Karasawa, Taketoshi Kasai, Mayu Katsuki, Keita Kawabe, Kazuhiro Kondo, Takashi Kuwabara, Namio Matsuda, Norikatsu Mio, Kazuyuki Miura, Yoshitaka Nagayama, Ken-ichi Nakao, Yuhiko Nishi, 小川雄二郎, Ken-ichi Oohara, Shigemi Otsuka, Nobuaki Sato, Youhei Sato, Hidetsugu Seki, Aya Sekido, Takakazu Shintomi, Kenji Soida, 高森昭光, Kohei Takeno, Shinsuke Taniguchi, Toru Tanji, Kuniharu Tochikubo, Takayuki Tomaru, Nobuhiro Tsuda, Fumihiko Usui, Yuko Watanabe, Hiromi Yakura, Yuriko Yanagi, Tatsuo Yoda, Tatsuru Yoshida, Zong-Hong Zhu, 川村静児, 藤本眞克, 二間瀬敏史, 山本明
- 2004-06Benjamin Winjum, Carsten Aulbert, Amber L. Stuver, John Whelan, M. Alessandra Papa, Ian J. Taylor, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Daniel Sigg, John Zweizig, Kirill Tokmakov, Badri Krishnan, Benjamin J. Owen, Benno Willke, デイヴィッド・マクレランド, Kenneth Strain, Raymond Frey, Linqing Wen, Adrian Ottewill, Herbert Walther, Chris J. Messenger, Bryan Barr, Andreas Freise, David Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Robert L. Byer, Soumya D. Mohanty, David B. Tanner, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, デビッド・ライツェ, Peter R. Saulson, Sukanta Bose, Matthew D. Pitkin, Benjamin P. Abbott, Deirdre Shoemaker, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2004-06-02Carsten Aulbert, Amber L. Stuver, David B. Tanner, Ian J. Taylor, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Daniel Sigg, Badri Krishnan, Philip Charlton, Raymond Frey, Linqing Wen, Adrian Ottewill, Herbert Walther, Chris J. Messenger, Bryan Barr, Andreas Freise, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Matthew D. Pitkin, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2004-01Carsten Aulbert, Ian J. Taylor, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Matthew D. Pitkin, Daniel Sigg, John Zweizig, Amber L. Stuver, Philip Charlton, Andreas Freise, Benno Willke, Raymond Frey, Linqing Wen, Herbert Walther, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Bryan Barr, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Soumya D. Mohanty, David B. Tanner, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2004-04-30Carsten Aulbert, Amber L. Stuver, David B. Tanner, Matthew D. Pitkin, Ian J. Taylor, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Daniel Sigg, Raymond Frey, Linqing Wen, Adrian Ottewill, Herbert Walther, Chris J. Messenger, Andreas Freise, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2004-05-07Carsten Aulbert, Amber L. Stuver, Ian J. Taylor, David B. Tanner, Matthew D. Pitkin, Duncan A. Brown, ブルース・アレン, グレアム・ウォン, Daniel Sigg, Philip Charlton, Raymond Frey, Linqing Wen, Herbert Walther, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Bryan Barr, Andreas Freise, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Alberto Vecchio, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, ライナー・ウェイス, David M. Strom, Susan Scott, Soumya D. Mohanty, Robert Taylor, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, バーナード・F・シュッツ, Stanley E. Whitcomb, Nergis Mavalvala, Dennis Ugolini, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Jolien D. E. Creighton, Sukanta Bose, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Peter Shawhan, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, David H. Shoemaker, Sergey Klimenko, Andrew Ivanov, Laura Cadonati, Maurice H. P. M. van Putten, Bernd Machenschalk
- 2004-02-09グレアム・ウォン, Matthew D. Pitkin, Badri Krishnan, Andreas Freise, Raymond Frey, Adrian Ottewill, Chris J. Messenger, Bryan Barr, Douglas Cook, ラナ・アディカリ, Stefan W. Ballmer, Gregory M. Harry, Karsten Danzmann, デイヴィッド・マクレランド, Raymond G. Beausoleil, Vasiliki Kalogera, ガブリエラ・ゴンザレス, ロナルド・ドレーバー, Lee Samuel Finn, Nergis Mavalvala, Richard K. Mittleman, Peter Fritschel, Volker Quetschke, Guenakh Mitselmakher, Sukanta Bose, Benjamin P. Abbott, James E. Brau, Chloe Gray, Yousuke Itoh, Alexandru Marin, Richard J. McCarthy, Sergey Klimenko, Laura Cadonati, Bernd Machenschalk
- 2004-08-26Souichi Telada, Masaki Ando, 新井宏二, Hiroyuki Nakano, 井岡邦仁, Misao Sasaki, Takashi Uchiyama, 戸塚洋二, 坪野公夫, Akito Araya, Nobuyuki Kanda, Shigenori Moriwaki, Mitsuru Musha, Kenji Numata, Naoki Seto, Takahiro Tanaka, 浅田秀樹, Mitsuhiro Fukushima, Kazuhiro Hayama, Nobuki Kawashima, Kazuaki Kuroda, 宮川治, Shinji Miyoki, Masatake Ohashi, Naoko Ohishi, Masaru Shibata, Kentaro Somiya, Hideyuki Tagoshi, Ryutaro Takahashi, Hirotaka Takahashi, Yoshiki Tsunesada, Akitoshi Ueda, Ken-ichi Ueda, Toshitaka Yamazaki, Akira Okutomi, 鈴木敏和, Peter Beyersdorf, 春山富義, Gerhard Heinzel, Gen’ichi Horikoshi, Yukiyoshi Iida, Hideki Ishitsuka, Norihiko Kamikubota, Keita Kawabe, Kazuhiro Kondo, Namio Matsuda, Norikatsu Mio, Kazuyuki Miura, Ken-ichi Nakao, Yuhiko Nishi, 小川雄二郎, Ken-ichi Oohara, Shigemi Otsuka, Nobuaki Sato, Hidetsugu Seki, Takakazu Shintomi, Kenji Soida, 高森昭光, Kohei Takeno, Shinsuke Taniguchi, Toru Tanji, Kuniharu Tochikubo, Takayuki Tomaru, Nobuhiro Tsuda, Fumihiko Usui, Yuko Watanabe, Hiromi Yakura, Tatsuo Yoda, Zong-Hong Zhu, Youich Aso, 川村静児, 藤本眞克, 二間瀬敏史, 山本明
- 2001-04-30Souichi Telada, Masaki Ando, 新井宏二, Misao Sasaki, Kazuhiro Yamamoto, Takashi Uchiyama, 坪野公夫, Akito Araya, Nobuyuki Kanda, Shigenori Moriwaki, Mitsuru Musha, Kenji Numata, Takahiro Tanaka, 浅田秀樹, Mitsuhiro Fukushima, Kazuhiro Hayama, Nobuki Kawashima, Kazuaki Kuroda, 宮川治, Shinji Miyoki, Masatake Ohashi, Naoko Ohishi, Masaru Shibata, Kentaro Somiya, Hideyuki Tagoshi, Ryutaro Takahashi, Akitoshi Ueda, Ken-ichi Ueda, Toshitaka Yamazaki, 鈴木敏和, Gerhard Heinzel, Gen’ichi Horikoshi, Norihiko Kamikubota, Keita Kawabe, Kazuhiro Kondo, Namio Matsuda, Norikatsu Mio, Kazuyuki Miura, Ken-ichi Nakao, 小川雄二郎, Ken-ichi Oohara, Shigemi Otsuka, 高森昭光, Shinsuke Taniguchi, Kuniharu Tochikubo, Takayuki Tomaru, Nobuhiro Tsuda, Yuko Watanabe, Hiromi Yakura, Youich Aso
Date
タイトル
著者
Human - wd:Q93374816